خبر

 • تک بورد - MacBook Pro 16 اینچی با تراشه M1 Max دارای حالت قدرت بالا خواهد بود

  MacBook Pro 16 اینچی با تراشه M1 Max دارای حالت قدرت بالا خواهد بود
  4 روز و 19 ساعت قبل

  اپل در رویداد اخیر Unleashed زمان زیادی را صرف صحبت درباره قدرت باورنکردنی جدیدترین مک بوک پروهای M1 Max خود کرد. این شرکت اکنون تأیید کرده است که در نسخه 16 اینچی لپ تاپ خود که دارای تراشه است ، "حالت قدرت بالا" وجود دارد تا بهترین عملکرد مطلق را از SoC بدست آورد.

  مشارکت کننده MacRumors ، استیو موزر اولین کسی بود که در نسخه بتا سیستم عامل بعدی مونتری سیستم عامل اپل ، اشاره هایی به حالت قدرت بالا پیدا کرد. هنگامی که فعال است ، این ویژگی "عملکرد را برای پشتیبانی بهتر از کارهای پرمصرف بهینه می کند" و "ممکن است منجر به نویز بیشتر فن شود." Mac عملکرد را برای پشتیبانی بهتر از کارهای پرمصرف منابع بهینه می کند. این ممکن است منجر به صدای بلندتر فن شود. " https://t.co/4q3zlbyLnf pic.twitter.com/0mKVekGa0M

  - استیو موزر (SteveMoser) 19 اکتبر 2021

  اپل در حال حاضر به MacRumors تأیید کرده است که حالت High Power بخشی از مونتری خواهد بود ، که در کنار لپ تاپ های جدید MacBook Pro 14 و 16 اینچی وارد بازار می شود. با این حال ، این ویژگی فقط در مدل 16 اینچی همراه با تراشه M1 Max وجود دارد-نه لپ تاپ کوچکتر یا هر کدام با M1 Pro/M1. این ترکیب از 3،499.00 دلار شروع می شود و در هنگام به حداکثر رساندن مشخصات تا 6،099 دلار می رود.

  اپل ادعاهای جسورانه ای در مورد عملکرد M1 Max در طول رویداد Unleashed ارائه داد ، از جمله اینکه 70 درصد از انرژی کمتری در مقایسه با اینتل استفاده می کند. CPU هشت هسته ای Core i7-11800H ضمن دستیابی به 1.7 برابر عملکرد بیشتر. همچنین قابل مقایسه با پردازنده گرافیکی پیشرفته در بزرگترین لپ تاپ های رایانه ای است ، اما تا 100 وات کمتر مصرف می کند. اینکه آیا حالت قدرت بالا چیزی است که این آمار را قادر می سازد یا عملکرد بیشتری را به M1 Max اضافه می کند ، باید مشخص شود.

  پردازنده گرافیکی M1 Max از پردازنده 10 هسته ای مشابه M1 Pro برخوردار است تعداد هسته تا 32 - چهار برابر بیشتر از M1 اصلی. این دستگاه دارای 57 میلیارد ترانزیستور است و SoC را بزرگترین تراشه ای می سازد که اپل تا به حال ساخته است.

  می توانید همه رویدادهای Unleashed اپل را در اینجا مشاهده کنید.

خبرهای دیگر از اپل