در اینجا دلیل علاقه OEM ها به ساخت اتومبیل های مسابقه ای GTP است

سوال بزرگ پیش از مسابقه آخر هفته این است که آیا خودروها زنده خواهند ماند یا خیر.
آخر هفته گذشته شاهد پایان موفقیت آمیز "غرش پیش از 24" IMSA بودیم. مسابقه ساعتی هر ماه ژانویه در جاده بین‌المللی دیتونا در فلوریدا برگزار می‌شود. امسال، تست پیش فصل مهم‌تر از بسیاری از موارد دیگر بود، زیرا نوع جدیدی از ماشین مسابقه‌ای به نام GTP وجود دارد که در رولکس 24 در سال 2023 رقابت می‌کند.

BMW پروازهایی از DC به سانفرانسیسکو و بازگشت به همراه پنج شب اقامت در یک هتل فراهم کرد تا بتوانیم در هفته اتومبیل مونتری شرکت کنیم. زمانی که آنجا بودم، با افرادی از آکورا و لامبورگینی صحبت کردم. Ars محتوای تحریریه پولی را نمی پذیرد.

دسته نمونه‌های اولیه هیبریدی جدید بیش از آنچه در سال‌های متمادی شاهد آن بوده‌ایم، توجه تولیدکنندگان را به خود جلب کرده است، با مارک‌هایی مانند آکورا و پورشه که خودروهای جدیدی را برای رقابت می‌سازند و سایرین، مانند لامبورگینی، در انتظار پیوستن در سال آینده هستند. اما بزرگترین سوال این است که آیا این خودروهای مسابقه ای جدید می توانند تا پایان مسابقه راه یابند؟ همانطور که در صنعت خودروسازی بزرگ‌تر، کمبود عرضه به این معنی است که قطعات یدکی کمیاب هستند، بنابراین عواقب تصادف فاجعه‌بار است.

اما چه چیزی GTP - که در ابتدا LMDh نامیده می‌شد - برای خودروسازان جذاب می‌کند؟ از دیوید سالترز، رئیس توسعه عملکرد هوندا، که بر فعالیت‌های مسابقه‌ای OEM ژاپنی در آمریکای شمالی نظارت می‌کند، پرسیدم.

"پورشه، بی‌ام‌و، جنرال موتورز، آکورا امسال وجود دارد، سال آینده، لامبورگینی، سالترز به من گفت: یکی از جذابیت‌های بزرگ‌تر برای دسته جدید، محدودیت در نیروی رو به پایین آیرودینامیکی تولید شده توسط خودروها است. این قانون به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا نشانه‌های استایل خودروی جاده‌ای را به نمونه‌های اولیه مسابقه‌ای خود اضافه کنند.

آیا می‌توان تردید داشت که BMW M هیبریدی V8 یک BMW بود؟ فقط به جلوپنجره جلویی نگاه کنید. Enlarge / Could there be any dyshim that the BMW M Hybrid V8 BMW بود؟ فقط به آن جلوپنجره نگاه کنید. تصاویر جیک گالستاد/LAT

"شما می خواهید ماشین شما شبیه یک ماشین باشد، اینطور نیست؟" سالتر توضیح داد. "اگر استایل آکورا را در چیزی که هنوز یک ماشین مسابقه ای است داشته باشید، بچه ها می روند، "وای"؛ افراد مسن تر مانند من می روند، "وای." و نکته بسیار خوب این است که اکنون می‌توانید بگویید که یک ماشین نمونه اولیه آکورا است. شما هویت خود را مشخص می‌کنید... همچنین عملکرد آن را. واقعاً راهی برای یادگیری عملکرد، انجام عملکرد، بهتر از مسابقه نیست. بنابراین بسیار رضایت‌بخش است."

تبلیغات

من پاسخ مشابهی را از Rouven Mohr، مدیر ارشد فنی لامبورگینی دریافت کردم. او گفت: «این واقعیت که این یک فرمت ترکیبی است به ما کمک می‌کند زیرا می‌خواهیم با طیف محصولی که به مشتری ارائه می‌دهیم و کاری که در مسابقات انجام می‌دهیم سازگار باشیم. "این همیشه یک نقطه قوت با لامبورگینی بود. بنابراین، هیبریداسیون به ما کمک می کند زیرا در این زمان، محدوده مدل ما هیبرید خواهد شد. اما صادقانه بگویم این تنها مورد نیست."

"این سطح بعدی که می‌توانیم با این برند انجام دهیم، زیرا در بخش GT3 بسیار موفق هستیم - ما چندین بار در Daytona، Sebring و غیره در سراسر جهان برنده شدیم." "بنابراین این گام طبیعی برای ادامه کار است. و در حال حاضر، برنامه LMDh یا LMH از نقطه نظر رقابتی نیز بسیار جذاب است زیرا ما همه رقبای اصلی خود را کم و بیش در یک بخش داریم."

(LMDh نام اصلی رده GTP IMSA بود و LMH مجموعه متفاوتی از مقررات است که توسط برگزارکنندگان 24 ساعت لمانز نوشته شده است، با فرمول تساوی به طوری که خودروهای یک سری بتوانند در سری دیگر مسابقه دهند. فراری، تویوتا، پژو، گلیکنهاوس، ByKolles/Vanwall، و ایزوتا فراچینی خودروهایی مطابق با این قوانین دارند یا در حال ساخت هستند.)

در حالی که درست است که دلیل اصلی رقابت این شرکت‌ها برای اهداف بازاریابی و آگاهی از برند است. ، برخی از مزایای عملی نیز وجود دارد. برای یک چیز، یک برنامه مسابقه OEM یک راه عالی برای ایجاد مهارت های نامشهود مانند کار تحت فشار ضرب الاجل های غیرقابل حرکت یا محدودیت های یک کتاب قوانین محدود کننده است. اما می‌تواند انتقال ملموسی از ماشین‌های مسابقه‌ای به ماشین‌های جاده‌ای نیز وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *