خبر

 • تک بورد - iOS 16 و macOS Ventura به کاربران اجازه می‌دهند از CAPTCHA در برنامه‌ها و وب‌سایت‌های پشتیبانی‌شده عبور کنند.

  iOS 16 و macOS Ventura به کاربران اجازه می‌دهند از CAPTCHA در برنامه‌ها و وب‌سایت‌های پشتیبانی‌شده عبور کنند.


  9 روز و 12 ساعت قبل

  یک ربات نیست: با عرضه iOS 16 و macOS Ventura در اواخر پاییز امسال، کاربران اپل هنگام دسترسی به برخی از برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها، از شناسایی قسمت‌های دوچرخه یا خط عابر پیاده راحت می‌شوند. این امر با تأیید خودکار امکان‌پذیر شده است، یک ویژگی امنیتی که از iCloud برای تأیید خصوصی کاربران iOS/macOS در پس‌زمینه و دور زدن نیاز به حل CAPTCHA استفاده می‌کند.

  ویژگی امنیتی جدید اپل که با iOS 16 و macOS Ventura ارائه می‌شود، مبتنی بر سیستم توکن دسترسی خصوصی است که اساساً به اپل اجازه می‌دهد ضمن احترام به حریم خصوصی کاربر، مشروعیت کاربر را تأیید کند و به آنها اعطا کند. دسترسی به برنامه ها و وب سایت های محافظت شده با CAPTCHA. MacRumors گزارش می دهد که تأیید خودکار به طور پیش فرض در اولین نسخه بتای iOS 16 و iPadOS 16 وجود دارد و فعال است.

  توسعه یافته با پلتفرم های Cloudflare و Fastly، CDN که میلیون ها وب سایت و برنامه را در سراسر جهان تامین می کند، توکن های دسترسی خصوصی برنده شدند\ فقط به دستگاه‌های اپل محدود نمی‌شود، زیرا گوگل نیز در استانداردسازی این فناوری مشارکت دارد. با این حال، کاربران آیفون و مک بتا اولین کسانی هستند که با آخرین نسخه‌های بتا این سیستم‌عامل‌ها تجربه تأیید خودکار را دارند.

  https://techbord.com iOS 16 و <b>macOS</b> <b>Ventura</b> به <b>کاربران</b> <b>اجازه</b> <b>می‌دهند</b> از <b>CAPTCHA</b> در <b>برنامه‌ها</b> و وب‌سایت‌های <b>پشتیبانی‌شده</b> دور بزنند نمایش توکن دسترسی خصوصی اپل نشان می دهد که iOS 16 در حال دور زدن CAPTCHA در وب سایت FT است

  در وبلاگ مفصل Fastly که این فناوری را پوشش می دهد، این شرکت خاطرنشان می کند که این جایگزین CAPTCHA برنده شد. به هیچ گونه تعامل انسانی نیاز ندارد و به حریم خصوصی کاربر احترام می گذارد. به جای اینکه کاربر مشروعیت خود را با حل یک معما به منظور ورود به سیستم یا دسترسی به یک برنامه/وب سایت ثابت کند، یک شخص ثالث (در این مورد اپل) به عنوان تأیید کننده عمل می کند و از یک صادرکننده توکن از کاربر درخواست می کند. پس از تأیید خصوصی دستگاه خود از طریق iCloud.

  صاحب رمز هیچ گونه اطلاعات کاربر خصوصی را نمی بیند، و همچنین وب سایت/برنامه بازدید شده را نمی بیند، در حالی که دومی فقط به یک رمز کاربری معتبر نیاز دارد. برای اعطای دسترسی تأیید خودکار از طریق VPN و با رله خصوصی iCloud اپل نیز کار می‌کند.

  همانند ویژگی تأیید هویت کلیدهای عبور کوپرتینو، که گام دیگری به سوی وب در دسترس‌تر است، تأیید خودکار نیز محدود خواهد بود. به دستگاه های اپل که می توانند iOS 16 و macOS Ventura را اجرا کنند. این یعنی iPhone 8/SE 2 و نسخه‌های جدیدتر برای iOS، و مک‌هایی که دیرتر از سال 2017 یا 2018 برای macOS Ventura ساخته شده‌اند.


  تگ ها:

  macos , ventura , کاربران , اجازه , می‌دهند , captcha , برنامه‌ها , وب‌سایت‌ , پشتیبانی‌شده , عبور


  v 7
خبرهای دیگر از اپل