خبر

 • تک بورد - Arm در تلاش است تا ماشین تعریف شده توسط نرم افزار را فعال کند

  Arm در تلاش است تا ماشین تعریف شده توسط نرم افزار را فعال کند


  10 ماه قبل

  اگر توجه نکرده اید ، خودروهای امروزی به طور فزاینده ای به دستگاه های دیجیتالی تبدیل می شوند. در حقیقت ، حتی ممکن است کسی استدلال کند که دسته اصلی دستگاه های محاسباتی بعدی خودرو است. هرچند آن چشم انداز فریبنده باشد ، اما موانع متعددی را نیز در بر داشته است. خودروسازان سازنده کامپیوتر نیستند و فاصله بین مجموعه مهارت های مورد نیاز و مجموعه مهارت های موجود واقعی است.

  داشبوردهای دیجیتالی عظیم و لمسی ما را مجبور می کند که با خودروها به گونه ای تعامل داشته باشیم که بسیار شبیه به نحوه کار با رایانه لوحی ، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های دیجیتالی است. ویژگی های جدیدی که از طریق آن نمایشگرها آشکار می شود ، دسترسی به اطلاعات مربوط به اتومبیل های ما و دنیای اطراف را برای ما فراهم می کند که باعث می شود بفهمیم این روزها چقدر خودروها به هم متصل هستند.

  و فراموش نکنیم که ما از انواع مشابهی استفاده می کنیم. خدمات دیجیتالی در این خودروهای مدرن: پخش موسیقی ، ویدئو و سایر محتوای سرگرمی ، پیام رسانی و طعم های مختلف جستجو ، که ما در سایر دستگاه های دیجیتالی خود مصرف می کنیم.

  امکان مواردی مانند شبکه عصبی- از ویژگی های رانندگی خودکار استفاده می کند ، و خوب ، بله ، واقعاً سخت است که خودروهای ما را به عنوان چرخش اصلی بعدی در محاسبات شخصی نبینیم. چندین مانع واقعی مهمتر از همه ، خودروسازان سازنده کامپیوتر نیستند و فاصله بین مجموعه مهارتهای مورد نیاز و مجموعه مهارتهای موجود بسیار واقعی است. در مورد بهبود موتورهای مکانیکی و خم شدن ورق های فلزی به روش های هوشمندانه به شیوه ای که می داند چگونه نرم افزارهای بومی ابر را ایجاد کرده و از آن استفاده کند و یک مدل تجاری که بر اساس خدمات اضافی ساخته شده است. برعکس ، دستیابی به تخصص تولیدی و تخصصی یک خودروساز بسیار سخت تر از آن چیزی است که بسیاری از شرکت های متمرکز بر فناوری در ابتدا تصور می کردند (یا مایل به اعتراف بودند). شاهد فقدان کامل وسایل نقلیه واقعی از بسیاری از نیروگاه های بزرگ فناوری هستیم که گفته می شود سالهاست در پروژه های خودروسازی کار می کنند. در مورد اینکه چرا در مورد ترکیب جهان خودرو و فناوری اینجا هستیم ، حقیقت ساده این است که یافتن ترکیب مناسب توانایی ها و دانش صنعت کار بسیار دشواری است. این امر به دلیل اینکه تقریباً همه خودروسازان مجبور شده اند تلاش خود برای خودروهای دیجیتال خود را از ابتدا شروع کنند ، بسیار سخت تر شده است. هیچ مجموعه ای از استانداردها ، چارچوبها و روشها و اجزای نرم افزاری مشترک وجود ندارد که بتواند صنعت خودرو را به صورت گروهی پیش ببرد.

  با درک این چالش ، رهبر IP نیمه هادی Arm با کنسرسیومی از بازیگران برجسته صنعت خودرو و فناوری همکاری کرده است تا SOAFEE (Scalable Open Architecture For Embedded Edge) را ایجاد کند ، یک استاندارد صنعت باز جدید که هدف آن ارائه یک چارچوب و ابزار دیجیتال مشترک برای صنعت خودرو.

  این تلاش طراحی شده است تا روشهای منبع باز و بومی ابر را که برای اولین بار توسط ارائه دهندگان محاسبات ابری اصلی مانند آمازون فعال شده است (AWS بخشی از کنسرسیوم است) به صنعت خودرو وارد کند. البته ، همانطور که از نام بازتر آن پیداست ، این گروه همچنین امیدوار است که در نهایت این نوع ابزارها و قابلیت های استاندارد شده را در آینده به سایر دسته های دستگاه های محاسبه لبه بیاورد. با این حال ، در حال حاضر ، تمرکز به وضوح بر روی ماشین تعریف شده توسط نرم افزار است. این استانداردها و کنسرسیوم. و شرکای تولیدی - از جمله شرکتهایی مانند Renesas ، NXP ، Qualcomm ، Marvell ، Cypress Semiconductor ، ST Micro و بسیاری دیگر.

