خبر

 • تک بورد - تویوتا به دلیل کمبود تراشه در جهان ، تولید خود را در ماه سپتامبر 40 درصد در ژاپن کاهش می دهد

  تویوتا به دلیل کمبود تراشه در جهان ، تولید خود را در ماه سپتامبر 40 درصد در ژاپن کاهش می دهد
  27 روز و 14 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ بزرگترین خودروساز ژاپنی آثار پایدار کمبود نیمه هادی ناشی از همه گیری را احساس می کند. تویوتا تأیید کرده است که تولید چندین کارخانه و خط تولید خود در ژاپن را متوقف می کند و در نتیجه 40 درصد تولید را برای ماه سپتامبر کاهش می دهد.

  یک سخنگو به وال استریت ژورنال گفت که تویوتا در ماه جاری بین 40 تا 60 درصد تولید کارخانه خود را در آمریکای شمالی کاهش می دهد و در نتیجه 60 تا 90 هزار خودرو کمتر از خطوط مونتاژ خارج می شود. انتظار نمی رود که ماه آینده نیز اوضاع خیلی بهتر شود ، زیرا پیش بینی می شود در آمریکای شمالی 80 هزار وسیله نقلیه دیگر کمتر به دلیل تولید کم از بین بروند. تویوتا در ماه سپتامبر تولید خود را در ژاپن 40 درصد کاهش می دهد.

   به کمبود تراشه جهانی

  تویوتا تنها خودروسازی نیست که احساس خرابی می کند. هر دو شرکت فورد و جنرال موتورز این هفته اعلام کردند که در هفته های آینده در حال برنامه ریزی برای توقف اضافی در کارخانه های مختلف در سراسر آمریکای شمالی هستند. به گفته محقق AutoForecast Solutions ، فورد امسال به دلیل کمبود تراشه ، حدود 160،000 وانت F-150 کمتر تولید کرده است. جنرال موتورز پیش بینی می کند در نیمه دوم سال 2021 تقریباً 100،000 خودرو کمتر در آمریکای شمالی تولید کند. کمبود نیمه هادی.

  ارزش سهام تویوتا تا این لحظه در خبرها کمی بیش از چهار درصد کاهش یافته است.

  اعتبار تصویر کارلوس آراندا ، مورچه روزتسکی

خبرهای دیگر از خودرو