خبر

 • تک بورد - مدیرعامل اینتل معتقد است بیش از 20 درصد از مواد خودروهای برتر تا سال 2030 به تراشه ها اختصاص داده می شود

  مدیرعامل اینتل معتقد است بیش از 20 درصد از مواد خودروهای برتر تا سال 2030 به تراشه ها اختصاص داده می شود
  20 روز قبل

  با نوسازی وسایل نقلیه ، تعداد تراشه های مورد نیاز برای تولید آنها به نسبت افزایش یافت. تا سال 2019 ، نیمه هادی ها تنها چهار درصد از قبض مواد اولیه خودرو (BOM) را شامل می شدند ، اما انتظار می رود این ارزش در سال های آینده افزایش یابد. تا سال 2025 ، 12 درصد از BOM باید در تراشه ها استفاده شود و تا 2030 به 20 درصد افزایش می یابد.

  پیش بینی های ارائه شده در IAA Mobility توسط Pat Gelsinger ، مدیرعامل اینتل ، نشان دهنده رشد 5 برابری طی 11 سال است. علاوه بر افزایش نیمه هادی ها برای تولید خودروهای درجه یک ، جلسینگر همچنین انتظار دارد تا پایان این دهه بازار کل آدرس پذیر (TAM) به 115 میلیارد دلار برسد که بیش از 11 درصد کل TAM سیلیکون را تا آن زمان نشان می دهد.

  < p> به گفته گلسینگر ، دلیل این امر "دیجیتالی شدن همه چیز " در کنار "چهار ابرقدرت دیگر " است: "محاسبه همه جا ، اتصال فراگیر ، زیرساخت ابر به لبه و AI. این چهار خودرو راه خود را در صنعت خودرو باز می کنند ، زیرا تولیدکنندگان سیستم های بدون راننده ، کمک رانندگی ، سیستم های ناوبری ، ویژگی های امنیتی بهبود یافته و غیره را ارائه می دهند.

  افزایش نیاز به نیمه هادی ها باعث شده است که اینتل سرمایه گذاری در زمینه های جدید را آغاز کند. fabs و ارتقاء موارد موجود در ایالات متحده ، ما از برنامه های 120 میلیارد دلاری اینتل و سرمایه گذاری 3.5 میلیارد دلاری در کارخانه نیومکزیکو مطلع هستیم. در آن حوضچه ، شرکت قصد دارد دو واحد تجاری با سرمایه گذاری مشترک 80 میلیارد یورو بسازد.

  https://techbord.com مدیرعامل اینتل معتقد است که بیش از 20 درصد از مواد اولیه خودروها تا سال 2030 به تراشه ها اختصاص داده خواهد شد

  اینتل همچنین در حال مذاکره با شرکای اروپایی خود در مورد بهترین راه برای استفاده بهتر آنها فرآیندهای گره تراشه های خودرو عمدتا بر اساس گره های قدیمی تر هستند ، اما اینتل انتظار دارد در سالهای آینده این مورد را تغییر دهد. برای انجام این کار ، این شرکت در حال ساخت ظرفیت خود در صنعت ایرلند به صنعت خودرو و همچنین راه اندازی Intel Foundry Services Accelerator است ، برنامه ای که برای کمک به طراحان تراشه های خودرو در انتقال به گره های پیشرفته طراحی شده است.

  " این دوره جدید تقاضای پایدار برای نیمه رساناها به تفکر جسورانه و بزرگی نیاز دارد. " "به عنوان مدیر عامل اینتل ، این امتیاز بزرگ را دارم که بتوانم انرژی 116000 کارمند و اکوسیستم عظیم طراحی و تولید تراشه ها را برآورده کنم تا تقاضا برآورده شود. "

  ژلسینگر انتظارات در شرایطی است که ممکن است بدترین زمان کمبود تراشه جاری باشد ، زیرا زمان سرب تراشه اخیراً به بالاترین رکورد 26.5 هفته رسیده و ریخته گری قیمت تراشه را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. حتی تولیدکنندگان خودرو مانند تویوتا مجبور شدند تولید خود را تا 40 درصد به دلیل وضعیت جاری کاهش دهند.

خبرهای دیگر از خودرو