خبر

 • تک بورد - Epic v. Apple: Epic باید مبلغی بالغ بر 3 میلیون دلار به اپل برای کمیسیون های جانبی App Store بدهد

  Epic v. Apple: Epic باید مبلغی بالغ بر 3 میلیون دلار به اپل برای کمیسیون های جانبی App Store بدهد
  9 روز و 7 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: حکم این هفته در پرونده دادگاه بین Epic Games و Apple منجر به برد و باخت در هر دو طرف شد. اپل نمی تواند پیوندهای سیستم های پرداخت خارجی را بر روی پلتفرم خود مسدود کند ، اما قاضی همچنان معتقد است که Fortnite را به طور قانونی از iOS منع کرده و از نقض قرارداد Epic خسارت می گیرد.

  بزرگترین تصمیم در حکم جدید این دستور بود که می گوید اپل نمی تواند توسعه دهندگان روی پلتفرم iOS خود را از پیوند دادن به گزینه های پرداخت خارج از iOS منع کند. این می تواند میلیاردها دلار برای سود بلندمدت به اپل تحمیل کند ، اما قاضی حکم کرد که Epic هنوز قوانین اپل را نقض کرده است زیرا در زمان شروع پرونده در سال گذشته به گزینه پرداخت خود متصل شد.

  شکایت از Epic اپل سال گذشته به دلیل ممنوعیت Fortnite از iOS. اپل این کار را انجام داد زیرا Epic شروع به هدایت مشتریان Fortnite در iOS کرد تا هزینه اقلام درون بازی را از طریق پرداخت مستقیم Epic پرداخت کنند و اپل را از 30 درصد کمیسیون جمع آوری شده در معاملات بیشتر برنامه ها حذف کرد.

  https://techbord.com Epic v. Apple: Epic باید بیش از 3 میلیون دلار به اپل به عنوان کمیسیون های جانبی App Store پرداخت کند

  بر اساس حکم 185 صفحه ای ، Epic بین آگوست و اکتبر سال گذشته 12،167،719 دلار درآمد از Fortnite از طریق پرداخت مستقیم Epic دریافت کرد. اکنون باید 30 درصد از این مبلغ را به اپل و همچنین "30٪ از هرگونه درآمد از Epic Games از 1 نوامبر 2020 تا تاریخ قضاوت جمع آوری شود " به این شرکت بدهد. "این مبلغ حداقل 3.6 میلیون دلار است.

  این حکم همچنین می گوید اپل به طور کامل از حق خود برای لغو Epic از iOS برخوردار است ، اگرچه اکنون دیگر نمی تواند توسعه دهندگان را از آنچه Epic انجام داده است باز دارد. از آنجا که کره جنوبی در اواخر ماه گذشته قانونی را تصویب کرد که اپراتورهای فروشگاه برنامه را مجبور نمی کرد سیستم های پرداخت خود را به توسعه دهندگان تحمیل کنند ، Epic سعی کرده است حداقل در کره جنوبی به سیستم عامل iOS بازگردد. تا کنون اپل امتناع کرده است و این حکم ممکن است نشان دهد که اپل هیچ گاه ملزم به بازگشت Epic نخواهد بود.

  انتظار می رود هر دو شرکت بخش هایی از این حکم را تجدید نظر کنند.

خبرهای دیگر از اپل