خبر

 • تک بورد - WhatsApp شکایت دارد که برچسب حریم خصوصی اپل برای تغذیه باید در برنامه های از پیش نصب شده نیز اعمال شود

  WhatsApp شکایت دارد که برچسب حریم خصوصی اپل برای تغذیه باید در برنامه های از پیش نصب شده نیز اعمال شود
  1 روز و 11 ساعت قبل

  آخرین مهلت اپل برای توسعه دهندگان برای استفاده از برچسب های "تغذیه" حریم خصوصی خود دیروز بود. این شرط در نظر گرفته شده است تا به مشتریان App Store اجازه دهد قبل از بارگیری نرم افزار ، اطلاعاتی را که برنامه ها جمع آوری می کنند و نحوه استفاده از آنها را ببینند.

  واتساپ پس از ارائه به روزرسانی در لیست فروشگاه خود در روز دوشنبه ، شکایت کرد که ارائه این برچسب ها برای برنامه پیام رسانی خود ناعادلانه است در حالی که نرم افزار از پیش نصب شده اپل این کار را نمی کند. برنامه پیام های اپل از قبل در آیفون ها نصب شده است و بنابراین در صورت نیاز به برچسب اطلاعات حریم خصوصی نیازی به لیست App Store ندارد.

  "ما فکر می کنیم برچسب ها باید در برنامه های شخص ثالث و شخص ثالث سازگار باشند. واتساپ در بیانیه ای به Axios گفت: "همچنین منعکس کننده اقدامات محکم برنامه هایی است که ممکن است برای محافظت از اطلاعات خصوصی افراد". "افراد مهم می توانند این برچسب های" تغذیه حریم خصوصی "را از برنامه هایی که بارگیری می کنند با برنامه هایی که از قبل نصب شده اند ، مانند iMessage مقایسه کنند. "

  Whatsapp آخرین شرکت فناوری است که از سیاستهای جدید حریم خصوصی اپل شکایت کنید. فیس بوک گفته است که قوانین جدید کوپرتینو و برخی از محافظت از حریم خصوصی که در iOS 14 اعمال می شود ، مدل تبلیغاتی آن را فلج می کند. تبلیغ کنندگان گوگل شکایات مشابهی را مطرح کردند.

  https://techbord.com WhatsApp از حریم خصوصی اپل

  قوانین جدید با راه اندازی iOS 14 و ویژگی های حریم خصوصی که قرار بود به اجرا درآید ، اما به دلیل واکنش شدید ، اپل موافقت کرد که اجرای آن را به سال آینده موکول کند تا به سازندگان برنامه فرصت داده شود تا تغییراتی ایجاد کنند. با این حال ، تحت فشار گروه ها ، از جمله بنیاد الکترونیکی مرز ، عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر ، اپل تأخیر را تا 8 دسامبر پس گرفت.

  "مدیران فیس بوک به روشنی اعلام کردند که هدف آنها جمع آوری به عنوان اپل در دفاع از کوتاه شدن ضرب الاجل خود گفت: "داده های زیادی که ممکن است از طریق محصولات شخص ثالث و هر دو برای تولید و کسب درآمد از پروفایل دقیق کاربران آنها باشد ، و این بی اعتنایی به حریم خصوصی کاربران همچنان گسترش می یابد و محصولات بیشتری را شامل می شود." p>

  اپل بیشترین تقصیر را به عهده گرفته است ، اما شکایات تبلیغ کنندگان مربوط به محدودیت های استفاده از شناسه آیفون برای تبلیغ کنندگان (IDFA) است. این شناسه منحصر به فرد ذخیره شده در دستگاه ، امکان هدف گذاری تبلیغات را فراهم می کند در حالی که اطلاعات شناسایی کاربر را تا حد ممکن کم نشان می دهد.

  با این حال ، سازمان نظارت بر حریم خصوصی اتحادیه اروپا هیچ یک از تجارت شما (NOYB) ادعا نمی کند که تفاوتی با کوکی ندارد ، بنابراین اپل طبق قوانین اروپا باید اطلاعات مربوط به برنامه های جمع آوری شده برنامه ها را با استفاده از IDFA به کاربران اطلاع دهد. بنابراین در اصل ، تبلیغ کنندگان باید از قانونگذاران NOYB و اتحادیه اروپا شکایت کنند.

  اعتبار تصویر: الکس رول

خبرهای دیگر از اپل