خبر

 • تک بورد - تسلا از کالیفرنیا نقل مکان می کند ، دفتر مرکزی جدیدی در تگزاس ایجاد می کند

  تسلا از کالیفرنیا نقل مکان می کند ، دفتر مرکزی جدیدی در تگزاس ایجاد می کند
  13 روز و 13 ساعت قبل

  این خودروساز همچنان در Fremont ، California خودرو تولید می کند.
  پنجشنبه ، ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا به سرمایه گذاران گفت که بزرگترین خودروساز الکتریکی ایالات متحده مقر خود را از کالیفرنیا به تگزاس منتقل کرده است. در سال 2020 ، ماسک شخصاً به تگزاس نقل مکان کرد که محل امکانات SpaceX و کارخانه جدید تسلا در خارج از آستین است. در حال حاضر کنگره ایالتی تگزاس خانه رسمی جدید تسلا نیز خواهد بود.

  در سال 2020 ، ماسک در واکنش به اقدامات بهداشت عمومی وضع شده برای جلوگیری از گسترش همه گیری COVID-19 ، که بیش از 700000 آمریکایی را کشته است ، با دولت کالیفرنیا اختلاف داشت. ماسک در مورد تهدید COVID-19 بی اعتنا بود و پیش بینی می کرد که عفونت ها تا آوریل 2020 از بین بروند و از اینکه مجبور به تعطیلی موقت کارخانه تسلا در Fremont ، کالیفرنیا شد خشمگین شد-اقدامی که او "صراحتاً ... آخرین نی" توصیف کرد. . "

  تسلا شکایت کرد و سپس شکایت خود را علیه شهرستان آلمدا لغو کرد و سپس اعلام کرد که این شرکت ایالت را ترک می کند. طی چند روز ، ماسک فاش کرد که تگزاس را برای محل کارخانه بعدی تسلا در آمریکا انتخاب کرده است. اطلاعیه این هفته این تصمیم را نهایی می کند.

  با این حال ، تسلا کالیفرنیا را به طور کامل رها نمی کند. کارخانه در Fremont همچنان در حال کار است و ماسک به سرمایه گذاران گفت که برنامه افزایش 50 درصدی تولید در آنجا است ، و خاطرنشان کرد که "اگر به کارخانه Fremont ما بروید ، خراب است" اما "خرید خانه برای مردم دشوار است" منطقه.

  علی رغم حرکت تسلا ، طبق قانون تگزاس خودروساز هنوز نمی تواند خودروهای خود را در این ایالت بفروشد ، چیزی که به دلیل نیمه وقت بودن تا سال 2023 تغییر نخواهد کرد. قانونگذار تگزاس. اما تگزاسیانی که از دمای انجماد و سقوط شبکه برق ایالت در ماه فوریه رنج می بردند ، ممکن است خوش شانس باشند. ماسک به سرمایه گذاران گفت که این شرکت با شورای اطمینان الکتریکی تگزاس (ERCOT) در مورد یک پروژه بالقوه انرژی صحبت می کند و احتمالاً از محصولات ذخیره انرژی تسلا استفاده می کند.

خبرهای دیگر از ماشین ها