خبر

 • تک بورد - گزارشات اپل با وجود کمبود تراشه ، 81.4 میلیارد دلار در سه ماهه گذشته ثبت کرده است

  گزارشات اپل با وجود کمبود تراشه ، 81.4 میلیارد دلار در سه ماهه گذشته ثبت کرده است
  25 روز و 20 ساعت قبل

  اپل در چند ماهه گذشته عملکرد خوبی داشته است - به اندازه کافی خوب که بتواند بهترین نتایج سه ماهه مالی سوم در تاریخ شرکت را به ارمغان بیاورد. فراتر از درآمد قابل توجه 81 میلیارد دلاری گزارش شده در این سه ماه ، با این حال ، سرمایه گذاران می خواستند بدانند که آیا داستان رشد شرکت در حال پایان است. بهترین پاسخ این است که هیچ کس نمی داند ، اما به نظر می رسد که استراتژی اپل در تمرکز بر روی بهبود آیفون و ج

  اپل یکی از چندین شرکت فناوری است که نتایج مثبت مالی را در این هفته گزارش کرده است ، فراتر از انتظارات وال استریت. شرکت کوپرتینو گفت که در سه ماهه منتهی به ژوئن 81.4 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش داشته و بسیار بالاتر از 73.3 میلیارد دلار پیش بینی شده توسط تحلیلگران است.

  آیفون همچنان محرک اصلی این بازار است. درآمد کلی اپل. این شرکت واحد كافی را برای جلب 39.6 میلیارد دلار فروخت كه تقریباً 50 درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است. همانطور که توسط ZDNet اشاره شده است ، اگر قیمت متوسط ​​فروش حدود 700 دلار فرض کنیم ، این می تواند به معنای فروش بیش از 56 میلیون واحد از این شرکت باشد. در هر صورت ، آیفون 12 تقریباً به سرعت آیفون 6 به نقطه عطف فروش 100 میلیون دستگاهی خود رسید ، بنابراین ممکن است این شرکت از ابر موتورسیکلت حجم دیگری لذت برده باشد.

   https://techbord.com اپل با وجود کمبود تراشه 81.4 میلیارد دلار رکورد گزارش کرد

  اعتبار تصویر: جیسون اسنل

  فروش مک درآمد کسب کرد از 8.25 میلیارد دلار ، که 16 درصد افزایش در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته است و تقریبا مطابق با انتظارات است. فروش آیپد با 12 درصد رشد کمتر اما هنوز هم سالم ، بیش از 7 میلیارد دلار ، بیش از 10 درصد از درآمد کل سه ماهه را به ارمغان آورده است.

  مدیر ارشد مالی اپل ، لوکا مائستری در تماس سرمایه گذاران اظهار داشت که مک و آیپد به طور طبیعی در نتیجه تغییر به کار و تحصیل از راه دور فروش بهتری داشت ، اما در نشان دادن همه گیری به عنوان یک مزیت برای شرکت و سهامدارانش مردد بود. Maestri همچنین چگونگی تلاش اپل برای تأمین تقاضا به دلیل محدودیت های زنجیره تامین را مطرح کرد و در حالی که این شرکت در چند ماه گذشته توانست بخشی از آنها را کاهش دهد ، iPad ممکن است در سه ماهه آینده آسیب ببیند.

  https://techbord.com گزارشات اپل با وجود کمبود تراشه رکورد 81.4 میلیارد دلار در سه ماهه

  اعتبار تصویر: جیسون اسنل

  انتقال اپل به معماری سخت افزاری داخلی برخی از سرمایه گذاران را نگران کرده است ، اما Maestri خاطرنشان کرد چهار ماهه آخر فروش مک بهترین بخش های کل زمان بوده است ، البته در بخش کوچکی از " پاسخ مشتاق مشتری به Mac های جدید ما که از تراشه M1 پشتیبانی می کنند. "این مورد در مورد M1 iPad Pro نیز صادق است ، که تقریباً با اوج فروش قبلی خود مطابقت داشت حتی وقتی اپل تلاش می کرد تعداد کافی از آنها را برای تأمین تقاضا تأمین کند.

  < آخرین و مهمترین چیز این است که تجارت خدمات اپل نسبت به سال گذشته 33 درصد رشد داشته است و این شرکت اکنون 700 میلیون مشترک پرداخت می کند - 150 میلیون بیشتر از سال گذشته بود. این شانزدهمین سه ماهه رشد در این زمینه است و احتمال زیادی وجود دارد که اپل بتواند افراد بیشتری را در خدمات خود در چین جلب کند ، جایی که درصد زیادی از خریداران Mac ، iPad و Apple Watch اولین بار بودند مشتریان.

خبرهای دیگر از اپل