گوگل امسال می تواند تقریباً 15 میلیارد دلار به اپل پرداخت کند تا موتور جستجوی پیش فرض در iOS باقی بماند

چرا اهمیت دارد: یکی از دلایلی که اپل اینقدر در بخش خدمات کسب درآمد می کند ، یک قرارداد میلیارد دلاری با گوگل است که سال به سال همچنان ادامه می دهد. برآورد می شود که دومی امسال 15 میلیارد دلار برای امتیاز این که موتور جستجوی خود به عنوان گزینه پیش فرض در کل اکوسیستم اپل باقی بماند ، بپردازد.

در حال حاضر بر هیچ کس پوشیده نیست که گوگل هزینه هنگفتی را پرداخت می کند تا موتور جستجوی پیش فرض در دستگاه های اپل باشد. نه تنها این ، بلکه نهادهای نظارتی مدتها نگران قرارداد میلیارد دلاری بین دو غول فناوری بوده اند زیرا آنها را به دلیل نقض احتمالی متعدد ضد تراست مورد بررسی قرار داده اند.

گزارش جدیدی از تحلیلگران برنشتاین نشان می دهد که چقدر سودآور است این ترتیب واقعا برای اپل است. در سال 2020 امتیاز Google برای شرکت 10 میلیارد دلار هزینه داشت و این مبلغ به 15 میلیارد دلار افزایش می یابد ، که در نگاه اول به نظر می رسد یک جهش بزرگ در مدت زمان بسیار کوتاهی باشد.

https://techbord.com گوگل امسال می تواند تقریباً 15 میلیارد دلار به اپل پرداخت کند تا موتور جستجوی پیش فرض در iOS باقی بماند

همانطور که در گزارش ذکر شد ، گوگل پیشنهاد خود را به حدی افزایش می دهد که مطمئن شود مایکروسافت نمی تواند پیشنهاد بیشتری ارائه دهد ، زیرا دومی به همان اندازه علاقه مند است موتور جستجوی Bing خود را به همه سیستم عامل ها ، به ویژه iOS و اندروید. گذشته از این ، اپل در گذشته از Bing به عنوان پایگاه جستجوی Siri در iOS و macOS استفاده می کرد ، قبل از اینکه تصمیم بگیرد که باید یک جستجوی منسجم تر را ارائه دهد ، جایی که Google از موتور جستجوی مایکروسافت پیشی می گیرد.

جالب است که تحلیلگران بر این باورند که پرداخت های گوگل به اپل در سال 2022 به 18 تا 20 میلیارد دلار افزایش می یابد ، که این نشان می دهد اکوسیستم اپل برای ارائه دهندگان موتورهای جستجو چقدر با ارزش است.

سال گذشته ، شایعات متعددی منتشر شد مبنی بر اینکه اپل در حال برنامه ریزی پشتیبان در صورت خراب شدن قرارداد با گوگل است ، حتی ممکن است یک موتور جستجو برای خود ایجاد کند. با این حال ، به نظر می رسد که این دو شرکت با شرایط فعلی کاملاً خوب هستند و احتمالاً تا زمانی که نهادهای نظارتی به آن اجازه دهند ، آن را ادامه خواهند داد.

اعتبار تصویر کریستین سندو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *