خبر

 • تک بورد - گوگل ، فیس بوک و دیگران گزارش شده اند که نمی توانند برنامه های iOS خود را در سیلیکون مک اپل ارائه دهند

  گوگل ، فیس بوک و دیگران گزارش شده اند که نمی توانند برنامه های iOS خود را در سیلیکون مک اپل ارائه دهند
  2 روز و 14 ساعت قبل

  رویداد بزرگ اعلامیه مک Mac اپل قرار است طی چند ساعت کوتاه برگزار شود ، اما تا آن زمان اخبار جالب (و کمی ناامید کننده) برای جویدن داریم. طبق یک گزارش جدید ، اگرچه Mac های جدید مبتنی بر Silicon اپل از نظر فنی قادر به اجرای هر برنامه iOS هستند ، اما برخی از توسعه دهندگان اصلی ارائه نرم افزار خود را روی دستگاه ها انصراف می دهند.

  به طور دقیق تر ، همانطور که 9to5Mac گزارش می دهد ، گوگل و فیس بوک فعالانه انتخاب می کنند که "اکثر" برنامه های iOS خود را به مشتریان Mac ارائه ندهند. این بدان معناست که برنامه هایی مانند Google Drive ، Gmail ، Maps ، WhatsApp و Messenger همه از بین می روند.

  بدیهی است که این برای کاربران Mac پایان دنیا نیست - بیشتر این سرویس ها دارای وب هستند نسخه هایی که حتی بهتر از نسخه های موبایل خود هستند. با این حال ، برای راحتی و سهولت استفاده که برنامه های تلفن همراه می توانند چیزهایی برای گفتن داشته باشند ، و اجرای نرم افزارهای نصب شده محلی احساس کنترل بیشتری به کاربران می دهد.

  سایر افراد غیر Google برنامه های iOS متعلق به فیس بوک که نمی توانند به سیستم های سیلیکون منتقل شوند شامل مواردی نظیر Amazon Prime Video ، Disney + و حتی بازی های معروف مانند Candy Crush و در میان ما هستند.

  https://techbord.com گوگل ، فیس بوک و دیگران گفته می شود برنامه های iOS خود را در Mac's Silicon Macs اپل

  این خبر ممکن است برای کسانی که از اعلام قبلی اپل مبنی بر اجرای برنامه های iOS بر روی نوت بوک های آینده خود هیجان زده بودند ، ناامید کننده باشد اما در پایان روز ، توسعه دهندگان شخص ثالث تنها کسانی که می توانند تصمیم بگیرند که چگونه می خواهند برنامه هایشان توزیع شود.

  اگر احساس می کنند ارائه برنامه های iOS در Mac به طریقی مانع تجربه کاربر نهایی می شود یا مشکلات پایداری ایجاد می کند ، به منزله انصراف از انجام این کار است ، همانطور که گوگل ، فیس بوک ، آمازون و دیگران در اینجا این کار را کرده اند.

  با این وجود هنوز هم جای امیدواری وجود دارد. سرویس دهی برنامه های iOS از طریق Mac App Store قلمرو جدیدی برای اپل و پایگاه کاربری Mac است ، بنابراین ممکن است توسعه دهندگان شخص ثالث قبل از اینکه به طور کامل به این ایده متعهد شوند ، صبر کنند و ببینند چگونه کار می کند. به عبارت دیگر ، برنامه های iOS Google و Facebook ممکن است هنوز در Mac وارد شوند ، اما ممکن است مدتی طول بکشد.

خبرهای دیگر از اپل