خبر

 • تک بورد - امروزه زنجیره های تأمین خودرو بسیار پیچیده هستند و نیمه هادی ها نقش مهمی در آنجا دارند

  امروزه زنجیره های تأمین خودرو بسیار پیچیده هستند و نیمه هادی ها نقش مهمی در آنجا دارند
  3 روز و 16 ساعت قبل

  دیدن اخبار جریان اصلی در مورد چالش های مربوط به صنعت نیمه هادی به ندرت اتفاق می افتد ، اما وقتی اخیراً برخی از کارخانه های تولید خودرو در ایالات متحده به دلیل کمبود تراشه تعطیل شدند ، ناگهان همه می خواستند دلیل آن را بفهمند. گزارش هایی که به این داستان ها می پرداخت در نهایت نکاتی را در زمینه های تجاری قابل درک مانند صنعت زنجیره تأمین صنعت خودرو و فناوری و همچنین شرکت هایی که به طور گسترده ای شناخت

  در طول مسیر ، رسانه ها و سیاستمداران به طور جدی از چالش های پیش روی تولید نیمه هادی مستقر در ایالات متحده و همچنین وابستگی صنایع حتی به ظاهر سنتی به تراشه ها و فناوری های دیجیتال آگاه شدند.

  کاملا a تعداد کمی از آنها کشف کردند که GlobalFoundries یک تامین کننده مهم برای بسیاری از شرکت های خودروسازی است. با این حال ، چیزی که خیلی ها واقعاً نفهمیدند دقیقاً به همین دلیل است که چنین است. بخشی از این دلیل این است که این اتصال یک اتصال پیچیده است که ، برای درک کامل ، نیاز به جستجو در جزئیات چگونگی و چرایی وجود این زنجیره های تأمین فناوری خودرو در حالت فعلی آنها و همچنین نحوه کار برخی از فن آوری های اصلی پردازش تراشه دارد. این چیزی نیست که مورد توجه مخاطبان اصلی قرار بگیرد.

  جالب تر از این عناصر اساسی این است که ببینیم این روابط تجاری چگونه ادامه می یابند و این تغییرات درباره تکامل چه می گوید در کل صنعت خودروسازی.

  نمونه موردی معامله ای تازه اعلام شده با تامین کننده ردیف 1 بوش است که مستقیماً با GlobalFoundries (GF) همکاری می کند تا یک تراشه رادار جدید متمرکز بر برنامه های ADAS (سیستم های پیشرفته کمک راننده) را توسعه دهد. بوش با استفاده از فناوری موج میلی متر SoC (System on Chip) را طراحی کرده است - بله ، مشابه آنچه برای 5G استفاده می شود - که با استفاده از فرآیند تولید 22FDX RF GlobalFoundries ساخته خواهد شد.

   https://techbord.com امروزه زنجیره های تأمین خودرو بسیار پیچیده هستند و نیمه هادی ها نقش مهمی را در آنجا بازی می کنند

  ADAS (سیستم های پیشرفته کمک راننده) از فناوری خودکار مانند سنسورها و دوربین ها برای تشخیص موانع اطراف یا خطاهای راننده استفاده می کنند و بر این اساس پاسخ می دهند

  کمی زمینه اضافی توضیح می دهد که چرا این اعلامیه به ظاهر اساسی خیلی بیشتر است مهم از آنچه در ابتدا به نظر می رسد. اول ، این کمک می کند تا درک کنیم که زنجیره های تأمین خودرو امروزه بسیار پیچیده هستند.

  چندین لایه یا "ردیف" تأمین کنندگان وجود دارد که به زیر سیستم های مختلف خودرو کمک می کنند (مانند سیستم سرگرمی ، آب و هوا کنترل ها ، ویژگی های رانندگی کمک کننده یا خودمختار ، و غیره) که خودروسازان سپس آنها را به مارک های مختلف خودرو تقسیم می کنند ، برخی از عناصر را می توان در چندین مارک استفاده کرد ، در حالی که سایر موارد منحصر به یک مارک خاص است.

