خبر

 • تک بورد - برنامه 10 ساله گروه VW: یک پلت فرم تک EV در تمام مارک های تجاری آن

  برنامه 10 ساله گروه VW: یک پلت فرم تک EV در تمام مارک های تجاری آن
  11 روز و 8 ساعت قبل

  پلتفرم جدید که قرار است در سال 2025 منتشر شود ، SSP نام دارد.
  روز سه شنبه ، گروه فولکس واگن استراتژی جدید خود را برای دهه آینده نشان داد. تحت عنوان "New Auto" ، مدیر عامل گروه VW ، هربرت دیس ، چگونگی برنامه ریزی شرکت برای افزایش سودآوری و ساده سازی فعالیت های خود را با معرفی یک پلت فرم وسیله نقلیه الکتریکی باتری (BEV) در تمام مارک های گروه ، بیان کرد.

  تا سال 2030 ، VW می گوید که درآمد فروش بیشتری نسبت به وسایل نقلیه دارای موتور احتراق داخلی خواهد داشت و انتظار دارد تا آن زمان خدمات تحرک و نرم افزار کمک قابل توجهی به خط اصلی کند.

  یک سیستم عامل برای کنترل همه آنها

  بیشتر بخوانید این چهار سیستم عامل ماشین الکتریکی آئودی برای سالهای آینده است. گروه WW یکی از پیشگامان موفق استفاده از معماری های انعطاف پذیر در مارک های مختلف برای ساخت مجموعه ای متنوع از وسایل نقلیه بوده است. در حال حاضر ، چهار سیستم عامل احتراق داخلی (MQB ، MLB ، MSB و MMB) و یک سیستم عامل BEV (MEB) وجود دارد که یک سیستم عامل دوم BEV به نام PPE سال آینده آنلاین خواهد شد. MEB برای مارک های بزرگ VW ، Seat و Skoda است و PPE توسط آئودی و پورشه (و احتمالاً بنتلی) استفاده خواهد شد. تبلیغات

  در سال 2026 ، گروه VW پلتفرم مقیاس پذیر سیستم (SSP) خود را معرفی می کند. دیس می گوید که مقیاس SSP برای وسایل نقلیه از 85 تا 850 کیلووات (114 تا 1140 اسب بخار) است - همه چیز از اتومبیل های کوچک شهری گرفته تا ابرخودروها. (اخیراً بارگیری مجدد بوگاتی برای متخصصان EV Rimac حاکی از آن است که بوگاتی از SSP استفاده نخواهد کرد ، اما انتظار ما از لامبورگینی است.) پروژه های VW که از SSP برای ساخت بیش از 40 میلیون EV در طول چرخه عمر پلت فرم استفاده می شود و مانند آن با MEB ، این شرکت پلت فرم را به سایر خودروسازان مجوز خواهد داد.

  VW Group 945 میلیون دلار (800 میلیون یورو) برای یک مرکز تحقیق و توسعه جدید در ولفسبورگ آلمان هزینه می کند ، تا قابلیت های طراحی پلت فرم خود را بهبود بخشد ، بخشی از 86.3 میلیارد دلار (73 میلیارد یورو) سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه از هم اکنون تا سال 2025.

  "معرفی SSP به معنای استفاده از نقاط قوت ما در مدیریت سیستم عامل و ایجاد توانایی های ما برای به حداکثر رساندن هم افزایی بین بخش ها و مارک ها است. در طولانی مدت ، SSP ما به طور قابل توجهی پیچیدگی در مکاترونیک را کاهش می دهد "، مدیر عامل شرکت آئودی مارکوس دوسمن گفت. "بدین ترتیب ، نه تنها پیش فرض اصلی کاهش هزینه های CAPEX ، R&D و واحد در مقایسه با MEB و PPE و توانائی گروه برای رسیدن به اهداف مالی خود است. به ویژه این توانایی را برای مدیریت چالش های آینده در توسعه خودرو ، به عنوان اتومبیل فراهم می کند. بیشتر و بیشتر نرم افزار محور شوید. "

  باتری و شارژ

  ادامه مطلب گروه Volkswagen شش کارخانه جدید تولید باتری در اروپا را تا سال 2030 می خواهد تا پایان دهه ، VW قصد دارد شش کارخانه بزرگ تولید باتری در اروپا با یک ظرفیت تولید سالانه 240 گیگاوات ساعت. اولین مورد این سرمایه گذاری مشترک در سوئد با Northvolt است که قرار است از سال 2023 تولید سلول را آغاز کند.

