خبر

 • تک بورد - iPadOS 16 دارای تعداد انگشت شماری از ویژگی‌ها است که فقط در آی‌پدهای M1 در دسترس هستند

  iPadOS 16 دارای تعداد انگشت شماری از ویژگی‌ها است که فقط در آی‌پدهای M1 در دسترس هستند


  22 روز و 6 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: وقتی اپل از iPadOS 16 در WWDC این هفته رونمایی کرد، ویژگی های زیادی را به نمایش گذاشت. با این حال، از آنجایی که تجارت اپل فروش جدیدترین و بهترین سخت افزار خود است، تا حدودی سازگاری کامل جدیدترین سیستم عامل تبلت خود را با iPad های قدیمی تر مورد بررسی قرار داد.

  طبق چاپ دقیق اپل، iPadOS 16 با "iPad (نسل 5 به بعد)، iPad mini (نسل 5 به بعد)، iPad Air (نسل سوم به بعد) سازگار است. و همه مدل‌های iPad Pro." این محدوده بسیار مناسبی برای سیستم‌عامل پیشرفته است. با این حال، کمی گمراه‌کننده است، زیرا تعدادی از ویژگی‌های جدید هیجان‌انگیز آن فقط با تبلت‌های مجهز به تراشه M1 سازگار است، که هر iPad ساخته شده قبل از سال 2021 را حذف می‌کند.

  این همه چیز نیست. برای یک سیستم عامل غیرعادی است که ویژگی هایی داشته باشد که روی سخت افزارهای قدیمی کار نمی کنند. بدیهی است که تعداد کمی از قابلیت ها به طور خاص برای سیستم های ارتقا یافته طراحی می شوند. برخی از بهترین ویژگی‌های iPadOS 16 برای پیشبرد فروش iPad Pro و M1 iPad Air آینده است. اگر قبلاً به فکر انتقال به یک iPad رده بالاتر بوده‌اید، در اینجا ویژگی‌هایی وجود دارد که فقط با مدل‌های M1 می‌توانید دریافت کنید.

  به سخنرانی اصلی بروید، جایی که آنها درباره iPadOS صحبت می‌کنند...

  Stage Manager، که قبلاً به آن پرداختیم، ویژگی های چندوظیفه ای گسترده را فقط در iPad های M1 ارائه می دهد. Stage Manager همچنین با پشتیبانی از نمایشگر خارجی plug-and-play که اپل به نمایش گذاشته است، مرتبط است. بنابراین اگر به هر یک از این قابلیت‌ها امیدوار بودید، باید آن را ارتقا دهید. البته، AirPlay هنوز یک گزینه مناسب برای کسانی است که می خواهند از نمایشگر خارجی استفاده کنند.

  حالت مرجع حتی محدودتر است. این ویژگی آی‌پد پرو را قادر می‌سازد تا با الزامات رنگی برای درجه‌بندی و ترکیب رنگ مطابقت داشته باشد، "جایی که رنگ‌های دقیق و کیفیت تصویر ثابت بسیار مهم هستند." همچنین می‌توان از آن در Sidecar استفاده کرد و تبلت را به یک صفحه نمایش مرجع ثانویه تبدیل کرد. با این حال، Reference Mode فقط روی iPad Pro 12.9 اینچی 2021 یا جدیدتر کار می‌کند.

  چند ویژگی دسترسی محدود به مدل‌های خاص است، از جمله حالت تشخیص و تشخیص درب در ذره‌بین (2020 iPad Pro یا جدیدتر) . Virtual Memory Swap می تواند تا 16 گیگابایت از فضای ذخیره سازی iPad شما را به عنوان RAM مجازی برای برنامه های پرتقاضا استفاده کند. با این حال، فقط M1 iPad Pro و iPad 4 (مدل 256 گیگابایت) می‌توانند این کار را انجام دهند.

  مایه تاسف است که برخی از این قابلیت‌ها بخش بزرگی از کاربران را حذف می‌کنند، حتی آنهایی که سخت‌افزار نسبتاً جدید دارند. با این حال، تمام مدل های 4-5 سال گذشته از اکثر ویژگی های جدید دیگر پشتیبانی می کنند. برای اطلاعات بیشتر، بخش iPadOS 16 WWDC را که در بالا پست شده است، بررسی کنید.


  تگ ها:

  ipados , دارای , تعداد , انگشت , شماری , ویژگی‌ها , آی‌پد , دسترس , هستند


  v 11
خبرهای دیگر از اپل