  در زیر ردیف های 1 ، تأمین کنندگان ردیف 2 و ردیف 3 هستند که اجزایی را که به سیستم های فرعی بالاتر می روند ، می فروشند. برخی از این تأمین کنندگان ردیف 2 و 3 ، تولیدکنندگان نیمه هادی مانند NXP و Renesas هستند که تراشه هایی برای ECU های مختلف (واحد کنترل الکترونیکی) می سازند که همانطور که از نام آنها پیداست ، این زیر سیستم های مختلف را "کنترل" می کنند. بسیاری از پیشرفته ترین اتومبیل های امروزی بیش از 100 ECU دارند (بعضی از آنها ممکن است به سادگی کنترل پنجره ها و آینه ها باشد) و حتی اتومبیل های سطح پایین معمولاً 30 تا 40 دستگاه دارند که باعث می شود ماشین ها به میزان قابل توجهی بیش از آنچه مردم تصور می کنند از تراشه اطمینان کنند.

  در مورد کمبودهای اخیر که منجر به تعطیلی تولید شد ، مشکل این بود که وقتی سفارشات خودرو بلافاصله پس از وقوع همه گیر حمل می شود ، سازندگان خودرو سفارشات خود را به طور چشمگیری کاهش می دهند. هنگامی که آنها این کار را انجام دادند ، تأمین کنندگان تراشه ظرفیت تولید خود را به اجزای سایر دستگاه های با فناوری پیشرفته که فروش آنها در طی همه گیر افزایش یافت ، منتقل کردند. سپس فروش اتومبیل شروع به خرید کرد و خودروسازان به سراغ این تأمین کنندگان تراشه رفتند (بسیاری از آنها هرگز ارتباط مستقیمی با خودروسازان نداشتند ، بلکه در عوض با تأمین کنندگان ردیف 2 و ردیف 1) خواستار موارد بیشتری شدند. متأسفانه قطعات خودرو به پشت خط اولویت منتقل شده اند ، خصوصاً به دلیل اینکه حاشیه برخی از این تراشه های خودرو کم است و برای بازگرداندن خطوط تولید فرآیند سریعی نیست.

  صنعت خودرو برخلاف روزهای ابتدایی گوشی های هوشمند ، سرانجام تأثیر تحکیم فناوری را تحمل کرد.

  صنعت خودرو سرانجام شروع به تحمل تأثیر تلفیق فناوری کرد ، برخلاف روزهای ابتدایی گوشی های هوشمند. زمانی که نوکیا پادشاه دنیای تلفن همراه بود ، آنها نیز به عنوان تلفیق کننده اجزای مختلف مختلف عمل می کردند - در مورد آنها ، واحد رادیویی ، پردازنده اصلی ، تراشه صوتی ، کنترل کننده نمایشگر ، مبدل های آنالوگ به دیجیتال و غیره. - به طور معمول با دو یا سه تامین کننده مختلف هر عنصر. با این حال ، وقتی اکثر آن م componentsلفه ها در یک SoC واحد ادغام شدند - مانند آنچه کوالکام با خط Snapdragon خود انجام داده است - کل صنعت برعکس شد.

  در نتیجه ، ما به مدرن تبدیل شدیم تلفن های هوشمند - و یک گروه کاملاً جدید از سازندگان گوشی های هوشمند. رانده شده توسط شرکت هایی مانند تسلا ، که می توانند طرح های خود را از ابتدا با اجزای پیشرفته تر شروع کنند و به همان اندازه مهم تر ، اما خیلی کمتر قابل درک است ، ساختار شرکتی را که باعث تشویق طرح های خودرویی باشد که بر اساس تجزیه اجزای مختلف ، ماشین و صنعت کامیون از نظر مفهومی نوآوری های مخرب مشابهی را تجربه می کند.

  با بازگشت به اعلامیه Bosch-GF ، یکی از چندین جنبه جالب معامله این است که بوش اساساً اتصال زنجیره تامین چند لایه را انجام داده و آنها را به دست آورده است. طراحی مستقیم خود را به یک شریک تولید تراشه در GlobalFoundries انجام دهید. همانطور که تامین کنندگان تلفن های هوشمند نوآور کشف کردند ، تنها راهی که تأمین کنندگان آینده نگر خودرو می توانند تأثیر معناداری بگذارند ، استفاده از فناوری های منحصر به فرد و مالکیت معنوی سطح اصلی (IP) از خودشان است. صرف ادغام فن آوری های دیگران دیگر به اندازه کافی خوب نیست ، بنابراین بوش تصمیم گرفت با این طراحی جدید IP شخصی خود را زنده کند.

  https://techbord.com امروز زنجیره های تأمین خودرو بسیار پیچیده هستند و نیمه هادی ها نقش مهمی را در آنجا بازی می کنند

  این یکی از اتاقهای خالص تولید نیمه هادی GlobalFoundries است از نظر GlobalFoundries به نظر می رسد.

