خبر

 • تک بورد - تسلا موافقت می کند 1.5 میلیون دلار در دادخواست مربوط به دادخواست مربوط به باتری سرکوب کند ، صاحبان وسایل نقلیه هر کدام 625 دلار دریافت کنند

  تسلا موافقت می کند 1.5 میلیون دلار در دادخواست مربوط به دادخواست مربوط به باتری سرکوب کند ، صاحبان وسایل نقلیه هر کدام 625 دلار دریافت کنند
  29 روز و 3 ساعت قبل

  تسلا 1743 صاحب سدان مدل S را در 625 دلار آمریکا به عنوان بخشی از توافق 1.5 میلیون دلاری به دلیل ادعای به روزرسانی نرم افزار ، به طور موقت حداکثر ولتاژ باتری وسایل نقلیه آنها را کاهش می دهد ، و این امر منجر به یک دادخواست طبقاتی علیه غول EV خواهد شد.

  CNBC می نویسد که به روزرسانی OTA در سال 2019 پس از آتش گرفتن یک مدل S در هنگ کنگ وارد شد. تسلا گفت که این به روزرسانی ، "با احتیاط فراوان" ، باعث تغییر تنظیمات مدیریت و شارژ خودروهای مدل S و مدل X خواهد شد.

  اما یکی از صاحبان مدل S ، دیوید راسموسن ، گفت که به روزرسانی سرعت شارژ باتری وسایل نقلیه ، حداکثر ظرفیت و دامنه موقت را کاهش داده بود. موضوع در آگوست 2019 به دادگاه رسید.

  وکلای مالکانی که شکایت کردند (از طریق رویترز) گفتند که "محدودیت ولتاژ موقتی بود ، با 10٪ کاهش حدود سه ماه و 7 7 کمتر ٪ کاهش به مدت هفت ماه دیگر قبل از انتشار به روزرسانی اصلاحی در مارس 2020. "

  تسلا نسخه دیگری را منتشر کرد که حدود 3٪ از ولتاژ باتری را بازیابی کرد ، با بروزرسانی سوم در مارس 2020 که ولتاژ باتری ها را به طور کامل بازیابی کرد. بر اساس پرونده های دادگاه ، حداکثر ولتاژ باتری 1500 و 222 دستگاه آسیب دیده بازیابی شد ، در حالی که 57 وسیله نقلیه جایگزین باتری شدند. دیگر دارندگان تسلا که باتری باتری را تحت فشار قرار داده اند ، باید با ادامه کار در اتومبیل ، حداکثر ولتاژ مدل S خود را بازیابی کنند.

  سازش 1.5 میلیون دلاری شامل 410،000 دلار هزینه و هزینه وکلای مدعیان است. طبق اسناد تسویه ، مالکان می توانند فقط 625 دلار انتظار داشته باشند که "" چندین برابر مقدار پیش بینی شده ولتاژ حداکثر موقتاً کاهش یافته "است. Engadget خاطرنشان می کند که صاحبان آسیب دیده در نروژ می توانند حداکثر 16000 دلار انتظار داشته باشند ، نتیجه یک دادخواست در این کشور در مورد همین موضوع.

  به عنوان بخشی از توافق ، تسلا همچنین باید "نرم افزار تشخیصی را برای وسایل نقلیه را برای اطلاع مالکان و مستاجر وسایل نقلیه که تسلا تشخیص می دهد برای برخی از مشکلات باتری به سرویس باتری یا تعمیر نیاز دارند ، ضمانت کنید.

خبرهای دیگر از خودرو