خبر

 • تک بورد - هکر نوجوان کنترل از راه دور بیش از 20 تسلا را به دست می آورد

  هکر نوجوان کنترل از راه دور بیش از 20 تسلا را به دست می آورد


  11 روز و 4 ساعت قبل

  فیس پالم: این هفته، نوجوانی گزارش داد که به حدود دوجین خودروی تسلا در چندین کشور از راه دور دسترسی پیدا کرده است و در تلاش است با صاحبان آنها تماس بگیرد. لیست کارهایی که او می تواند با وسایل نقلیه آسیب دیده انجام دهد طولانی و خطرناک است.

  دیوید کلمبو، متخصص امنیت فناوری اطلاعات نوزده ساله، دوشنبه و سه شنبه در یک تاپیک توییتری گزارش داد که کنترل کامل بیش از 25 تسلا در 13 کشور را بدون اطلاع صاحبان آنها به دست آورده است. او نمی‌خواهد دقیقاً نحوه انجام این کار را فاش کند تا زمانی که آسیب‌پذیری را به سازمان غیرانتفاعی Mitre گزارش ندهد. با این حال، کلمبو گفت که این به دلیل اشتباهات مالکان است، نه نقص امنیتی در نرم افزار تسلا. بنابراین، من اکنون کنترل کامل بیش از 20 تسلا در 10 کشور را از راه دور دارم و به نظر می رسد که وجود دارد. هیچ راهی برای پیدا کردن مالکان و گزارش آن به آنها وجود ندارد...

  — دیوید کلمبو (@david_colombo_) 10 ژانویه 2022

  کلمبو گفت که می تواند مکان دقیق هر خودرو را جستجو کند، امنیت آنها را غیرفعال کند، درهای آنها را باز کند. و پنجره ها حتی زمانی که در جاده هستند، موسیقی و ویدیوهای YouTube را با صدای کامل پخش می کنند و موارد دیگر. در حالی که کلمبو نمی تواند از راه دور ماشین ها را رانندگی کند، اگر در مکان فیزیکی آنها بود می توانست آنها را بدزدد. تیم امنیتی تسلا قبلاً به کلمبو گفته است که در حال بررسی آن هستند.

  اگرچه کلمبو می‌گوید این تقصیر تسلا نیست، هنوز هم می‌تواند یک مشکل روابط عمومی برای شرکت باشد، رنگ کردن خودروها در اذهان مصرف کنندگان آسیب پذیرتر است. نزدیک به پایان سال گذشته، تسلا تعداد قابل توجهی از خودروهای فروخته شده در ایالات متحده را به دلیل مشکلات درب صندوق عقب فراخواند. این حادثه همچنین می‌تواند بر توسعه حالت خودران تسلا تأثیر بگذارد که هنوز در مرحله بتا است.


  تگ ها:

  نوجوان , کنترل , تسلا , آورد


  v 5
خبرهای دیگر از خودرو