  روز دوشنبه ، VW توافق نامه ای را برای ساخت سلول در یک سایت با شرکت چینی Gotion High-Tech امضا کرد در سالزگیتر ، آلمان ، در سال 2025. (VW و Gotion همچنین بر روی یک طراحی سلول واحد برای تولید حجم در چین کار خواهند کرد.) سومین کارخانه تولید باتری VW در اسپانیا خواهد بود ، جایی که این شرکت قصد دارد تولید BEV های کوچکتر را از سال 2025 متمرکز کند. VW می گوید یک زنجیره تأمین کنترل شده برای باتری ها ایجاد می کند تا به پایداری کمک کند و هزینه ها را پایین نگه دارد. تبلیغات

  "یک زنجیره تامین باتری کنترل شده توسط فولکس واگن به ما امکان می دهد تا بیشترین هزینه را داشته باشیم ، بهترین و پایدارترین باتری ها را به مشتریان خود ارائه دهیم و موفقیت BEV را ایمن کنیم. BEV ها به پاوربانک های متحرک تبدیل می شوند توماس اشمال ، مدیر عامل اجزای گروه VW گفت: "این می تواند به طور کامل در شبکه انرژی از طریق شارژ دو جهته ادغام شود. این به ما امکان می دهد تا سال 2030 سود بیشتری از مشارکت در بازار انرژی کسب کنیم." در بخش زیرساختی امور ، VW می گوید که Electrify America تا سال 2025 به 1800 مکان گسترش خواهد یافت و در کل 10000 شارژر سریع DC دارد. گزارش شده است که Electrify America به عنوان بخشی از این توسعه به دنبال سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری است ، علاوه بر 2 میلیارد دلاری که VW برای سرمایه گذاری در این شرکت به عنوان بخشی از تسویه حساب دیزل نیاز دارد. گروه VW قصد دارد 18000 شارژر سریع DC در اروپا و 17000 شارژ در چین نصب کند.

  CARAID

  ادامه مطلب برنامه جسورانه Volkswagen برای ایجاد یک سیستم عامل اتومبیل جدید همانطور که قبلا گزارش کردیم ، گروه VW برنامه های بزرگی برای توسعه نرم افزار داخلی دارد مخالف برون سپاری آن به تأمین کنندگان.

  در ابتدا نرم افزار اتومبیل نامیده می شد ، بخش جدید اکنون تحت عنوان CARAID شناخته می شود و در حال حاضر روی سه سیستم عامل نرم افزار مختلف کار می کند. E3 1.1 برای وسایل نقلیه MEB است و E3 1.2 با PPE (همراه با سیستم جدید سرگرمی و سرگرمی) در سال 2023 معرفی می شود. و در سال 2025 ، پشته نرم افزار جدیدی به نام "E3 2.0" در وسایل نقلیه گروه استفاده خواهد شد. دیس گفت که تا سال 2030 ، 60 درصد از وسایل نقلیه گروه VW از پشته نرم افزار CARIAD استفاده خواهند کرد. VW همچنین در حال ساخت بستر ابری اتومبیل اختصاصی خود با گروه مستقر در سیاتل ، واشنگتن است.

  یکی از جنبه های E3 2.0 پشتیبانی از رانندگی مستقل با سیستم حصارکشی است. VW قصد دارد در سال 2025 اولین سرویس تحرک تجاری مستقل خود را در اروپا و پس از آن ایالات متحده ارائه دهد و با Argo AI روی سیستم رانندگی مستقل کار کند.

خبرهای دیگر از ماشین ها