A15 Bionic اپل در برابر “رقابت” سریعتر است ، اما در مقایسه با مدل قبلی خود

سالها ، وقتی اپل چیپست سری A جدیدی را معرفی می کرد ، آن را "سریعترین چیزی که تا به حال ساخته ایم" می نامید و به مقایسه آن با نسل قبلی خود می پردازد. هر SoC جدید شاهد افزایش عملکرد باورنکردنی خواهد بود که در حین سخنرانی خوب به نظر می رسد و از طریق معیارها و تعداد زیادی از کاربران رضایتمند آیفون ظاهر می شود. با این حال ، امسال معادله به \\ "صادقانه بگویم ، رقابت هنوز با تراشه های ما ادامه دارد \\" ت

در ظاهر ، A15 Bionic در آیفون های جدید یک کیت قابل توجه است ، با بیش از 15 میلیارد ترانزیستور با استفاده از گره پردازشی 5 نانومتری TSMC. پیکربندی CPU تا حد زیادی مشابه چیپست A14 باقی مانده است ، با دو هسته جدید CPU FireStorm با عملکرد بالا و چهار هسته کارآمد IceStorm همراه شده است. اپل مقایسه عملکردی با A14 ارائه نداد و در عوض این واقعیت را مشخص کرد که چیپست A15 جدید آن در مقایسه با رقبا 50 درصد عملکرد CPU سریعتری را ارائه می دهد.

iPhone 13 و iPhone جدید 13 Pro هر دو از چیپست A15 استفاده می کنند ، اما تفاوت کوچک و در عین حال مهمی دارند: GPU در iPhone 13 Pro دارای یک هسته اضافی در مجموع پنج هسته و پشتیبانی از نرخ تازه سازی متغیر است. با این اوصاف ، آیفون 13 نیز بیهوده نیست ، زیرا اپل ادعا می کند 30 درصد عملکرد گرافیکی سریع تری دارد - در مقایسه با رقبا. ما در اینجا داریم الگویی را مشاهده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.