خبر

 • تک بورد - بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود

  بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود
  27 روز و 17 ساعت قبل

  بسیار پیش بینی شده: تسلا مدتهاست که عناوین مربوط به وسایل نقلیه خودران را پشت سر می گذارد ، اما بخش اتومبیل خودمختار اینتل Mobileye در حال آماده سازی زمینه برای بزرگترین رقیب خود است. مدیرعامل Mobileye در CES 2021 فن آوری آینده لیدار خود را نشان داد و یک استراتژی متمایز و متفاوت را میان غول های برجسته صنعت مشخص کرد.

  دنیای وسایل نقلیه خودران تقریباً به دو بخش تقسیم شده است: شرکتهایی که معتقدند وسایل نقلیه کاملاً خودمختار به طور طبیعی از سیستمهای پیشرفته کمک راننده (ADAS) تکامل می یابند و آنهایی که انتظار دارند این دو بصورت هماهنگ وجود داشته باشند و جایگاههای مختلفی را به دست آورند

  دومی در حال حاضر توسط لباس خودران Alphabet وایمو هدایت می شود ، که دارای یک زمین آزمایش تاکسی های خودران در حومه ققنوس و همچنین آزمایش های پراکنده در سانفرانسیسکو است. اولین مورد اما محل اقامت شرکتهایی مانند تسلا و همچنین رقیب اصلی و کمتر شناخته شده آنها در این فضا است ، یک بخش Intel به نام Mobileye.

  این دو در یک فضای فرضی وجود دارند که برای تسلط بر آنها رقابت می کنند آینده اجتناب ناپذیر و خودران سفرهای خودرویی. گرچه ممکن است آنها آینده این صنعت را به درستی بفهمند ، اما تاکتیک ها و سرمایه گذاری های آنها کاملاً متفاوت است.

  https://techbord.com بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود

  شرکت فناوری Mobileye اسرائیلی Mobileye در سال 2017 توسط اینتل خریداری شد 15 میلیارد دلار و به بزرگترین تامین کننده سیستم های ADAS نصب شده در اتومبیل های مدرن تبدیل شده است. Mobileye امسال نمایشگاه بزرگ CES داشت تا توضیح دهد که چگونه معتقدند استراتژی آنها برای وسایل نقلیه خودران جامع به "سقف شیشه ای" که در انتظار تسلا است ، برخورد نمی کند ، به گفته مدیر عامل Mobileye ، Amnon Shashua.

  ایجاد یک سیستم برای وسایل نقلیه خودران به اطلاعات زیادی برای آموزش هوش مصنوعی اختصاصی یک شرکت احتیاج دارد که به شما امکان می دهد وسیله نقلیه سریعتر از توانایی انسان ، تنوع در جاده را تشخیص داده و نسبت به آن واکنش نشان دهد. ایلون ماسک از شاشوا و تسلا به گونه ای دیگر به این چالش نزدیک می شوند.

  https://techbord.com خود رانندگی اینتل بخش فناوری Mobileye در حال افزایش است ، که به عنوان یک تهدید واقعی برای تسلا شناخته می شود

  مجموعه داده های تسلا شامل ساعت های بی شماری از اطلاعات ویدئویی ثبت شده توسط ناوگان اتومبیل های آن است ، که وسایل نقلیه به طور انتخابی برای مهندسان تسلا ارسال می کنند Wi-Fi به راحتی در دسترس است. سپس تیم تسلا می تواند از این اطلاعات پرس و جو کند و کلیپ هایی را که برای آموزش سیستم عامل خود بهینه ترین هستند ، استخراج کند. یک گزینه جایگزین برای این استراتژی فقط ویدئو ، استفاده از سنسورهای لیدار گران تر است. در سال 2019 با این حال از ماسک نقل شده است که گفته است ، "هر کسی که به لیدار اعتماد کند ، محکوم به فنا است." سیستم های حاضر و همه گیر ADAS در حال حاضر از لیدار استفاده نمی کنند ، اما مدیرعامل این هفته در مصاحبه ای یک سیستم جدید مبتنی بر لیدار را نشان داد که تا سال 2025 در وسایل نقلیه آنها پیاده سازی می شود. این شرکت با چندین خودروساز از جمله بی ام و ، فورد ، نیسان و فولکس واگن کار می کند.

  شرکت تابعه اینتل معتقد نیست که آنها نیاز به استفاده از استراتژی "نیروی بی رحم" آموزش تصویری AI دارند که تسلا پیاده سازی می کند ، بلکه "معنای جاده" را می توان از طریق ابزارهای هدفمندتر تشخیص داد. سیستم های فعلی آنها داده های ویدئویی را ضبط می کنند ، که آنها برای درک هندسه محیط اطراف خود پردازش می کنند ، سپس این بسته های کوچک اطلاعات را برای کمک به ساخت نقشه های عظیم 3D به Mobileye می فرستند. این نقشه ها داده های هندسی دقیق و همچنین داده های رفتاری متنی را در مناطق محلی شهر یا خیابانی که گرفته شده است ، ارائه می دهند.

  Mobileye انتظار ندارد تا زمانی که هر دو برای زمان اولیه آماده شوند ، فناوری برگزاری و ویدیو خود را ترکیب کند. ، در آن زمان هدف آن ارائه یک سیستم جامع برای وسایل نقلیه خودران است. فقط زمان مشخص خواهد شد که آیا استراتژی آنها برای مشارکت با شرکت های بزرگ خودروسازی و تهیه نقشه از شهرهای جهان از قدرت بی رحمانه سیستم مبتنی بر ویدئو تسلا بر روی وسایل نقلیه شخصی خود پیشی می گیرد.

  اگر لیدار در آینده اثبات کند ، سپس تسلا ممکن است مشکلات پیش رو را ببیند. اگر فناوری آنها بیش از حد تخصصی در مناطقی باشد که آزمایش می کنند ، Waymo نیز ممکن است در گسترش راه حل مشکل پیدا کند. Mobileye ، شرکتی با کمتر شناخته شده نام نسبت به دو شرکت سابق ، ممکن است دارای بستری جامع و جهانی باشد که بتواند از رقابت خود پشت سر بگذارد یا حتی از آن پیشی بگیرد.

خبرهای دیگر از خودرو