خبر

 • تک بورد - Model S Plaid تسلا رکورد تولید EV را در پیست مشهور آلمان نوربرگرینگ ثبت کرد

  Model S Plaid تسلا رکورد تولید EV را در پیست مشهور آلمان نوربرگرینگ ثبت کرد
  5 روز و 19 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Model S Plaid تسلا رکورد جدیدی را برای سریعترین خودروی برقی تولید نشده بدون تغییر در پیست اتومبیلرانی نوربرگرینگ آلمان ثبت کرد و مسیر 12.9 مایل را تنها در هفت دقیقه و 30.909 ثانیه به پایان رساند.

  ایلان ماسک ، رئیس تسلا در توییتر گفت که ماشین مورد استفاده برای دویدن کاملاً بدون تغییر و مستقیم از کارخانه بوده است.

  رکورد قبلی هفت دقیقه و 42 ثانیه ثبت شد توسط اولین EV پورشه ، Taycan ، در سال 2019. این سدان چهارچرخ محرک می تواند 60 مایل در ساعت از توقف در مدت زمان 1.99 ثانیه حرکت کند و حداکثر سرعت آن 200 مایل بر ساعت (با چرخ ها و تایرهای مناسب مجهز است ، که تا اواخر امسال به طور رسمی ارائه نمی شود).

  اگرچه این روزها دور زدن در اطراف نوربرگرینگ بسیار چشمگیر است ، فقط به دلیل فخر فروشی است. و در حالی که برای یک خودروی الکتریکی سریع عمل می کند ، هنوز از آنچه برخی از سریعترین خودروهای احتراق تولیدی/خیابانی قادر به انجام آن هستند بسیار عقب است.

  پورشه 911 GT2 RS در حال حاضر رکورد جهانی را دارد در این رده با زمان 6: 38.835 که در 14 ژوئن 2021 تحویل داده شد. مرسدس ، لامبورگینی و فراری نیز دورهای چشمگیری را تجربه می کنند ، مانند دوج وایپر و مدلهای مختلف مک لارن.

  < p> بعدی Plaid با سطوح هوایی اضافه شده ، ترمزهای کربنی و لاستیک های پیست (همه کارهایی که می توان بدون تسلا در حلقه انجام داد) اصلاح می شود

  - ایلان ماسک (elonmusk@) 9 سپتامبر 2021

  ماسک گفت تسلا همچنین قصد دارد با یک Plaid اصلاح شده مجهز به سطوح هوایی ، ترمزهای کربنی و لاستیک های دارای ردیف ، دوره را بگذراند.

  Model S Plaid را می توان از ابتدا در وب سایت تسلا سفارش داد. با قیمت 129،990 دلار.

خبرهای دیگر از خودرو