خبر

 • تک بورد - اینتل سرویس تاکسی خودران برای مونیخ و تل آویو را اعلام کرد

  اینتل سرویس تاکسی خودران برای مونیخ و تل آویو را اعلام کرد
  13 روز و 22 ساعت قبل

  آینده نگر: این هفته اینتل اعلام کرد که یکی از زیرمجموعه های خود یک سرویس تاکسی خودکار را در سال آینده در مونیخ و تل آویو راه اندازی می کند و از یک ماشین خودران جدید برای این کار رونمایی می کند. این مرحله در توسعه فناوری رانندگی خودکار شرکت بسیار حیاتی است.

  اینتل این خبر را در رویداد IAA Mobility 2021 در مونیخ اعلام کرد. Mobileye ، زیرمجموعه رانندگی خودکار اینتل ، خودروی خودران جدید شش سرنشین خود را که از این سرویس در سال 2022 استفاده می کند ، فاش کرد. این خودرو که AVKIT58 نامیده می شود ، مجهز به هشت SoC مجهز به Mobileye's EyeQ5 است. سطح 4 و 5 اتوماسیون رانندگی را مجاز می کند ، که باید به طور بالقوه بدون راننده ایمنی در فرمان کار کند. آنها آلمان را انتخاب کردند زیرا اولین کشوری بود که به اتومبیل های خودران سطح 4 در جاده های خود اجازه می داد. این برنامه بر اساس داده های نقشه جمع آوری شده از Mobileye's's Road Experience Management کار می کند.

  اینتل وسایل نقلیه را با مارک Moovit خود اداره می کند-یک فناوری فرعی حمل و نقل. در آلمان ، آنها همچنین با شرکت حمل و نقل محلی Sixt همکاری خواهند کرد. مشتریانی که از خدمات تاکسی Mobileye استفاده می کنند ، می توانند از طریق برنامه های تلفن همراه Moovit یا Sixt سفارش سفر دهند. به استفاده از لیدار ، همراه با دوربین برای آموزش وسایل نقلیه خودران و آگاهی آنها از محیط اطراف ، در تضاد با روش تسلا است که شامل آموزش تصویری هوش مصنوعی است.

  رویداد IAA Mobility بخشی از نمایشگاه بین المللی اتومبیل بزرگتر آلمان به طور خاص به آینده حمل و نقل اختصاص داده شده است. این فناوری آینده برای مواردی از جمله اتومبیل ، دوچرخه و برنامه ریزی شهری را پوشش می دهد. اگرچه رویداد تحرک IAA موضوعاتی مانند پایداری و محیط زیست را پوشش می دهد ، اما با اعتراضات متهم به رویداد شستشوی سبز مواجه شده است.

خبرهای دیگر از خودرو