خبر

 • تک بورد - کوالکام قصد دارد به خودروهای نسل بعدی با Snapdragon Ride Vision و شاسی دیجیتال خدمت کند.

  کوالکام قصد دارد به خودروهای نسل بعدی با Snapdragon Ride Vision و شاسی دیجیتال خدمت کند.


  18 روز و 11 ساعت قبل

  در چند سال گذشته، برخی از جالب‌ترین تحولات CES مربوط به خودرو بوده است. از تجربیات غنی از اطلاعات کابین خلبان گرفته تا وعده های رانندگی کمکی و خودران، بسیاری از اخبار تولید کننده تیتر از چند نمایش اخیر بر روی خودرو متمرکز شده است. در واقع، بسیاری استدلال کرده اند که صنعت خودرو در حال تبدیل شدن به بخش بزرگ بعدی تجارت فناوری است.

  شرکت‌هایی مانند Mobileye اینتل، غول گرافیک Nvidia و Qualcomm همگی از CES 2022 برای اعلام جدیدترین پیشنهادات خود برای صنعت خودرو و همچنین شراکت‌های مهم جدید با خودروسازان و خودروسازان استفاده می‌کنند. تامین کنندگان خودرو.

  در مورد Qualcomm، Snapdragon Ride Vision درجه جدیدی از سادگی و تمرکز را برای خودروسازانی به ارمغان می آورد که به دنبال ارائه قابلیت های ADAS (سیستم های پیشرفته کمک راننده) با تمرکز بر ایمنی و قدرت بینایی کامپیوتری هستند. طیف وسیع تری از خودروها، در حالی که شاسی دیجیتال اسنپدراگون به تقاضای کامل و انعطاف پذیری در راه حل های پیشرفته محاسباتی خودرو کمک می کند.

  شاسی دیجیتال چارچوبی را ارائه می دهد که می تواند پلت فرم رانندگی خودکار و کمکی اسنپدراگون شرکت، اسنپدراگون را ترکیب کند. کابین خلبان برای سرگرمی با چند صفحه، قابلیت اتصال خودکار Snapdragon برای اتصالات خارجی 5G و 4G LTE و همچنین اتصالات داخلی WiFi و بلوتوث، و خدمات Snapdragon Car-to-Cloud برای عملکردهای جدید و مدل های تجاری را برای خودروهای متصل فعال کنید.

  https://techbord.com <b>کوالکام</b> قصد <b>دارد</b> به نسل <b>بعدی</b> <b>خدمت</b> <b>کند.</b> خودروهایی با <b>Snapdragon</b> <b>Ride</b> <b>Vision</b> و <b>شاسی</b> دیجیتال

  در حالی که Qualcomm بسیاری از این پیشنهادات را قبلاً معرفی کرده بود، با شاسی دیجیتال نرم افزاری را اضافه می کند که به قطعات اجازه می دهد به راحتی یکپارچه شوند و با هم کار کنند. برای شرکت‌های خودروسازی که به دنبال یافتن شریک فناوری برای تجربه کامل، متصل و دیجیتالی خودرو هستند، شاسی‌های دیجیتال گزینه‌ای جذاب و بالقوه جذاب به نظر می‌رسد.

  ماشین‌های مدرن حیوانات بسیار پیچیده‌ای هستند و بسیاری از خودروسازان و تامین کنندگان در چند سال گذشته آموخته اند، افزودن چندین فناوری پیشرفته به ترکیب، چالش برانگیزتر از آن چیزی است که در ابتدا انتظار می رفت. بنابراین، هرگونه تلاش برای ساده‌سازی فرآیند با اساساً «پیش‌ادغام» قطعات مختلف (نه تنها کوالکام، بلکه شرکای نرم‌افزاری آن نیز) را می‌توان یک گام مثبت به جلو در نظر گرفت. این امر به ویژه در مورد شرکت‌های خودروسازی جدیدتر که رویکردی مدرن و کامل برای طراحی و تولید دارند، صادق است.

  در عین حال، همانطور که پیشکسوتان صنعت خودرو و ناظران نزدیک صنعت می‌دانند، روش کامپوننت‌سازی بسیاری از خودروها را درک می‌کنند. از سوی خودروسازان سنتی طراحی و ساخته می‌شود که می‌تواند کار این نوع راه‌حل کامل را دشوار کند - علی‌رغم ظرافت بالقوه آن از منظر فناوری ناب.

  به همین دلیل است که کوالکام انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد که به خودروسازان اجازه می‌دهد تا ترکیب و ترکیب شوند. عناصر فرعی مختلف چارچوب شاسی دیجیتال را مطابقت دهید تا برای مثال، یک خودروساز بتواند از یک راه حل کوالکام ADAS استفاده کند، اما یک راه حل متفاوت فروشنده برای سرگرمی اطلاعاتی.

