خبر

 • تک بورد - کمیسیون اروپا فروشگاه App اپل را مغایر با قوانین رقابت اتحادیه اروپا می داند

  کمیسیون اروپا فروشگاه App اپل را مغایر با قوانین رقابت اتحادیه اروپا می داند
  16 روز و 1 ساعت قبل

  با گذشت هر سه ماهه گذشته ، اپل رکورد جدیدی در درآمد خدمات اعلام می کند که به سرعت رشد کرده و به دومین جریان درآمد شرکت بعد از آیفون تبدیل شده است. مشكل - حداقل از نظر رگولاتورهای اتحادیه اروپا و رقبای اپل در صنعت خدمات - این است كه با دروازه بان App Store و با استفاده از سیاست های ناعادلانه برای جلوگیری از رقابت ، موفق به دستیابی به این عملكرد شد.

  اپل در حال حاضر با چندین نبرد ضد انحصاری در سراسر ایالات متحده ، اروپا و استرالیا روبرو است ، به اتهام اعمال قدرت انحصارطلبانه بر روی App Store و استفاده از آن برای آسیب رساندن رقبا. این حتی منجر به ایجاد "ائتلاف برای انصاف برنامه" برای ارتقا freedom آزادی انتخاب و ایده فروشگاه های برنامه های جایگزین در اکوسیستم اپل شده است.

  به دنبال شکایتی که Spotify در سال 2019 در مورد موافقت نامه های صدور مجوز اپل برای صدور برنامه های پخش جریانی که در App Store فعالیت می کنند ، کمیسیون اروپا است و تحقیقات ضد انحصاری را در این مورد آغاز کرد. امروز نتایج اولیه را منتشر کرد ، که برای اپل ، که می تواند 10 درصد از درآمد سال 2020 خود را جریمه کند ، یا چیزی در حدود 27.5 میلیارد دلار جریمه شود ، هیچ چیز کم نیست.

  کمیسیون کوپرتینو را پیدا کرد حداقل وقتی صحبت از بازار جریان موسیقی می شود ، غول در حال نقض قوانین رقابت اتحادیه اروپا است. ناظران توضیح می دهند که قوانین فروشگاه App اپل "با افزایش هزینه های رقابتی برای برنامه نویسان پخش برنامه موسیقی ،" رقابت در بازار خدمات پخش موسیقی را مخدوش می کند "، و این امر منجر به افزایش قیمت برای مصرف کنندگان با استفاده از اطلاعات اپل می شود. سیستم برنامه در آیفون و آیپد.

  این تنها آغاز یک فرایند رسمی است که در آن اپل 12 هفته فرصت دارد تا نگرانی های کمیسیون را بررسی کند ، همانطور که در بیانیه اعتراض شرح داده شده است. از جمله این نگرانی ها ، استفاده اجباری از سیستم خرید درون برنامه ای اپل و همچنین "مقررات ضد فرمان" است که توسعه دهندگان را برای تبلیغ گزینه های خرید جایگزین در خارج از برنامه ها به شدت محدود می کند.

  دانیل اك مدیرعامل Spotify از این یافته ها استقبال كرد و خاطرنشان كرد كه "انصاف مهمترین عامل رقابت است. با بیانیه مخالفتهای كمیسیون اروپا ، ما یك قدم به ایجاد شرایط بازی برابر نزدیك هستیم ، كه برای کل اکوسیستم توسعه دهندگان اروپایی. "

  قابل درک است که اپل از یافته های کمیسیون خیلی هیجان زده نیست. در بیانیه ای ، این شركت توضیح داد كه "اسپاتیفای به بزرگترین سرویس اشتراك موسیقی در جهان تبدیل شده است ، و ما به نقشی كه در آن ایفا كرده ایم افتخار می كنیم. اسپاتیفای بیش از 99٪ از مشتركان خود به Apple هیچ پورسانتی نمی پردازد ، و فقط 15٪ پورسانت باقیمانده مشترکانی را که از طریق App Store به دست آورده اند پرداخت می کند. "

   https: / /techbord.com کمیسیون اروپا فروشگاه App اپل را مغایر با قوانین رقابت اتحادیه اروپا می داند

