ربات‌اکسی‌های سانفرانسیسکو باعث تماس‌های نادرست 911 و هرج و مرج دیگر می‌شوند

از طریق شیشه: گاهی اوقات حوادث ناگوار یا گاهی مرگبار مربوط به اتومبیل های خودران اتفاق می افتد. با این حال، اتفاقات اخیر با وسایل نقلیه خودران در سانفرانسیسکو کاملاً عجیب بوده است. نه تنها نرم‌افزار کنترل‌کننده خودروها برای مذاکره با دنیای واقعی تلاش می‌کند، بلکه شرکت‌ها و مقامات هنوز در حال یادگیری نحوه رفتار انسان‌ها با وسایل نقلیه خودران هستند.

شکایت‌های رسمی اخیر به تنظیم‌کننده‌های کالیفرنیا، حوادث عجیبی را نشان می‌دهد که از زمان شروع فعالیت تاکسی‌های کاملاً مستقل در سانفرانسیسکو و لس آنجلس رخ داده است. این موارد عمدتاً شامل رباتاکسی می‌شود که اولین پاسخ‌دهندگان را مختل می‌کند یا وقت خود را هدر می‌دهد.

یادداشت‌های سیمی نشان می‌دهد که یک نامه ارسال شده به کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا ادعا می‌کند که مسافران خوابیده منجر به تماس‌های غیرضروری 911 شده‌اند. کروز متعلق به جنرال موتورز تاکسی‌های خودران را در سانفرانسیسو راه‌اندازی می‌کند که دارای ارتباط دو طرفه بین مسافران و کارکنان شرکت است. در سه نوبت، مسافران تصمیم گرفتند در طول سفر خود چرت بزنند و کارکنان کروز هنگامی که پاسخ ندادند با 911 تماس گرفتند.

مقامات سانفرانسیسکو این رویدادها را اتلاف وقت اولین پاسخ دهندگان توصیف کردند و از دولت درخواست کردند که وضعیت کالیفرنیا سرعت پذیرش خودروهای بدون راننده در جاده های عمومی را کاهش می دهد. به نظر می رسد که مسافران روباتاکسی شروع به رفتاری مشابه در اتوبوس، قطار یا هواپیما کرده اند و از سفرها به عنوان فرصتی برای خوابیدن استفاده می کنند.

https://techbord.com رباتاکسی های سانفرانسیسکو باعث تماس های نادرست 911 و هرج و مرج دیگری می شوند

شکایات دیگر به مواردی اشاره می‌کنند که تاکسی‌های خودران مانع از کار آتش‌نشانی شدند. بلافاصله پس از اینکه کالیفرنیا به کروز اجازه داد تا در ژوئن گذشته ربات‌اکسی را در سانفرانسیسکو انجام دهد، یکی از آنها در طول یک عملیات اطفای حریق فعال به شیلنگ آتش نشانی برخورد کرد. هفته گذشته، آتش نشانان مجبور شدند بیش از دو دقیقه وقت صرف کنند تا یک رباتاکسی که در حال نزدیک شدن بود از روی شلنگ آنها عبور نکند. در نامه ادعا شده است که در نهایت مجبور شدند شیشه جلوی آن را بشکنند تا مجبور به توقف آن شوند، اما کروز می‌گوید که قبلاً ماشین را تا آن زمان متوقف کرده بود.

به نظر می‌رسد این موارد تشدید شده از حادثه جولای گذشته است که در آن یک آزمایش انجام شد. گروهی از ربات‌اکسی‌های کروز به دلیل نامعلومی در وسط جاده توقف کردند و مانع از عبور و مرور شدند. مهندسان انسانی مجبور شدند وسایل نقلیه را پس از توقف کار خارج کنند.

این حادثه یکی از تقریباً 100 موردی است که آژانس‌های سانفرانسیسکو گفتند بین ماه مه و پایان سال 2022 رخ داده است که در آن وسایل نقلیه کروز با توقف در آن، ترافیک را متوقف کردند. مکان ها و زمان های نامناسب این رویدادها حمل و نقل عمومی را مختل کرد و باعث شد رانندگان انسانی دیگر با مانورهای ناگهانی و بالقوه خطرناک واکنش نشان دهند.

مقامات حمل و نقل سانفرانسیسکو و لس آنجلس نگران هستند که فناوری خودران برای شهرهایشان آماده نیست و آماده هستند. درخواست داده های بیشتر از شرکت هایی مانند کروز قبل از اینکه فعالیت های خود را گسترش دهند. کروز اظهار می دارد که برای حفظ حریم خصوصی مصرف کننده و محافظت از اسرار تجاری مجبور است برخی از اطلاعات را مخفی کند. این شرکت همچنین اشاره می کند که هیچ یک از حوادث ذکر شده منجر به جراحت یا تلفات جدی نشده است.

اما نامه های مقامات به طور یکسان منفی نیستند. آنها اذعان می‌کنند که وسایل نقلیه بدون راننده می‌تواند فرصت‌هایی را برای افرادی که نمی‌توانند رانندگی کنند، از جمله افراد معلول، افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *