خبر

 • تک بورد - کنترل جهانی در macOS Monterey به iPad ها امکان می دهد تا به یک صفحه نمایش گسترده تبدیل شوند

  کنترل جهانی در macOS Monterey به iPad ها امکان می دهد تا به یک صفحه نمایش گسترده تبدیل شوند
  6 روز و 5 ساعت قبل

  تکرار بعدی اپل در زمینه macOS "Monterey" نامیده می شود. تداوم بین محصولات آن سالها مورد توجه بوده است. با استفاده از Monterey ، توسعه دهندگان قدم بعدی را برای انسجام بیشتر دستگاه های اپل برداشتند. یکی از ویژگی هایی که از این نظر برجسته است ، کنترل جهانی است.

  اپل در حال آماده سازی برای راه اندازی macOS Monterey با تعداد زیادی ویژگی جدید برای افزایش بهره وری است. Safari به کاربران اجازه می دهد تا برگه ها را در نوار کناری "Tab Groups " جمع آوری و ذخیره کنند. میانبرها ویژگی جدیدی در Monterey مشابه Automator است که به کاربران امکان می دهد چندین کار را با یک کلیک انجام دهند. Live Live ، که قبلاً به آن پرداختیم ، می تواند تصاویر را برای نوشتار یا شماره تلفن برای کپی و جایگذاری آسان یا شماره گیری با یک لمس اسکن کند.

  یکی از ویژگی های جدید مشهور MacOS Monterey ، "کنترل جهانی" است . "با Universal Control ، می توانید از iPad یا هر Mac دیگر به عنوان نمایشگر ثانویه (یا سوم) از انواع استفاده کنید.

  مانند اکثر فناوری های با صفحه نمایش گسترده در رایانه یا Mac ، نشانگر را به لبه صفحه منتقل کنید و آن را به صفحه دوم منتقل کنید. Universal Control با هر تعداد Mac یا iPad دیگر و بدون نصب به همین روش کار می کند. این یک روش سریع ، آسان و بصری برای انتقال موارد بین دستگاه ها یا کنترل آنها بدون نیاز به قطع جریان با تعویض است.

  کنترل جهانی در شرایطی که کار روی دو یا چند دستگاه مفید است مفید است. آسان تر. مثلاً بگویید که شما از Apple Pen برای ترسیم نقاشی روی iPad استفاده می کنید. پس از اتمام ، می توانید از ماوس خود برای کشیدن طرح به یک سند باز صفحه در MacBook یا iMac خود استفاده کنید.

  این ویژگی در چندین دستگاه نیز کار می کند. همانطور که در نسخه نمایشی Craig Federighi در بالا مشاهده می کنید ، کاربران می توانند مکان نما را در Mac ، iPad و iPhone با تداوم کامل بکشید. با افزایش کارایی iPads های M1 که اخیراً منتشر شده اند ، اشتراک بین صفحات از این طریق روش های دیگر مانند Handoff یا Universal Clipboard را شکست می دهد.

  بتا macOS Monterey از امروز ، 7 ژوئن در دسترس توسعه دهندگان است. بتا عمومی شروع می شود ماه آینده و نسخه نهایی آن باید در پاییز امسال عرضه شود. برای مشاهده ویژگی های بیشتر به macOS ، به صفحه پیش نمایش Apple Monterey مراجعه کنید.

خبرهای دیگر از اپل