  از نظر GlobalFoundries ، این واقعیت که بوش تصمیم گرفت با آنها در مقابل سایر تأمین کنندگان با گره های فرآیند پیشرفته تر (بخوانید ، کوچکتر) بروید ، فقط به رشد تنوع در تأمین کنندگان تراشه ، اما اینکه چطور افزایش تخصص در نیمه هادی ها ضروری است.

  GloFo نزدیک به سه سال پیش تصمیمی استراتژیک ، اما تا حدودی بحث برانگیز را برای جلوگیری از پیگیری تولید تراشه های کوچکتر گرفت و در عوض به تکنیک های تخصصی تر ، مانند به عنوان FD-SOI (سیلیکون کاملاً تخلیه شده روی عایق) ، که قابل توجه است وابستگی کمتری به اندازه ترانزیستور دارد.

  برای صنعتی که به نظر می رسد از همان زمان شروع به کار با ایده کوچک شدن اندازه ترانزیستورها وسواس داشته باشد ، ایده توقف در 12 نانومتر تقریباً بدعت انگیز بود. با این حال ، آنچه بسیاری متوجه آن نشده اند ، این است که تکنیک هایی مانند FD-SOI - که یک لایه نازک از مواد عایق را درست در زیر ترانزیستور سیلیکون ادغام می کند ، به این معنی که سیلیکون تقریبا روی عایق است - برای بسیاری از موارد مختلف در حال حاضر مناسب است برنامه های کاملاً مشهور ، مانند RF (فرکانس رادیویی) و سایر طرح های آنالوگ محور ، از جمله رادار خودرو.

  دلیل اصلی FD-SOI کاهش میزان نشت الکترون است که به طور معمول اتفاق می افتد روی تراشه های جریان اصلی چون اندازه آنها کاهش می یابد ، در عین حال باعث کاهش مصرف برق می شود. یکی از مزایای حیاتی ساختار تراشه در دنیای واقعی این است که به اجزای آنالوگ تعبیه شده در طرح اجازه می دهد سیگنالهایی تمیزتر و قدرتمندتر تولید کنند - دو مشخصه ای که برای انتقال (و دریافت) سیگنال های آنالوگ مانند امواج رادیویی استفاده می شود با تلفن های هوشمند و سیستم های راداری.

  صنعت خودرو در حال تغییر و تحولات چشمگیر ناشی از تغییر اساسی در نحوه طراحی اتومبیل ها است.

  22FDX GF برداشت منحصر به فرد آنها از FD- فناوری SOI که در گره فرایند 22 نانومتری در کارخانه خود در درسدن آلمان تولید شده و به نظر می رسد رادارهای بوش 70 گیگاهرتز mmWave را به خوبی برآورده می کند. ظاهراً ، جنبه دیگری از معامله این است که GF تنها تولید کننده تراشه با قابلیت آزمایش mmWave در سایت است - چه برای دامنه 24-39 گیگاهرتز که برای تلفن های 5G mmWave استفاده می شود ، و چه محدوده بالاتر از 70+ گیگاهرتز برای رادار. آزمایش در محل تأیید تراشه را آسان تر می کند ، که باید روند تولید مداوم را سریعتر و کارآمدتر کند.

  صنعت خودرو در حال تغییر و تحولات شگرفی است ، که نه تنها توسط همه گیر ، بلکه از طریق عوامل اساسی نیز پیش می رود. تغییر در نحوه طراحی اتومبیل ها. این ، به نوبه خود ، منجر به تجدید نظر و بازنگری در روابط بین سازندگان خودرو و تأمین کنندگان فناوری آنها می شود ، همانطور که این توافق نامه اخیر GF / Bosch نشان می دهد. با این حال ، حتی اگر بیشتر به جلو نگاه کنیم ، روشن است که ما در آغاز آنچه که نوید یک تحول طولانی و پرحادثه در دنیای فناوری خودرو را می دهد ، هستیم. تماشای آن سرگرم کننده خواهد بود.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. . می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از خودرو