  این شرکت همچنین موقعیت منحصر به فردی دارد تا از دانش و تخصصی که به دست آورده استفاده کند. در ایجاد طرح های IP تراشه برای لبه تعبیه شده از طریق Project Cassini و همچنین نرم افزار و الزامات امنیتی IoT از طریق SystemReady. در نهایت ، اجازه ندهید تأثیر روزافزون آن بر زیرساخت های رایانش ابری از طریق طراحی سرور Neoverse و معماری مرکز داده را فراموش کنیم.

  مسلماً از این ترکیب تجربه است که Arm فرصت توسعه یادگیری های خود را در فضای خودرو تشخیص داد. به علاوه بر این ، در حالی که بسیاری از شرکت های دیگر در حال بحث در مورد تعریف نرم افزار هستند ، خوب ، همه چیز ، به عنوان آینده بسیاری از دسته های محصول-از جمله خودرو-Arm دارای مزیت اضافی از ایجاد طرح هایی است که نیازهای ایمنی عملکردی چالش برانگیز صنعت خودرو را برآورده می کند ، مانند ISO 26262. این ترکیبی از ایمنی درجه یک خودرو به همراه قابلیت های بومی ابر و عملیات در زمان واقعی است که SOAFEE را بسیار جذاب و قانع کننده می کند.

  بدیهی است که سایر بازیگران کلیدی در هر دو صنایع خودرو و فناوری به اندازه کافی از این چشم انداز الهام گرفته اند تا به این تلاش بپیوندند. علاوه بر بسیاری از شرکای سنتی سیلیکونی خود ، Arm همچنین CARIAD ، تأمین کننده Tier One که بخشی از گروه فولکس واگن ، Continental (یکی دیگر از تأمین کنندگان بزرگ چند تولیدکننده اصلی خودرو) ، Red Hat و AWS قبلی است ، صف بندی کرده است. در میان بسیاری دیگر ، برای پیوستن به گروه علاقه مندی SOAFEE.

  علاوه بر این ، Arm با تراشه ساز Ampere و سازنده دستگاه IoT Adlink همکاری کرده است تا دو تخته توسعه سخت افزار ایجاد کند که برای استفاده از بازیکنان زنجیره تامین خودرو و خودروسازان طراحی شده است. برای ایجاد و آزمایش برنامه های نرم افزاری خود. پلت فرم AVA Developer دارای 32 هسته هسته ای Altra SoC از Ampere است و AVA-AP1 یک AltA SoC 80 هسته ای ارائه می دهد که برای آزمایش و نمونه سازی در خودرو در نظر گرفته شده است.

  در قسمت نرم افزار ، Arm ابزارهای متعددی را بر اساس فناوری های نرم افزاری مدرن مانند ظروف ، و همچنین روش های CI/CD (ادغام پیوسته/تحویل مستمر) ساخته است. آنها به گونه ای طراحی شده اند که به توسعه دهندگان نرم افزاری که تجربه نوشتن برنامه های مبتنی بر ابر را دارند اجازه دهند بدون نیاز به یادگیری همه ویژگی های خواسته ها و الزامات خودرو ، در فضای خودرو فعالیت کنند. در مجموع ، آنها به گونه ای طراحی شده اند که به شرکت ها امکان می دهد برنامه های خودروی خود را در ابر توسعه داده و اجرا کنند و سپس آنها را در خودرو مستقر کنند.

  بعلاوه ، با استفاده از اصول منبع باز ، کنسرسیوم به ایجاد کتابخانه ای از اجزای نرم افزاری که می تواند توسط چندین شرکت مورد استفاده قرار گیرد ، در نتیجه میزان پیشرفت نرم افزار را در فضای خودرو به طرز چشمگیری افزایش می دهد. این ، به نوبه خود ، باید در نهایت منجر به مواردی مانند ارتقاء قابلیت/قابلیت های نرم افزاری و مجموعه ای کاملاً جدید از مدل کسب و کار و امکانات تعامل با مشتری شود که خودروسازان قبلاً هرگز نتوانسته اند ارائه دهند.

  البته ، صحبت در مورد استانداردها و کنسرسیوم های صنعتی بسیار آسان تر از ایجاد تأثیرات ملموس و قابل اندازه گیری بر اساس آن ایده ها است. با توجه به موقعیت منحصر به فرد Arm در زنجیره تامین خودرو ، تجربه مرتبط با آن در سایر گروه ها و مجموعه شگفت انگیز شرکایی که این استاندارد جدید صنعتی با آنها در حال راه اندازی است ، با این حال ، مطمئناً به نظر می رسد SOAFEE شروع خوبی دارد.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر اصلی TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در توییترbobodtech دنبال کنید.


  تگ ها:

  تلاش , ماشین , تعریف , توسط , افزار , فعال


  v 48
خبرهای دیگر از خودرو