  شرکت کوپرتینو معتقد است که این پرونده ضد انحصار ریشه در تمایل Spotify برای تبلیغ معاملات جایگزین برای آن دارد. سرویس برتر در داخل برنامه iOS ، "این روشی است که هیچ فروشگاهی در جهان اجازه آن را نمی دهد." "و اما در مورد نتیجه گیری اولیه کمیسیون ، اپل معتقد است که کاهش اشتراک های درون برنامه ای برای حفظ فروشگاه App به عنوان مکانی قابل اعتماد و قابل اعتماد برای مصرف کنندگان برای کشف برنامه ها و بازی ها.

  با این حال ، این پرونده ضد انحصاری علیه Ap کمیسیون اروپا فقط یکی از چندین موردی است که توسط کمیسیون اروپا بررسی می شود. سال گذشته ، شرکت تابعه کوبو ، راکوتن ، از کاهش 30 درصدی فروش الکترونیکی کتاب الکترونیکی اپل هنگام اجرای یک سرویس رقابتی شکایت کرد - Apple Books ، که هزینه های مشابهی را متحمل نمی شود. سپس قرارداد ویژه ای وجود دارد که به آمازون اجازه می دهد هنگام فروش محتوا از طریق برنامه Amazon Prime Video در iOS ، هزینه استاندارد اپل را نادیده بگیرد.

  بزرگترین سردردهای ضد انحصاری اپل احتمالاً علت آن افزایش علاقه اتحادیه اروپا به یادگیری بیشتر در مورد چگونگی استفاده اپل از قوانین فروشگاه App برای خنثی کردن بزرگترین رقبای خود در فضای بازی ، یعنی Epic ، Microsoft ، Google ، Facebook است. علاوه بر این ، انحصاری Apple Pay ، که پنج درصد از معاملات کارت جهانی را تشکیل می دهد و قرار است تا سال 2025 دو برابر شود ، در رگولاتور اتحادیه اروپا نیز قرار دارد.

  https://techbord.com کمیسیون اروپا فروشگاه App اپل را مغایر با قوانین رقابت اتحادیه اروپا می یابد

  اعتبار تصویر: ایوان آگوستینی | AP

  اپل در تلاش برای انحراف برخی از این شکایات ضد انحصارطلب ، سال گذشته هزینه کمیسیون را برای توسعه دهندگان App Store با درآمد کمتر از 1 میلیون دلار به 15 درصد کاهش داد ، اما این باعث تغییر درک عمومی در مورد موضوع. تخمین زده می شود که این تصمیم 98 درصد از توسعه دهندگان را تحت تأثیر قرار دهد ، که اتفاقاً کمتر از پنج درصد از درآمد سالانه App Store را نیز شامل می شود.

  ما همچنین از پرونده های دادگاه می دانیم که اصلی ترین اپل استدلال برای عملکرد مانند دروازه بان در مورد App Store این است که توسعه دهندگان همیشه می توانند برنامه های وب را برای دور زدن آن ایجاد کنند. سرویس های پخش بازی نمونه خوبی از آن هستند ، با سرویس هایی مانند Stadia و GeForce Now که به خوبی از طریق مشتری های تحت وب خود کار می کنند ، که می تواند توسعه دهندگان بیشتری را به اتخاذ آن مدل توزیع ترغیب کند.

  در این میان ، اتحادیه اروپا تنظیم کنندگان در حال کار بر روی قوانین جدید گسترده تحت قانون بازارهای دیجیتال و قانون خدمات دیجیتال هستند. انتظار می رود که هر دو تأثیر مهمی در نحوه فعالیت غول های فناوری مانند اپل داشته باشند ، مانند پایان دادن به عملکردهایی مانند خود ارجحیت - در مورد اپل ، که با استفاده از رتبه بندی جستجو در فروشگاه App برای افزایش برنامه های خود و رقبا را در لیست دفن کنید.

خبرهای دیگر از اپل