خبر

 • تک بورد - NHTSA از تسلا می خواهد 158000 وسیله نقلیه را به دلیل خرابی صفحه های لمسی فراخوانی کند

  NHTSA از تسلا می خواهد 158000 وسیله نقلیه را به دلیل خرابی صفحه های لمسی فراخوانی کند
  10 روز و 5 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA) از تسلا خواسته است تا حدود 158000 دستگاه مدل S و Model X را بخاطر بروز مشکل در صفحه های لمسی آنها که می تواند باعث از بین رفتن نمایشگرها شود ، فراخواند.

  NHTSA می نویسد که ژوئن گذشته تحقیق درباره "نقص احتمالی مربوط به ایمنی در مورد خرابی های واحد کنترل رسانه (" MCU ") منجر به از دست دادن دوربین دید عقب و سایر عملکردهای مربوط به ایمنی خودرو را آغاز کرد. "این مسئله بر روی برخی از سدان های تسلا مدل S 2012 - 2018 و SUV های 2016 - 2018 Model X تأثیر می گذارد.

  مادربرد گزارش می دهد که این مسئله از تراشه ذخیره سازی فلش eMMC بر روی صفحه MCU1 ناشی می شود. کارشناسان ادعا می کنند که تسلا در حال نوشتن سیاهههای مربوط به وسایل نقلیه بر روی تراشه است به طوری که آنها بسوزد. "وقتی این حالت سوخت ، شما با یک صفحه سیاه [در کنسول وسط ماشین] بیدار می شوید. هیچ چیز آنجا نیست. کنترل آب و هوا وجود ندارد. شما به طور کلی می توانید ماشین را رانندگی کنید ، اما شارژ نمی شود ، "گفت Phil Sadow ، متخصص تعمیرات تسلا.

  اعتقاد بر این است که فرسوده شدن تراشه های فلش حدود چهار سال طول می کشد ، اگرچه بسیاری از صاحبان این مشکل را تجربه نکرده اند. با این حال ، طبق نامه NHTSA ، تسلا تأیید کرد که تمام واحدها "به طور حتم از کار خواهند افتاد". این شرکت همچنین یک مدل آماری از تعمیرات هفتگی MCU پیش بینی شده از سال 2020 تا 2028 ارائه داده است ، که نشان می دهد جایگزینی ها در اوایل سال 2022 به اوج خود رسیده اند.

  تسلا سعی کرده است این مسئله را از طریق به روزرسانی های خارج از شبکه حل کند ، اما NHTSA معتقد است که اینها "" ماهیتاً ناکافی هستند. "

  NHTSA" به طور موقت "تعیین کرده است که خرابی MCU "نقص مربوط به ایمنی وسایل نقلیه موتوری" است ، بنابراین از تسلا می خواهد که فراخوان صادر کند. شرکت ایلان ماسک تا 27 ژانویه فرصت دارد تا پاسخ دهد. در صورت امتناع از انطباق ، باید "توضیح کاملی درباره تصمیم خود" ارائه دهد.

خبرهای دیگر از خودرو