خبر

 • تک بورد - تویوتا سرانجام در مورد خودروهای برقی جدی می شود و 13.6 میلیارد دلار از برنامه باتری خود خبر می دهد

  تویوتا سرانجام در مورد خودروهای برقی جدی می شود و 13.6 میلیارد دلار از برنامه باتری خود خبر می دهد
  17 روز و 6 ساعت قبل

  شرکت می گوید که می خواهد 180 تا 200 گیگاوات ساعت در ظرفیت باتری تا سال 2030 میلادی داشته باشد. می گویند بزرگترین خودروساز جهان در حرکت به سمت EV های باتری عقب مانده است.

  به نظر می رسد که وضعیت تغییر کند. روز سه شنبه ، تویوتا اعلام کرد که از این پس تا سال 2030 ، 13.6 میلیارد دلار (1.5 تریلیون پوند) صرف خرید باتری می کند. از این مبلغ ، 9 میلیارد دلار (1 تریلیون پوند) به تولید باتری اختصاص داده می شود ، با خروجی برنامه ریزی شده 180-200 GWh/ تا پایان دهه.

  "آنچه که تویوتا بیشترین ارزش را دارد ، توسعه باتری هایی است که مشتریانش می توانند با خیال راحت از آن استفاده کنند. به خصوص ، ما بر ایمنی ، عمر طولانی و بالا تمرکز می کنیم. Masahiko Maeda ، مدیر ارشد فناوری ، گفت: "با کیفیت بالا برای تولید باتری های خوب ، کم هزینه و با کارایی بالا. روی باتری ها تقاضای انرژی زیاد از باتری لیتیوم یونی می تواند منجر به ایجاد نقاط حساس داخلی در بسته شود ، اما با نظارت بر ولتاژ ، جریان و درجه حرارت سلول ها ، ماژول ها و کل بسته ، تویوتا می گوید که اکنون می تواند تولید غیر طبیعی گرما را کنترل کند. .

  خودروساز همچنین هدف بلند پروازانه ای را برای طول عمر باتری تعیین می کند. در ایالات متحده ، مقررات فدرال از سازندگان می خواهد تا بسته باتری BEV را برای حداقل هشت سال یا 100000 مایل ضمانت کنند ، تا آن زمان این بسته هنوز باید 70 درصد از ظرفیت اولیه خود را حفظ کند.

  اما تویوتا می خواهد جلوتر برود. فراتر از آن - می گوید کراس اوور برقی bZ4x جدید که سال آینده عرضه می شود ، باید 90 درصد از ظرفیت باتری خود را پس از 10 سال حفظ کند. این شرکت قصد دارد با جلوگیری از تخریب سطح آند به این هدف دست یابد ، که این امر مستلزم جلوگیری از رطوبت در طول تولید است. تویوتا همچنین از خنک کننده یکنواخت باتری و نرم افزار کنترل بهتر استفاده می کند.

  علاوه بر این ، مائده توضیح داد که بهبود کیفیت از ورود مواد فلزی خارجی به سلول ها در طول تولید جلوگیری می کند ، زیرا در صورت اتصال فلزات به سلول ها ممکن است خراب شود. آند و کاتد به طور مستقیم. تبلیغات

  از سال 2025 ، تویوتا می گوید که قصد دارد هزینه باتری هر خودرو را در مقایسه با bZ4x 50 درصد کاهش دهد ، هم با کاهش هزینه واقعی خود باتری ها (تا 30 درصد) و هم با بهبود بازده خودرو (باز هم 30 درصد).

  طبق برنامه ، در نیمه دوم دهه نیز باید تویوتا با باتری حالت جامد دیده شود. مائدا گفت: "ما در حال توسعه باتری های حالت جامد هستیم تا ببینیم آیا می توانیم لذت را در مواردی مانند خروجی زیاد ، برد طولانی و زمان شارژ کوتاه تر نشان دهیم."

  در تابستان در سال 2020 ، این شرکت خودرویی را ساخت و شروع به آزمایش با باتری های حالت جامد کرد. مائده گفت که خروجی بیشتر باتری حالت جامد به این معنی است که آنها ابتدا در هیبریدهای تویوتا ظاهر می شوند ، که نیاز به تحویل فوری برق (برخلاف تمرکز بر استقامت باتری های BEV) دارد.

  با این حال ، این پروژه نیاز به کنترل طول عمر یا عدم وجود سلولهای حالت جامد دارد که با شارژ مکرر به دلیل تشکیل دندریتهای لیتیوم فلزی که از آند از طریق جداکننده نفوذ کرده و می توانند کاتد را سوراخ کنند ، تخریب می شود. در این زمینه ، تویوتا "موضوعی را شناسایی کرده است که ما را یک گام به تجاری سازی نزدیک کرده است."

  در مجموع ، تویوتا می گوید که قصد دارد 70 مدل الکتریکی مختلف را تا سال 2025 به فروش برساند.

خبرهای دیگر از ماشین ها