techbord.com تسلا 135000 وسیله نقلیه را به دلیل خطر خرابی صفحه نمایش لمسی فراخوانی می کند

گوشه های برش: برای این اتفاق مداخله اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA) طول کشید ، اما تسلا فراخوانی رسمی را برای خودروهای مدل S و Model X صادر کرد که مجهز به واحدهای کنترل رسانه هستند که مستعد خرابی هستند.

ماه گذشته ، NHTSA با اشاره به نگرانی در مورد ایمنی واحد کنترل رسانه (MCU) ، که صفحه نمایش لمسی آن احتمال خراب شدن دارد ، از تسلا خواست که کمتر از 158000 دستگاه مدل S و Model X فراخوانی کند. پس از یک تحقیق دقیق ، تنظیم کنندگان به این نتیجه رسیدند که این یک مسئله بالقوه جدی است زیرا منجر به از دست دادن عملکردهای مهم خودرو مانند صدای زنگ اتوماتیک خلبان ، سیگنال های چرخش ، مه زدایی شیشه جلو و دسترسی به نمایشگر دوربین پشتی عقب می شود.

این شرکت امروز در مجموع حدود 135000 دستگاه مدل S و Model X را كه بین سالهای 2012 تا 2018 ساخته شده اند فراخوانی كرد ، این برای مالكان خوب است و بدون تردید برای تسلا سردرد بزرگی است. در ابتدا ، این شرکت نسبت به ایده فراخوان تمایلی نداشت ، با این استدلال که سعی دارد MCU های معیوب را با به روزرسانی بیش از حد هوا برطرف کند ، اما نهادهای نظارتی خاطرنشان کردند که در نهایت اینها هیچ چیز ندارند.

< img src = "https://techbord.com/picsbody/2102/2046-1.jpg " alt = "https://techbord.com تسلا 135000 وسیله نقلیه را به دلیل خطر خرابی صفحه نمایش لمسی فراخوانی می کند ">

تصویر: تراشه eMMC در حال خرابی در مورد MCU تسلا

علاوه بر این ، پیش بینی های خود تسلا نشان داد که تعویض ها در اوایل سال آینده به اوج خود می رسد ، که قبلا به این معنی بود که دارندگان این وسایل نقلیه مجبور به پرداخت هزاران دلار برای هزینه خارج جایگزینی ضمانت نامه.

در آغاز تحقیقات NHTSA در سال گذشته ، این شرکت سعی کرد ضمانت نامه های طولانی تر ارائه دهد که فقط شامل تعمیرات تسلا های کمتر از 8 سال و کمتر رانده شده بود بیش از 100000 مایل.

با این حال ، متخصصان مستقل تعمیرات دریافتند که ثبت گسترده توسط سیستم عامل لینوکس سفارشی تسلا در MCU باعث ایجاد فرسودگی ماژول ذخیره سازی 8 گیگابایتی eMMC که به مادربرد لحیم شده است. به طور معمول ، اجرای Linux بر روی دستگاه مجهز به eMMC چندان مهم نیست ، اما این احتمالاً یک نظارت طراحی از طرف مهندسان تسلا بود.

در سال 2018 ، تسلا MCU را دوباره طراحی کرد که بر اساس در اطراف پلت فرم Atom اینتل که دیگر مسئله مشابهی را نشان نمی دهد. این شرکت می گوید صاحبان تسلا که تحت تأثیر این نسخه قرار نگرفته اند ، این نسخه جدید را دریافت نخواهند کرد ، اما در عوض همان MCU مبتنی بر Nvidia Tegra را با "64 گیگابایت eMMC تقویت شده" دریافت خواهند کرد. علاوه بر این ، این روش برای وسایل نقلیه مدل S 75 دقیقه طول می کشد و 90 دقیقه برای SUV های مدل X.

لازم به ذکر است که اگر قبلاً تحت برنامه "ضمانت تمدید شده" تعمیراتی دریافت کرده اید ، تحت این فراخوان دیگر واجد شرایط تعمیر نیستید. . و اگر به طور اتفاقی ، هزینه چنین تعمیراتی یا ارتقا to MCU جدید را پرداخت کرده اید ، تسلا می گوید با پرداخت هزینه تعویض eMMC بازپرداخت می شود.

تسلا 135000 وسیله نقلیه را به دلیل خطر خرابی صفحه نمایش لمسی فراخوانی می کند
car-tech/تسلا-135000-وسیله-نقلیه-را-به-دلیل-خطر-خرابی-صفحه-نمایش.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com در حالیکه صنعت نیمه هادی آن افزایش یافته است ، چین از تراشه های پیر استفاده خواهد کرد
techbord.com این بسته هک اخلاقی با تخفیف 98 درصدی به فروش می رسد
techbord.com سامسونگ و Mastercard به طور مشترک در حال تهیه کارت پرداخت بیومتریک هستند
techbord.com اپل می گوید که iOS 14.5 به کاربران امکان تنظیم یک پخش کننده موسیقی پیش فرض را نخواهد داد
techbord.com Diablo II: Resurrectioned با پرونده های بازی ذخیره شده 20 ساله سازگار خواهد بود
techbord.com حمل جهانی ساعت های هوشمند به دلیل همه گیر شدن در اکثر مواقع در سال 2020 ثابت بود
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.