خبر

 • تک بورد - یک مطالعه جدید نشان می دهد هنگام فعال کردن خلبان خودکار تمرکز حواس رانندگان تسلا بیشتر است

  یک مطالعه جدید نشان می دهد هنگام فعال کردن خلبان خودکار تمرکز حواس رانندگان تسلا بیشتر است
  4 روز و 5 ساعت قبل

  سیستم خلبان خودکار تسلا به عنوان نقطه اصلی فروش این شرکت در نظر گرفته می شود ، اما ایمنی آن توسط بسیاری از جمله مقامات فدرال زیر سوال رفته است. طبق مطالعه اخیر MIT که داده های مربوط به رانندگان را جمع آوری کرده است ، نگرانی های آنها کاملاً منطقی است ، زیرا نتیجه می گیرد که مردم کمتر به مناطق جلو از وسیله نقلیه/جاده نگاه می کنند.

  گزارش هایی مبنی بر تصادفات متعدد شامل سیستم خلبان خودکار (AP) تسلا وجود داشته است ، حداقل به اندازه ای که بتواند نگرانی هایی در مورد ایمنی آنها ایجاد کند. آژانس های ایمنی ایالات متحده مانند اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA) و دفتر تحقیقات نقص (ODI) در حال بررسی علت این تصادفات هستند ، اما نتیجه گیری هنوز منتشر نشده است.

  بررسی یک نگاه الگوی رانندگان تسلا با AP فعال یا غیرفعال در رانندگی در بزرگراه ، تیمی از محققان MIT دریافتند که رانندگان بیشتر به مناطق خارج از جاده نگاه می کنند و کمتر به جاده جلوی خود نگاه می کنند. این نتیجه گیری به تنهایی می تواند بسیاری از حوادث گزارش شده را توجیه کند.

  "الگوهای رفتار بصری قبل و بعد از قطع ارتباط AP " تغییر می کند. " "قبل از خروج از رانندگی ، رانندگان در مقایسه با پس از انتقال به رانندگی دستی کمتر به جاده نگاه می کردند و بیشتر بر مناطق غیر رانندگی تمرکز می کردند. نسبت بیشتر نگاه های خارج از جاده قبل از عدم مشارکت در رانندگی دستی با نگاه های طولانی تر به جلو جبران نمی شد. "

   https://techbord.com یک مطالعه جدید نشان می دهد هنگام فعال کردن خلبان خودکار تمرکز حواس رانندگان تسلا بیشتر است.

  نتایج این مطالعه چندان شگفت انگیز نیست ، اما بینش هایی را در مورد اینکه رانندگان هنگام فعال یا غیرفعال بودن AP در کجا نگاه می کنند ارائه می دهد. هنگامی که AP روشن است ، رانندگان بیشتر به قسمت های پایین/مرکز ماشین (تلفن ، صفحه چند رسانه ای) نگاه می کنند ، که محققان تصور می کردند "مربوط به رانندگی نیست "

  چنین نتیجه گیری هایی پیشنهاد می شود صاحبان خودروهای تسلا که سیستم FSD (سیستم رانندگی کامل با خود) را خریداری کرده اند ، که اخیراً به نسخه 10 به روز شده است ، توصیه های مربوط به نحوه استفاده از آن را دنبال نمی کنند. اگرچه خودرو می تواند خود به خود رانندگی کند ، اما سازنده EV همچنان به کاربران توصیه می کند که هنگام روشن شدن سیستم هوشیار باشید.

  اگر شما دارای وسیله نقلیه ای با FSD هستید ، چه آن را روشن داشته باشید چه نداشته باشید ، به جاده توجه کنید. همیشه در مقابل شماست.

خبرهای دیگر از خودرو