خبر

 • تک بورد - مدل 3 تسلا اولین خودروی برقی است که در جدول فروش ماهانه اروپا قرار دارد

  مدل 3 تسلا اولین خودروی برقی است که در جدول فروش ماهانه اروپا قرار دارد
  14 روز و 5 ساعت قبل

  مدل 3 تسلا اولین خودروی برقی است که ماهانه پرفروش ترین خودرو در اروپا و اولین خودروی ساخت غیر اروپایی است که به نقطه عطفی دست یافته است و خودروهایی مانند رنو کلیو ، فولکس واگن گلف و داچیا ساندرو را شکست داده است. با توجه به بازار سوخت های فسیلی در اروپا ، این تعجب آور نیست ، زیرا قیمت ها به بالاترین حد خود می رسند.

  تسلا مدل 3 پنج سال پیش روانه بازار شد و از آن زمان به بعد برای افزایش برد رانندگی و افزودن چند ویژگی دیگر به سدان فست بک ، سبک جدیدی دریافت کرد. آخرین نسخه EV نیز با فضای داخلی تازه ، صندوق عقب برقی و تغییرات کاربردی و زیبایی شناختی دیگر ارائه شده است.

  چنین ارتقاء هایی ممکن است به تسلا برای رسیدن به بالای پرفروش ترین خودروهای اروپا -26 کمک کرده باشد. به در سپتامبر 2021 ، اروپایی ها 24،591 مدل 3 خریداری کردند که نشان دهنده 58 درصد افزایش نسبت به سپتامبر 2020 و 42 درصد افزایش نسبت به سپتامبر 2019 است. این رقم ممکن است تحت تأثیر قرارداد اخیر هرتز باشد ، که شامل 100،000 تسلا مدل 3 جدید در ایالات متحده و شهرهای منتخب اروپایی.

  در رده دوم ، رنو قرار دارد که در سپتامبر سال جاری 18264 کلیو فروخت و در رتبه سوم ، داچیا را با 17988 ساندروس فروخته شده در همان مدت پیدا کردیم.

  رهبری فروش تسلا در بازار BEV (خودروی برقی باتری) با مدل Y که در این مدت حدود 8،926 دستگاه فروخته است ، بیشتر افزایش می یابد. در رتبه سوم ، VW ID.3 با 8302 واحد وجود دارد.

  https://techbord.com مدل 3 تسلا اولین خودروی برقی است که در جدول فروش ماهانه اروپا قرار دارد

  پرفروش ترین خودروها ، PHEV و BEV در اروپا-26 در سپتامبر 2021

  در مورد بخش PHEV (خودروی الکتریکی پلاگین هیبریدی) ، فورد کوگا با 3385 دستگاه پیشتاز بوده و بی ام و سری 3 با 3200 دستگاه از نزدیک دنبال می شود. این مقام سوم را با پژو 3008 با فروش 2832 دستگاه به دست آورد.

  این اعداد در حالی منتشر شد که اروپایی ها با افزایش بی سابقه قیمت سوخت های فسیلی روبرو هستند. این افزایش قیمت منجر به افزایش قیمت در بخش های برق ، سوخت خودرو و گاز شد. برخی از نمونه ها شامل هلند و نروژ است ، جایی که قیمت بنزین از مرز 2.2 دلار در لیتر فراتر رفته است. فروش خودروهای برقی و هیبریدی 23 درصد بازار را در ماه سپتامبر تشکیل می دهد. با این حال ، لازم به ذکر است که دولت ها با ارائه یارانه به مشتریان ، مشتریان را تشویق به خرید چنین خودروهایی می کنند تا هزینه آنها کاهش یابد.

  س isال این است که آیا این روند ادامه خواهد داشت یا خیر. با کمبود مداوم تراشه ، بسیاری از تولیدکنندگان مجبور به محدود کردن خروجی های تولید و تأخیر در ارسال به مشتریان شدند. علاوه بر این ، فیلیپ مونوز ، تحلیلگر Jato گفت که تعداد ثبت نام خودروهای جدید در اروپا سالانه 25 درصد کاهش یافته است زیرا پیدا کردن اتومبیل های جدید سخت تر می شود. "در نتیجه ، بی میل به انتظار بیش از یک سال برای خودروی جدید ، بسیاری از مصرف کنندگان به بازار خودروهای فرسوده روی آوردند " ، جایی که EV ها به اندازه خودروهای بنزینی و دیزلی رایج نیستند.

  اعتبار تصویر: JATO Dynamics

خبرهای دیگر از خودرو