  به همین منظور، کوالکام موارد بیشتری را نیز اضافه کرده است. به عنوان بخشی از تلاش شاسی دیجیتال برای فعال کردن گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتر، رابط‌های سرویس‌های مختلف خود را باز کنید. این همچنین به خودروسازان اجازه می‌دهد، برای مثال، از نرم‌افزار پشته رانندگی سفارشی توسعه‌یافته خود استفاده کنند یا از نرم‌افزاری که کوالکام ارائه می‌کند استفاده کنند.

  https://techbord.com <b>کوالکام</b> قصد <b>دارد</b> به خودروهای نسل <b>بعدی</b> با <b>Snapdragon</b> <b>Ride</b> <b>Vision</b> و <b>شاسی</b> <b>دیجیتال</b> ارائه دهد

  علاوه بر این، با گسترش گزینه‌های خدمات خودرو به ابر خود- ناگفته نماند سابقه بیش از 20 ساله خود در زمینه تله ماتیک و سایر راه حل های اتصال به خودروسازان از طریق کسب و کار مودم خود - کوالکام امیدوار است مدل های تجاری مبتنی بر خدمات ایجاد کند. ایده این است که به خودروسازان اجازه دهیم پس از فروخته شدن خودرو برای چیزهایی مانند ارتقاء ویژگی‌ها، خدمات محتوای جدید و غیره که مصرف‌کنندگان هزینه آن را بپردازند، درآمد کسب کنند و به طور بالقوه جریان درآمد جدیدی را برای همه طرف‌های درگیر فراهم می‌کند.

  < در طرف شریک، کوالکام اخیراً قراردادی را با BMW برای قدرت بخشیدن به چندین قابلیت شاسی بلند دیجیتال با شروع مدل سال 2025 معرفی کرد و در CES، این شرکت از تلاش‌های جدید با ولوو و همچنین گسترش همکاری با هوندا و رنو خبر داد. ، جنرال موتورز، تامین کننده سطح 1 آلپس و چندین خودروساز چینی.

  کوالکام همچنین اولین Snapdragon Ride Vision را اعلام کرد که انتظار می رود تا سال 2024 تولید خودرو شود. مجهز به یک SoC جدید مبتنی بر 4 نانومتر Snapdragon و شریک Arriver's نرم افزار بینایی کامپیوتری، Snapdragon Ride Vision تا حدی به عنوان رقیبی برای پیشنهادات Mobileye قرار گرفته است.

  این نرم افزار را می توان با دوربین های بسیار در دسترس جفت کرد تا یک سیستم ساده و در عین حال بسیار کاربردی ایجاد کند تا ایمنی را به ارمغان بیاورد. ویژگی های لذت بخش حتی برای اتومبیل های سطح ابتدایی. همچنین می‌توان آن را برای ارائه قابلیت‌های رانندگی نیمه خودکار سطح 2 و 3 در صورت جفت شدن با Snapdragon Drive SoC و Drive Accelerators موجود کوالکام، همراه با فناوری‌های سنجش اضافی مانند رادار و لیدار، افزایش داد.

  راه‌حل‌هایی مانند Snapdragon Ride. Vision بر مزایای ایمنی عملکردی کلیدی که مصرف‌کنندگان واقعاً می‌خواهند متمرکز است - مانند ترمز خودکار، تشخیص و اجتناب از اشیا، حفظ خط و تغییر خط، رانندگی خودکار بزرگراه، نظارت بر راننده و غیره.

  یکی از چالش‌هایی که وجود دارد. استفاده از فناوری‌های رانندگی کاملاً خودمختار که بالقوه بازی را تغییر می‌دهند، صنعت خودرو را آزار می‌دهد این است که بسیاری از تلاش‌های اولیه که توجه زیادی را به خود جلب کردند، اساساً تلاش می‌کردند اقیانوس را بجوشانند. آنها به شدت در مورد آنچه که می توانستند انجام دهند بیش از حد وعده داده بودند و کمتر به آنها عمل کردند، و این منجر به زمان بندی به طور چشمگیری طولانی تر شد و به طور قابل توجهی در انتظارات برای اتومبیل های خودران تجدید نظر شد.

  حتی اگر آن تلاش های اولیه مؤثر واقع شود، معلوم می شود که آنها قابلیت های امیدوار کننده ای داشته اند. که اکثریت بزرگی از مصرف کنندگان حتی نمی خواستند. از سوی دیگر، راه‌حل‌هایی مانند Snapdragon Ride Vision بر مزایای ایمنی عملکردی کلیدی که مصرف‌کنندگان واقعاً می‌خواهند تمرکز دارند - مانند ترمز خودکار، تشخیص و اجتناب از اشیا، حفظ خطوط و تغییر خط، رانندگی خودکار در بزرگراه، نظارت بر راننده، و غیره. اینها را می‌توان تا سطوح عملی‌تر و واقعی‌تر از رانندگی خودکار برای کسانی که می‌خواهند آن‌ها را کشف کنند، افزایش داد.

  Snapdragon Ride Vision System رابط‌های نرم‌افزاری باز را از طریق Snapdragon Ride SDK ارائه می‌دهد و به خودروسازان می‌دهد، یا تامین کنندگان آنها، توانایی سفارشی کردن نیازها و ترجیحات منحصر به فرد خود را دارند. برای خودروسازانی که می‌خواهند ارزش و منحصربه‌فرد بودن نام تجاری خود را در تجربه دیجیتالی خودرو گسترش دهند، این امر بسیار مهم است.

  در مجموع، ارائه‌های شاسی دیجیتال اسنپدراگون و Ride Vision، ادامه تکامل کوالکام را برجسته می‌کنند. تلاش برای صنعت خودرو اگرچه بسیاری هنوز این شرکت را متمرکز بر دستگاه های تلفن همراه می دانند، اما واضح است که چشم انداز کوالکام از تحرک در حال گسترش به دنیای بسیار گسترده تری است.

  باب اودانل، بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research، LLC است. شرکت مشاوره فناوری که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitter@bobodtech دنبال کنید.


  تگ ها:

  کوالکام , دارد , خودرو , بعدی , snapdragon , ride , vision , شاسی , دیجیتال , خدمت , کند.


  v 5
خبرهای دیگر از خودرو