خبر

 • تک بورد - BMW و E Ink از خودروی مفهومی با تغییر رنگ در نمایشگاه CES رونمایی کردند

  BMW و E Ink از خودروی مفهومی با تغییر رنگ در نمایشگاه CES رونمایی کردند


  18 روز و 1 ساعت قبل

  در حالی که شرکت‌هایی مانند کوالکام، تسلا، فورد یا هیوندای بیشتر در مورد وسایل نقلیه تمام الکتریکی و سیستم‌های خودران پیشرفته - چه در داخل و چه خارج از CES صحبت می‌کنند، خودروی مفهومی بی‌ام‌و در رویداد امسال چیز دیگری را به ارمغان می‌آورد. اگر فناوری تغییر رنگ آن آن را به خودروهای واقعی تبدیل کند، می‌تواند کاربردهای ملموسی خارج از ظاهر پر زرق و برق داشته باشد.

  BMW و E Ink کانسپت BMW iX Flow را در نمایشگاه CES این هفته معرفی کردند، یک SUV که با E Ink's Prism ePaper پوشانده شده است و به آن امکان تغییر رنگ می دهد. E Ink، یک شرکت متخصص در زمینه نمایشگرهای کم مصرف و ePaper، Prism را به عنوان تصویر زمینه ای از انواع مختلف که می تواند برای نمایش چیزهای مختلف برنامه ریزی شود، توسعه داد. BMW می‌گوید که می‌تواند گزینه‌های شخصی‌سازی را افزایش دهد یا خودرو را در شرایط خاص قابل‌توجه‌تر کند (در زیر).

  iX Flow نشان‌داده‌شده در CES فقط می‌تواند بین سیاه و سفید تغییر کند، اما این دو رنگ به تنهایی می‌توانند برای خودرو مفید باشند. مصرف انرژی و کنترل آب و هوا. در روزهای گرم آفتابی، وسیله نقلیه می تواند سفید شود تا نور خورشید را منعکس کند و راحت تر خنک بماند. در روزهای سرد می تواند سیاه شود تا نور خورشید را جذب کند و به طور موثرتری فضای داخلی را گرم کند. E Ink به خودی خود هیچ نوری را نشان نمی دهد - فقط نور محیط را منعکس می کند - و فقط هنگام تغییر رنگ ها از انرژی استفاده می کند.

  در اخبار مرتبط، کوالکام یک سیستم شاسی دیجیتال را در CES به نمایش گذاشت و با آن همکاری می کند. BMW از برخی از عملکردهای شاسی دیجیتال خود با شروع مدل های 2025 استفاده می کند.


  تگ ها:

  خودروی , مفهومی , تغییر , نمایشگاه , رونمایی , کردند


  v 19
خبرهای دیگر از خودرو