خبر

 • تک بورد - سال 2021 سال بزرگی برای فناوری خودرو است

  سال 2021 سال بزرگی برای فناوری خودرو است
  17 روز و 18 ساعت قبل

  بسیار پیش بینی شده: در سال 2020 ، تسلا به طریقی موفق به ایجاد یک ارزیابی بورس بزرگ (یا بزرگتر ، بسته به روز) نسبت به 7 تولیدکننده بزرگ اتومبیل بعدی شد ، اما گچ تا جنون وال استریت به جای پیشرفت واقعی بازار . حقیقت این است که پذیرش فناوری خودرو در بهترین حالت متوسط ​​نبوده و خودروسازان سنتی نشانه هایی از زندگی را نشان می دهند. بعلاوه ، ما هنوز سالها و سالها با روزی که بتوانید وارد یک نمایندگی اتومبی

  چند سال پیش ، صنعت فناوری از آنچه به نظر می رسید فرصتی عظیم و قریب الوقوع برای تغییر شکل کامل صنعت خودرو بود ، سرگرم بود. تراشه های جدید قدرتمند آماده بودند تا رانندگی مستقل را برای توده ها به ارمغان بیاورند ، شرکت های فناوری خود را به عنوان نوآوری های مخل و ​​مقصر برای تبدیل تحرک به یک سرویس معرفی می کنند و تصور می شد که شرکت های سنتی خودرو از بین رفته اند. نیازی به گفتن نیست ، پنج سال بعد ، این دقیقاً همان چیزی نیست که اتفاق افتاده است.

  با این حال ، به نظر می رسد واقعاً 2021 سال بسیار بزرگی برای فناوری خودرو خواهد بود. نشانه ها همه جا هستند. برخی از بزرگترین داستانهای منتشر شده از CES مجازی امسال مربوط به خودرو بود: سخنرانی چشمگیر و چشم انداز آینده مدیر عامل شرکت جنرال موتورز ، ماری بارا ، بحث شبیه سخنرانی دانشگاه در مورد وضعیت رانندگی خودکار توسط مدیر عامل شرکت Mobileye متعلق به اینتل Amnon Shashua ، نمایشگر فوق العاده 56 اینچی فوق صفحه از سدان الکتریکی EQS آینده مرسدس بنز ، و حتی آخرین نسخه اتومبیل مفهومی سونی Vision-S. در یک دور جدید از شایعات مطرح شده در مورد پروژه اتومبیل "Titan" شرکت اپل شرکت کنید ، و صحنه به وضوح برای یک سال بزرگ در صنعت خودرو آماده می شود.

  این بار ، اما همه چیز کمی متفاوت است. اول ، البته ، این واقعیت کاملاً اذعان شده وجود دارد که دستیابی به وسایل نقلیه کاملاً خودمختار سطح 5 (در مقیاس 5 سطح فناوری خودران) انجام کار به مراتب دشوارتر از بسیاری از موارد پیش بینی شده است.

  https://techbord.com 2021 در حال شکل گیری است که سال بزرگی برای فناوری خودرو محسوب می شود

  همچنین تشخیص وجود دارد اینکه حرکت به سمت وسایل نقلیه کاملاً برقی - که بسیاری آن را پیش شرط دستیابی به خودمختاری می دانند - نیز با سرعت قابل توجهی کندتر از آنچه تصور می شد در حال رخ دادن است. از همه مهمتر ، آگاهی فزاینده ای وجود دارد که یک فرصت عظیم برای فناوری خودرو بین مکانی که اکنون هستیم و یک وسیله نقلیه الکتریکی کاملاً مستقل وجود دارد. به عبارت دیگر ، همه فن آوری های خودرو نباید متمرکز بر وسایل نقلیه خودران باشند - با انجام کارهای گسترده ای می توان زمانی را که در اتومبیل خود سپری می کنیم لذت بخش تر ، بهره ورتر و ایمن تر کرد.

  واقعیت این طرز تفکر با صدای بلند و واضح در سخنرانی فوق الذکر GM CES ظاهر شد. در حالی که این شرکت در واقع در حال کار بر روی مواردی مانند فناوری باتری برای اتومبیل های الکتریکی و "غلاف های" بدون راننده است ، بیشتر آنچه که آن را نشان داد / نشان داد پیشرفت های عملی تر است که این فناوری می تواند به رانندگی و تجربه کلی خودرو ، از نور گرفته تا نمایشگرهای داخلی منجر شود. ، ارتقا feature ویژگی های مبتنی بر نرم افزار و عملکردهای کمکی رانندگی.

  به نظر می رسد بیشتر این دیدگاه عملی در پشت آخرین تحولات مربوط به خودرو از سال تراشه ساز کوالکام نیز هست. این شرکت از تعدادی تراشه ، نرم افزار و مشارکت پلتفرم جدید رونمایی کرد که همگی برای بهبود لذت ، قابلیت ، اتصال و ایمنی وسایل نقلیه طراحی شده اند که در واقع طی چند سال آینده قادر به خرید آنها خواهیم بود - از جمله برخی از GM ، با کوالکام از همکاری گسترده جدید خود خبر داد.

