خبر

 • تک بورد - باتری حالت جامد چاپ سه بعدی ساکو می تواند برای خودروهای برقی مفید باشد

  باتری حالت جامد چاپ سه بعدی ساکو می تواند برای خودروهای برقی مفید باشد
  7 روز و 17 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: باتری های حالت جامد هنوز در خارج از آزمایشگاه کدر هستند. با این وجود ، خودروسازان در تلاش هستند تا اولین خودروی برقی در مسابقه برای ساخت اولین خودروی برقی باشند که از چگالی انرژی افزوده و ایمنی بهتر در مقایسه با طراحی های یون لیتیوم استفاده می کند. در این راستا ، آنها در شرکت هایی مانند QuantumScape ، Solid Power و Sakuu سرمایه گذاری می کنند تا تکنیک های تولیدی را توسعه

  در اوایل سال جاری ، یک مطالعه MIT نشان داد که هزینه باتری لیتیوم-یون از زمان معرفی تجاری آن تقریباً 30 سال پیش بیش از 97 درصد کاهش یافته است. نه تنها این ، بلکه ناظران صنعت نیز خوش بین هستند که تا سال 2025 ظرفیت تولید باتری لیتیوم-یون سه برابر خواهد شد در حالی که انتظار می رود قیمت هر کیلووات ساعت به زیر 100 دلار کاهش یابد. در مورد ساخت اتومبیل های برقی ، اما واقعیت این است که قیمت تنها بخشی از معادله ای است که آن را به انتخاب بهتری برای مصرف کنندگان و محیط زیست تبدیل می کند. با توجه به فراخوان جنرال موتورز در سال گذشته برای بیش از 68000 Chevy Bolts ، اهمیت ایمنی را نمی توان مبالغه کرد. در این زمینه ، محققان سخت مشغول ساخت یک پوشش کاتدی جدید هستند که نه تنها باتری های لیتیوم یونی را ایمن تر می کند بلکه می تواند چگالی انرژی آنها را نیز بهبود بخشد.

  شرکت های مختلف برای حل این مشکل از باتری های حالت جامد استفاده می کنند. مسائل این مورد در مورد استارتاپ چاپ سه بعدی به نام Sakuu (KeraCel سابق) است که ادعا می کند یک باتری لیتیوم فلزی حالت جامد ایجاد کرده است که عملکرد برابر یا بهتری را در مقایسه با باتری های لیتیوم یونی که در حال استفاده است ارائه می دهد.

  سلول Sakuu دارای ظرفیت 3Ah است و با استفاده از فناوری تولید مواد افزودنی شرکت ساخته شده است ، که برای راه اندازی تجاری در ماه های آینده تنظیم شده است. تمرکز ویژه سلول ساکو نسل اول ، به حداقل رساندن حجم کلی همه عناصر با استفاده از یک فرآیند چاپ جفت کننده اتصال دهنده است که توسط MIT توسعه یافته است. این روش به شرکت اجازه می دهد تا لایه های نازکی از فلز و سرامیک را در یک ساختار واحد ذخیره کند.

  این روند نسبتاً کند است ، اما نتایج حاصل از آن باتری هایی است که نصف اندازه و یک سوم وزن لیتیوم آنها است. همتایان یون ، که شاهکار کوچکی نیست. ساکو می گوید که قصد دارد تولید باتری های جدید را در اوایل سال 2022 آغاز کند و در حال حاضر در حال بررسی کاتدهای ولتاژ بالاتر برای افزایش 25 درصدی چگالی انرژی است. ظرفیت اولیه 1 گیگاوات ساعت نسبتاً متوسط ​​خواهد بود ، اما در صورت دستیابی ، نقطه عطفی در تجاری سازی باتری های حالت جامد خواهد بود.

   https://techbord.com باتری حالت جامد چاپ سه بعدی Sakuu می تواند برای وسایل نقلیه برقی مفید باشد تصویر: باتری EV خرد شده | آزمایشگاه ملی آرگون

  یکی دیگر از عوامل مهم برای باتری ها ، طول عمر است و این بحثی شدید را در مورد نحوه برخورد ما با باتری های تمام شده خودروهای برقی هنگام انباشته شدن برانگیخته است. محصول فعلی باتری های EV برای بازیافت طراحی نشده است. Consumer Reports تخمین می زند که این موارد بین 100،000 تا 200،000 مایل دوام می آورند تا اینکه توانایی آنها برای نگهداری شارژ به طور قابل توجهی کاهش یابد. سال گذشته ، تامین کننده باتری تسلا CATL وعده داد تولید باتری هایی را شروع کند که می توانند تا 1.24 میلیون مایل دوام بیاورند تا نیاز به تعویض داشته باشند. شیمی باتری ، تولید نوآورانه و استفاده مجدد و بازیافت خلاقانه باتری های قدیمی.

  https://techbord.com Sakuu باتری حالت جامد چاپ سه بعدی می تواند یک مزیت برای خودروهای برقی باشد

  به نظر می رسد ، طراحی باتری های حالت جامد لیتیوم فلزی با وجود ارائه چگالی انرژی بهتر هنوز از نظر ثبات اثبات نشده است. و ایمنی را در مقایسه با یون لیتیوم افزایش می دهد. شرکت هایی مانند QuantumScape ، Solid Power و سامسونگ می گویند راه حل های کمی برای این مشکل دارند. اکثر آنها جدول زمانی 2022-2023 را برای تولید انبوه سلول های باتری جدید در نظر گرفته اند ، بنابراین طولی نمی کشد که بتوانیم ببینیم آیا آنها به تبلیغات می رسند یا نه.

خبرهای دیگر از خودرو