خبر

 • تک بورد - گروه دانشجویی دستگاهی را برای جلوگیری از آلودگی میکروپلاستیک طراحی می کنند

  گروه دانشجویی دستگاهی را برای جلوگیری از آلودگی میکروپلاستیک طراحی می کنند
  21 روز و 14 ساعت قبل

  رو به جلو: گروهی از دانشجویان طراحی در لندن روشی را برای گرفتن بقایای میکروپلاستیک از لاستیک اتومبیل ، یکی از اصلی ترین اشکال آلودگی پلاستیک ، ایجاد کردند. این راه حل همچنین به کاربر اجازه می دهد تا زباله های جمع آوری شده را بازیافت کند و به طور بالقوه تولید سالانه تایر را به حداقل برساند.

  بسته به محل زندگی شما ، بزرگترین عامل در آلودگی میکروپلاستیک ممکن است شما را متعجب کند. آنچه برای بیشتر افراد به ذهن خطور می کند تخریب بطری های آب ، تورهای ماهیگیری یا کیسه های پلاستیکی است. اما یکی از بزرگترین عوامل کمک کننده در جهان ، استفاده از لاستیک های فرسوده است.

  ریزپلاستیک ها ذرات ریز پلاستیکی هستند که به هوا بلند می شوند ، محیط اطراف جاده ها را می پوشانند ، وارد خاک می شوند و به اقیانوس آزاد می رسند. شناخته شده است که مانع باروری ، رشد و بقا در زندگی دریایی می شود و حذف آن از آب می تواند بسیار مشکل باشد ، اگر غیرممکن نباشد.

  یک تیم بین المللی متشکل از چهار دانشجوی طراحی در Imperial کالج لندن اخیراً یک روش عملی برای گرفتن ساییدگی آج لاستیک قبل از رسیدن به جاده ایجاد کرده است و به آنها جایزه نایب قهرمانی بین المللی جوایز جیمز دیسون را می دهد.

  به شکل کپسولی که در پشت تایر قرار دارد ، ذرات ریز لاستیک سیاه را که از لاستیک جدا می شوند ، گرفته و می تواند به درستی خارج و دفع شود. ظاهراً می توان ذرات را به عنوان لاستیک جدید ، کفی کفش و حتی جوهر قلم بازیافت کرد.

  طبق گزارش منتشر شده در Emission Analytics ، جهان 3 میلیارد لاستیک اتومبیل را در سال 2019 دور انداخته و آلودگی ناشی از سایش لاستیک می تواند باشد. تا 1000 برابر بیشتر از انتشار بنزین برای سلامتی انسان و محیط زیست تأثیرگذار است.

  این راه حل خلاقانه به اطلاع عموم مردم در مورد این مسئله می رسد و امیدوارم اولین گام برای سنجش آن در آج ها باشد.

خبرهای دیگر از خودرو