  اولین تولیدات بزرگ ، معماری تراشه و پلت فرم نسل چهارم برای سیستم عامل های کابین خلبان Snapdragon Automotive و همچنین گسترش سیستم عامل رانندگی مستقل و Snapdragon Ride است. علاوه بر این ، این شرکت در مورد حرکت مداوم خود با راه حل های مخابراتی مخابراتی 4G و 5G برای اتصال اتومبیل (از جمله پشتیبانی C-V2X آینده برای ارتباطات ماشین به ماشین و ماشین به زیرساخت) و در حال حاضر صحبت کرده است. حمل و نقل سیستم عامل های کابین خلبان دیجیتال نسل سوم.

  جدیدترین تراشه ها از همان پیشرفت های اصلی 5nm در معماری اصلی به عنوان محبوب ترین تراشه های گوشی های هوشمند Snapdragon برخوردار هستند ، اما برای بازار خودرو ساخته شده اند و شامل قابلیت های ایمنی عملکردی درجه اتومبیل ، مانند افزونگی ، برای تأمین الزاماتی مانند استانداردهای ایمنی ASIL-D و ISO 26262.

  در بالای سخت افزار است ، کوالکام همچنین از طیف فزاینده مشارکت با شرکت های نرم افزاری خبر داد ، هر دو برای عملیات سطح پایین ، مانند مجازی سازی با شرکت هایی مانند نرم افزار QNX و Green Hills متعلق به بلک بری و همچنین ویژگی هایی مانند ادغام الکسا با آمازون ، ویژگی های پارکینگ نوار اتوماتیک از Valeo و موقعیت دقیق سطح خط (حتی در مکان هایی مانند پارکینگ های سرپوشیده) با Alps Alpine در معرض دید مصرف کننده قرار دارد. همه گفته شد ، این یک مجموعه قابل توجه از سخت افزار ، نرم افزار و مشارکت است که اکنون برای پیشرفت فن آوری خودرو به روشی معنی دار ضروری است.

  در واقع ، یکی از جالب ترین موارد در مورد اخبار خودرویی کوالکام این است که برجسته است دنیای فناوری اتومبیل های هوشمند چقدر پیچیده و به هم وابسته شده است. دستیابی به اتومبیل های کاملاً کاربردی با قابلیت های پیشرفته به وضوح باعث می شود تعداد زیادی از شرکا با هم کار کنند. این یکی دیگر از تغییرات قابل توجه در آخرین دور هیستری فناوری خودرو است که بسیاری از شرکت ها تلاش می کردند بیش از حد به خودشان دست پیدا کنند.

  کوالکام همچنین با اشاره به طیف وسیعی از گزینه هایی که اکنون ارائه می دهد برای پاسخگویی به آنها است. تقاضاهای بسیار متفاوت خودروسازان مختلف و حتی خطوط مختلف خودرو در یک خودروساز خاص. برای کابین خلبان های دیجیتال ، این شرکت سه سطح قابلیت را ارائه می دهد و انتظار می رود پلت فرم Snapdragon Ride که اخیراً توسعه یافته است ، از توابع پایه سطح 0 در یک تراشه تا استقلال سطح 4 از طریق ترکیب تراشه های متعدد در یک رایانه واحد در نظر گرفته شود.

  این شرکت همچنین واقعیت جدید را تأیید کرد که ما به راحتی می توانیم ببینیم که قطعات مختلف فروشندگان تراشه در یک ماشین تنها استفاده می شوند - مانند یکی برای کابین خلبان دیجیتال و توابع IVI (سرگرمی و سرگرمی داخل خودرو) و دیگری برای ADAS (سیستم های پیشرفته کمک راننده) - یا حتی چندین فروشنده هرکدام وظایف مختلفی را در هر یک از این زیر سیستم های بزرگ بر عهده می گیرند.

  نکته اصلی این است که همه این پیشرفت ها - و بسیاری دیگر از آینده - اشاره به واقعیت اتومبیل های همیشه متصل به نرم افزار تعریف شده است. اگرچه این مسئله نیز سالها قبل به عنوان یک موضوع محبوب صحبت شده بود ، اما حقیقت این است که ما سرانجام سخت افزاری را که برای تأمین این قابلیت های جدید لازم است ، طیف وسیعی از ابزارهای نرم افزاری مورد نیاز برای آنها و تجربه و چشم انداز جمعی مورد نیاز را دریافت می کنیم. برای تبدیل یک مجموعه واقع بینانه تر از اهداف فن آوری خودرو به یک واقعیت جذاب تر.

  نشانه ها دلگرم کننده هستند - بیایید امیدوار باشیم که این یک سال بزرگ برای فناوری خودرو باشد.

  باب او ' دونل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از خودرو