خبر

 • تک بورد - جنرال موتورز برای عرضه در سال 2023 کمک راننده Ultra Cruise مجهز به کوالکام را آماده می کند

  جنرال موتورز برای عرضه در سال 2023 کمک راننده Ultra Cruise مجهز به کوالکام را آماده می کند
  12 روز قبل

  پلتفرم Snapdragon Ride از تراشه‌های 5 نانومتری کوالکام استفاده می‌کند.
  جنرال موتورز با کوالکام همکاری می‌کند تا قدرت محاسباتی نسل بعدی سیستم کمک راننده هندزفری خود را فراهم کند. اولین بار در اکتبر 2021 معرفی شد، سیستم جدید Ultra Cruise نامیده می شود و از نظر عملکرد و حوزه طراحی عملیاتی GM Super Cruise (از قبل بسیار شایسته) را یکپارچه می کند.

  در حالی که Super Cruise محدود به دسترسی محدود و بزرگراه‌های دارای خط تقسیم شده است، Ultra Cruise در ابتدا در بیش از ۲ میلیون مایل جاده در ایالات متحده و کانادا فعالیت خواهد کرد. یک خودروی مجهز به Ultra Cruise محیط خود را با استفاده از ترکیبی از لیدار، دوربین‌های نوری و رادار حس می‌کند تا نمای 360 درجه‌ای از جهان اطراف خود را با حسگر ایجاد کند. دستگاه‌های کنترل ترافیک دائمی مانند علائم ایست و چراغ‌های راهنمایی را تشخیص می‌دهد و به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد، و حتی گردش‌های چپ را انجام می‌دهد، البته با کمی ورودی راننده.

  همانند سوپر کروز، Ultra Cruise یک راننده است. سیستم کمکی (در سطح 2 SAE قرار می گیرد)، و راننده انسانی همچنان مسئول ارائه آگاهی از موقعیت است (با یک سیستم نظارت بر راننده که مطمئن می شود این اتفاق می افتد).

  "ما کارهای زیادی انجام داده ایم. زمان برای مهندسی [رابط انسان و ماشین] در وسیله نقلیه. این یک صفحه نمایش پویا کاملاً جدید است که سعی می کند این اطمینان را القا کند که خودرو همان کاری را انجام می دهد که راننده می بیند و فکر می کند باید انجام دهد - و این کار را به همان روش انجام می دهد. زمان،" جیسون دیتمن، مهندس ارشد Ultra Cruise توضیح داد. "ما باید بتوانیم این کار را بارها و بارها به همان روش انجام دهیم، و اگر نمی توانیم آن را قوی انجام دهیم، به همین دلیل است که خوب است که راننده در حلقه باشد. این باعث می شود راننده دوباره وارد شود، این کار پیچیده را انجام دهد. مانور دهید، و سپس ما دوباره کنترل را به دست خواهیم گرفت."

  تبلیغات

  GM قبلاً کار خود را با Qualcomm روی رایانه Ultra Cruise آغاز کرده بود تا زمانی که ما اولین مایل خود را در نسخه تولیدی Super Cruise در اوایل سال 2018 ثبت کردیم.

  "برای راندن از آزادراه - در خیابان‌های سطحی و در بخش‌های فرعی - به معماری حسگر متفاوتی نیاز دارید. ما با دوربین‌ها، رادارها و لیدار پیش می‌رویم، و شما به تعداد بیشتری از آنها نیاز دارید. دیتمن توضیح داد، و آنها باید متفاوت باشند. "بنابراین توانایی پردازش تمام آن اطلاعات در زمان واقعی و تصمیم گیری با سرعتی که شما به عنوان یک راننده تصمیم می گیرید - ما به یک محاسبات جدید نیاز داشتیم. و این تراشه های کوالکام در قلب این محاسبات قرار دارند." p>

  به طور خاص، یک جفت SoC Snapdragon SA8540P و یک شتاب دهنده هوش مصنوعی SA9000P وجود دارد و این سیستم قادر است بیش از 300 عملیات ترا در ثانیه را انجام دهد و ورودی سنسورهای مختلف خودرو را پردازش و ترکیب کند. علاوه بر این، Infineon یک پردازنده Aurix TC397 دارای گواهینامه ASIL-D را برای ایمنی سیستم ارائه می دهد.

  Ultra Cruise در سال 2023 در یک کادیلاک الکتریکی جدید معرفی شد.

خبرهای دیگر از ماشین ها