خبر

 • تک بورد - این ماشین جدید فرمول 1 است که امیدوار است در سال 2022 مسابقات را بهبود بخشد

  این ماشین جدید فرمول 1 است که امیدوار است در سال 2022 مسابقات را بهبود بخشد
  12 روز و 11 ساعت قبل

  راب اسمدلی ، مهندس ارشد F1 ، نحوه و دلیل تغییر اتومبیل ها را توضیح می دهد.
  روز پنجشنبه در سیلورستون ، انگلیس پیش از گرندپری بریتانیا ، فرمول 1 اتومبیل سال آینده را برای عموم نشان داد. 2022 شاهد بزرگترین لرزش در مقررات فنی این ورزش از زمان معرفی پیشرانه های هیبریدی توربوشارژ در سال 2014 است. یک تغییر اساسی در نحوه ایجاد فشار روانی آیرودینامیکی خودرو ایجاد شده است ، هدف این است که اتومبیل های F

  مشکل چیست؟

  اتومبیل هایی که آخر هفته در Silverstone با یکدیگر مسابقه می دهند از هوا برای تولید قدرت از طریق ترکیب جلو و دیفیوزر عقب استفاده می کنند. و آنها نیروی افتادنی بسیار بدی را ایجاد می کنند ، این بخشی از دلیل رسیدن زمانهای دور F1 به پایین ترین سطح تاریخی است. مسئله این است که چه اتفاقی برای هوا می افتد بعد از عبور از روی بدنه اتومبیل F1 - این یک بیدار عظیم از هوای آشفته می شود. بال در هوای متلاطم تقریباً به اندازه کارآیی بال در هوای پاک کار نخواهد کرد ، و این بدان معناست که برای یک ماشین بسیار سخت است که ماشین دیگری را به سختی دنبال کند تا بتواند سبقت بگیرد - چیزی که طرفداران F1 به ورزشی که می خواهند گفته اند برای دیدن بیشتر تبلیغات

  Smedley گفت: "هرچه ماشین [2021] در حال حرکت است ، بگذارید یک ثانیه عقب بیفتیم ، سپس 25 درصد از نیروی خود را از دست می دهد." "همانطور که در حدود نیم ثانیه حرکت می کند - یک فاصله بسته شدن و رسیدن به نقطه ای که بتوانند این چرخ و تعامل چرخ را شروع کنند - در آن زمان 40 درصد نیروی پایین خود را از دست می دهد. بنابراین ضرر بسیار زیاد است."

  عملکرد یک ماشین F1 همیشه ترکیبی از عملکرد آیرودینامیکی ، گرفتن لاستیک و قدرت موتور بوده است ، اما در 25 سال گذشته که من یکی از طرفداران این ورزش هستم ، آیرودینامیک مهمترین آنها بوده است آن سه عنصر. Smedley به من گفت: "ما هرگز واقعاً در مورد اهمیت اثر بیداری - جریان هوای خارج شده از ماشین روی ماشین پشت سر - فكر نكرده ایم. ما فقط پذیرفته ایم كه این اتفاق در فرمول 1 می افتد." یعنی تا الان (یا اینکه سال آینده دقیق باشد.)

  آنها چگونه آن را برطرف می کنند؟

  در سال های اخیر ، تیم های F1 سرمایه گذاری گسترده ای در مزارع سرور انجام داده اند ، زیرا این ورزش در آزمایش بدون محدودیت تونل باد (در یکی از تلاش های مکرر برای کنترل هزینه ها ، کاری که اکنون بسیار موثرتر با محدودیت هزینه انجام می شود) انجام شده است. اما این تصمیم از سوی تیم ها گرفته شده است - این ورزش خود از چنین منابع داخلی برای اعتماد برخوردار نیست. در عوض ، این امر به آمازون تبدیل شد.

  "با مشارکت AWS ، ما در واقع توانستیم با استفاده از شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) اتومبیل فرمول یک را دوباره طراحی کنیم. و مهم این بود که ما ماشین را با ماشین زیر ، "Smedley توضیح داد.

