خبر

 • تک بورد - تسلا اکنون از دوربین داخل کابین وسایل نقلیه خود برای نظارت بر رانندگان استفاده می کند

  تسلا اکنون از دوربین داخل کابین وسایل نقلیه خود برای نظارت بر رانندگان استفاده می کند
  17 ساعت و 39 دقیقه قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ تسلا با استفاده از دوربین رو به کابین خود با سایر خودروسازان همخوانی دارد تا در هنگام استفاده از سیستم کمک راننده پیشرفته Autopilot از توجه راننده اطمینان حاصل کند. این امر پس از آن صورت می گیرد که مدیر عامل شرکت ایلون ماسک قبلاً ایده استفاده از نظارت بر ردیابی چشم مبتنی بر دوربین را "ناکارآمد" رد کرد.

  در یادداشت های منتشر شده برای به روزرسانی نرم افزار Tesla 2021.4.15.11 آمده است: "دوربین کابین بالای آینه دید عقب شما اکنون می تواند بی توجهی راننده را هنگام خلبان خودکار تشخیص داده و هشدار دهد. داده های دوربین خود ماشین را ترک نمی کند ، این بدان معناست که سیستم نمی تواند اطلاعات را ذخیره یا انتقال دهد مگر اینکه اشتراک داده فعال باشد. "

  ماسک گفته بود که به جای استفاده از آن برای نظارت بر توجه رانندگان ، رو به کابین است دوربین در تسلا برای جلوگیری از تخریب وسایل نقلیه هنگام رانندگی به عنوان بخشی از شبکه رباتکسی خودران آینده شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

  همانطور که توسط electrek گزارش شد ، تسلا فقط دوربین را در مدل 3 فعال کرد. و خودروهای مدل Y برای اولین بار در سال گذشته ، تقریباً سه سال پس از تولید مدل 3. این از طریق به روزرسانی فعال شد که از مردم می خواهد به خودروساز اجازه دهند فیلم و عکس بگیرد تا "به طور داوطلبانه ویژگی های ایمنی و پیشرفت ها را توسعه دهد".

  دوربین ها در آزمایش های بتا نسخه «خودران تمام عیار» از خلبان خودکار ، که برخی از آزمایشگران را حذف کرد زیرا هنگام ورود سیستم توجه کافی ندارند.

  در خودروهای مدل S و مدل X هیچ دوربین داخل کابین وجود ندارد قبل از سال 2021 ساخته شده است ، اگرچه گفته می شود که آنها در نسخه های دوباره طراحی شده هنوز ارسال نشده اند.

  تسلا مدت هاست گفته است که هنگام کنترل خلبان اتوماتیک ، رانندگان باید دستان خود را روی فرمان نگه دارند. سنسورهای گشتاور در چرخ برای نظارت بر قاطعیت استفاده می شوند ، در صورت عدم ثبت بازخورد کافی ، هشدارها را ارسال می کنند. اما ما چندین بار دیده ایم که مردم این سیستم را دور می زنند - Consumer Reports برای فریب سنسورها از یک زنجیره وزنی ساده روی فرمان استفاده کرده است.

خبرهای دیگر از خودرو