خبر

 • تک بورد - بنزین مصنوعی جدید پورشه ممکن است به مسابقات فرمول 1 دامن بزند

  بنزین مصنوعی جدید پورشه ممکن است به مسابقات فرمول 1 دامن بزند
  10 روز و 21 ساعت قبل

  هیدروژن الکترولیز شده با CO2 برای تولید متانول و سپس بنزین ترکیب می شود.
  حتی با بهترین اراده در جهان ، سالها طول می کشد تا حمل و نقل خود را کاملاً کربن زدایی کنیم. انگلستان ، فرانسه ، چین و حتی کالیفرنیا اعلام کرده اند که قصد دارند فروش خودروهای جدید با موتورهای احتراق داخلی را در اواخر دهه 2030 متوقف کنند ، اما تا آنجا که ما می دانیم ، هیچ یک از این برنامه ها شامل ممنوعیت استفاده از خودروهای

  به همین دلیل است که از همکاری پورشه و زیمنس برای انجام این کار کمی هیجان زده هستم. همانطور که در اوایل سال جاری گزارش دادیم ، پورشه و زیمنس در حال توسعه یک سوخت مصنوعی کم کربن هستند که ترکیبی از هیدروژن سبز (تولید شده توسط الکترولیز با نیروی باد) با دی اکسید کربن (فیلتر شده از جو) و متان را تشکیل می دهد ، که به نوبه خود به سوخت تبدیل می شود. بنزین.

  روز جمعه ، دو سازمان در کارخانه تولیدی "هارو اون" در نزدیکی پونتو آرناس در شیلی وارد عمل شدند. با فرض اینکه همه چیز طبق برنامه پیش برود ، این نیروگاه باید بتواند 34000 گالن (130،000 لیتر) سوخت مصنوعی در سال 2022 تولید کند ، قبل از افزایش 14.5 میلیون گالن (55 میلیون لیتر) تا سال 2024 و 145 میلیون گالن (550 میلیون لیتر) تا سال 2026 مایکل اشتاینر ، هیئت اجرایی تحقیق و توسعه پورشه "بنابراین ، هنوز مقدار کمی CO2 باقی مانده از ترکیب و سایر مراحل وجود دارد ، و شما باید در نظر داشته باشید که ما تخصص لازم را برای طراحی این سوخت کاملاً سازگار با سوخت موجود و موتورهای موجود داریم و این کلید موفقیت است." اشتاینر توضیح داد. تبلیغات

  علاقه ویژه پورشه به سوخت های مصنوعی ناشی از این واقعیت است که 70 درصد خودروهایی که تاکنون ساخته شده است هنوز در راه هستند. استاینر می گوید: "بنابراین ما قبلاً آزمایش روی خودروهای تاریخی 911 با سوخت الکترونیکی انجام داده ایم ، و این یکی از وظایف ما در این پروژه است که ما تخصص لازم را برای تعیین سوخت به نحوی داریم که واقعاً با موتورهای ساخته شده ما سازگار باشد." گفت.

  "من در مورد موتورهای تنفس طبیعی و واقعا دور بالا مانند GT3 یا GT3 RS یا 911 Turbo صحبت می کنم و سوخت نیز برای خودروهای تاریخی ما امکان پذیر است ، و ما او واقعاً مطمئن است که چنین می تواند باشد - آزمایشات ما واقعاً امیدوار کننده است. ما در حال آزمایش با موتورهای مدرن فعلی و همچنین موتورهای قدیمی هستیم. "

  برای شروع ، پورشه از سوخت مصنوعی برای تغذیه اتومبیل های مسابقه ای در سری Supercup استفاده کنید ، یک سری مسابقه ای تک نفره برای پورشه 911s. اما با افزایش تولید ، اشتاینر می گوید که می تواند در مراکز مختلف Porsche Experience در سراسر جهان و همچنین برای اولین پر کردن خودروهای جدید ساخته شده در کارخانه های مختلف آن مورد استفاده قرار گیرد. فراتر از آن ، سوخت می تواند به بازارهایی وارد شود که مالیات کربن آن را جذاب کرده و بنزین حاصل از سوخت های فسیلی استخراج شده از زمین را جابجا می کند.

  حتی ممکن است مشتری نسبتاً بالایی پیدا کند. فرمول 1 برنامه ای برای خنثی شدن کربن تا سال 2030 اعلام کرده است که برای استفاده از آن از سوخت مصنوعی استفاده می شود (اگرچه واضح است که اکثریت قریب به اتفاق انتشار کربن این ورزش از تیم ها و طرفداران در حال مسابقه و همچنین دینامیک سیالات محاسباتی ناشی می شود. مزارع سرور و تونل های بادی ، نه 20 ماشین مسابقه که هر کدام 100 کیلوگرم سوخت در روز مسابقه می سوزانند).

  اشتاینر تأیید کرد که پورشه و فرمول 1 قبلاً در حال مذاکره بوده اند. او به من گفت: "بله ، ما با فرمول 1 مذاکراتی داشته ایم. و ما می توانیم سهمی به آنها بدهیم ، اما نه فقط در ابتدا."

خبرهای دیگر از ماشین ها