  طراحی یک شبیه سازی دو ماشینه به مراتب پیچیده تر از یک شبیه سازی اتومبیل است و در واقع اگر هر تیم سعی می کرد این کار را انجام دهد ، این روند به طور خطرناکی کند می شد. "تیم ها توسط آنچه محدودیت آزمایش آیرودینامیکی نامیده می شود ، که بخشی از مقررات فنی است ، بسیار محدود هستند ، بنابراین آنها می توانند مقدار مشخصی از قدرت محاسباتی را برابر کنند که تقریبا برابر با 190 هسته قدرت محاسبه می شود وقتی که آنها شبیه سازی CFD خود را انجام می دهند ، "سیدملی گفت. تبلیغات

  استفاده از EC2 به تیم Smedley انعطاف پذیری و دسترسی به قدرت محاسباتی بسیار بیشتری را می دهد ، به همان اندازه که هر 10 تیم می توانند با هم جمع شوند. وی گفت: "ما با حدود 1100 هسته کار خود را شروع کردیم و سپس به حدود 2500 هسته رسیدیم. در یک لحظه ما 7000 هسته را به سمت بالا می چرخانیم ، که فقط ذهن منفجر می شود".

  این بدان معنی بود که تیم او می تواند مشکلات را خیلی سریع حل کند. تیم Smedley در مقایسه با چهار روزی که با استفاده از زیرساخت CFD یک تیم به طول انجامید ، در حدود شش ساعت توانستند شبیه سازی های دو ماشین را اجرا کنند. وی افزود: "این به معنای توسعه ماشین جدید به روشی چابك بود و این واقعاً تغییر دهنده بازی بود." "ما می دانستیم که مفهوم اتومبیل به طور م whatثری چیست ، اما پس از آن می توانستیم این را به روشی علمی ثابت کنیم."

  چگونه یک ماشین F1 در سال 2022 نیروی سقوط خواهد کرد

  همانطور که در عکس ها می بینید ، 2022 car بسیار تمیزتر از اتومبیل هایی است که در حال حاضر در حال مسابقه هستند. تعداد زائده های آیرودینامیکی بسیار کمی وجود دارد که در اینجا و آنجا جوانه زده اند (زیرا این چیزی است که طبق مقررات فنی سال آینده مجاز نخواهد بود). یک بال جلوی پیچیده ، دستگاه های کنترل برای کاهش مقداری هوای آشفته که از چرخ های جلو خارج می شود ، و سپس یک کف زیرین شکلی وجود دارد که بیشترین نیروی رو به پایین ماشین را از طریق اثر زمین ایجاد می کند ، چیزی که F1 آخرین بار در اوایل دهه 1980 مشاهده کرد.

  به نظر می رسد تغییر مسیر هدایت هوای آشفته از F1 یک تغییر مهم است. Smedley گفت: "به دلیل تغییر در دیفرانسیل فشار در بالا و پایین ماشین ، شما یک اثر شستشوی بسیار بسیار قوی دریافت می کنید." "بنابراین بیدار در واقع به جای شستشوی خارج از منزل بلندتر می شود و باعث ایجاد این خلأ عظیم جریان آشفته و غیر نیوتنی پشت ماشین می شود."

  متأسفم ، بال ها فعلاً باقی می مانند

  من از Smedley پرسیدم آیا F1 هر چیزی رادیکال را در نظر گرفته بود ، مانند خسته کردن بالها به نفع گرفتن مکانیکی. بسیاری از طرفداران معتقدند که این نوع اصلاحات باعث ایجاد مسابقات بسیار بهتر می شود. از این گذشته ، کاهش کشیدن از نظر ارتباط اتومبیل جاده ای مهمتر از افزودن نیروی رو به پایین در سرعتهای سه رقمی است و پژو حتی برای مسابقه هیبریدی لمانز بعدی خود یعنی 9X8 طراحی بدون بال را انتخاب کرده است.

  "اگر از آن دور می شدید - فرمولی آیرودینامیکی - باید تلاش کنید تا این عملکرد را بازگردانید و احتمالاً در اواخر دور با سرعت کمتری به پایان برسید و این سریعترین اتومبیل های مسابقه ای روی زمین نخواهد بود. بنابراین من فکر می کنم مهم است که ما این مسئله را از بین نبرد ، اما من همچنین فکر می کنم که مهم است که ما واقعاً خوب به کارایی نگاه داشته باشیم. " "ما توانایی ایجاد نیروی رو به پایین زیادی - و به همین دلیل کشش زیاد - با مبلمان اطراف کابین خلبان را کاهش داده ایم ؛ شما این تابلوهای بسیار پیچیده و پره های چرخان و گرداب را می بینید که راه حل های تولید در تمام اتومبیل های [فعلی] ایجاد می کنند. "

  در نتیجه ، نسبت کشیدن نسبت به اتومبیل های مسابقه فعلی (که به گفته Smedley بین 7: 1 تا 9: 1 است) نسبت به کشیدن ماشین های سال آینده بسیار بالاتر خواهد بود.

  لیست بندی فرمول 1

خبرهای دیگر از ماشین ها