techbord.com کمیسیون اروپا از حکمی که اپل را در پرونده مالیات 15 میلیارد دلاری طرفداری می کند ، تجدیدنظر خواهد کرد

با 15 میلیارد دلار مالیات عقب نشسته در یک حساب سپرده آماده برای پرداخت به ایرلند در لحظه ای ، اپل هنوز هم می تواند پول را نگه دارد و انگشت میانی کمیسیون اروپا را بدهد. با این حال ، کمیسیون اروپا منصرف نمی شود و از رای اخیر در دادگاه عمومی اروپا که طرف اپل و ایرلند بود ، تجدیدنظر خواهد کرد.

در ماه جولای ، اپل و ایرلند در دادخواست تجدیدنظر علیه لایحه مالیاتی 15 میلیارد دلاری که توسط کمیسیون اروپا وضع شده بود ، پیروز شدند. غول کوپرتینو در سال 2016 مبلغی را به اضافه سود پرداخت کرد - رقمی عظیم 16.7 میلیارد دلار - که نشان دهنده تخفیف مالیاتی ناعادلانه و مزایای دریافت شده در ایرلند بین سالهای 2003 و 2014 است. آنچه در پی آمد یک جنگ چند ساله برای لغو این تصمیم بود ، که اکنون داغ شده است بعد از اینکه قاضی دادگاه عمومی اتحادیه اروپا حکم داد که کمیسیون در اثبات اینکه ایرلند مزیت مالیاتی به اپل داده اثبات نکرده است.

امروز ، کمیسیون اروپا اعلام کرد که از تصمیم ژوئیه سال 2020 تجدیدنظر می کند توسط دادگاه عمومی در لوکزامبورگ و آن را به دادگاه دادگستری اروپا معرفی کنید. مارگت وستاگر ، معاون رئيس جمهور در سياست ديجيتال اتحاديه اروپا ، در بيانيه اي توضيح داد كه در حالي كه دادگاه عمومي در حكم خود موارد قانوني مهمي را نشان داد ، كميسيون قصد دارد ثابت كند كه دادگاه عمومي "تعدادي از اشتباهات قانوني" را مرتكب شده است.

به طور خاص ، کمیسیون اروپا به این واقعیت توجه خواهد کرد که در حالی که کشورهای عضو اتحادیه اروپا مجاز به تعیین قوانین مالیات خود هستند ، آنها باید این قانون را از نظر قوانین کمک های دولتی انجام دهند. . در صورت عدم موفقیت ، شرکت های چند ملیتی می توانند در معاملات ضد رقابتی شرکت کنند که نشان دهنده کمک های غیرقانونی دولتی است - در مورد اپل ، نرخ موثر مالیات آن از یک درصد پایین در سال 2003 به 0.005 درصد در سال 2014 رسیده است.

https://techbord.com کمیسیون اروپا از حکمی که اپل را در پرونده مالیاتی 15 میلیارد دلاری طرفدار دارد

< > این به لطف کیفیت معروف ایرلند در بهشت ​​مالیاتی بودن شرکت های چند ملیتی امکان پذیر است. در حالی که نرخ مالیات شرکتها در این کشور 12.5 درصد است (در مقابل 21 درصد در ایالات متحده) ، همچنین ابزارهای گسترده ای برای فرسایش پایه و تغییر سود (BEPS) فراهم می کند که به شرکتهای خارجی امکان می دهد نرخ مالیات موثر کمتر از 2.5 درصد را در سود جهانی که به ایرلند هدایت می شود.

بر اساس مطالعه سال 2019 صندوق بین المللی پول ، تقریبا 40 درصد از "سرمایه گذاری مستقیم خارجی" در سراسر جهان را می توان "سرمایه فانتزی" دانست. و مبلغی بالغ بر 15 تریلیون دلار است که از طریق شرکتهای پوسته بدون هیچگونه فعالیت تجاری واقعی در کشورهایی که در آنها تأسیس شده است ، عبور می کند. در ایرلند ، دو سوم سرمایه گذاری داخلی سرمایه فانتوم است و نیمی از بزرگترین استفاده کنندگان از ابزار BEPS ، شرکت های چند ملیتی ایالات متحده هستند - از جمله اپل.

در مورد غول کوپرتینو ، آن معتقد است "دادگاه عمومی" پرونده کمیسیون را در ماه جولای به طور کامل لغو کرد و واقعیت ها از آن زمان تغییر نکرده اند. این پرونده هرگز در مورد چقدر مالیات پرداخت کرده ایم ، بلکه در مواردی که ما مجبور به پرداخت آن هستیم. ما درخواست تجدید نظر کمیسیون را هنگام دریافت بررسی خواهیم کرد ، اما نتیجه واقعی دادگاه عمومی را تغییر نخواهد داد ، که ثابت می کند ما همیشه در ایرلند از قانون پیروی کرده ایم ، همانطور که در هر جایی که عمل می کنیم عمل می کنیم. "

در همین حال ، اپل هزینه های توسعه دهندگان را در اروپا در پاسخ به مالیات های دیجیتالی جدید که در چندین کشور اجرا شده است. علاوه بر این ، OECD در حال تلاش برای بازنویسی قوانین مالیاتی بین المللی تا پایان سال است تا شرکت های چند ملیتی را مجبور به پرداخت سهم عادلانه خود در هر کشوری که در آن فعالیت می کنند ، کند.

کمیسیون اروپا از حکمی که اپل را در پرونده مالیات 15 میلیارد دلاری طرفداری می کند ، تجدیدنظر خواهد کرد
apple/کمیسیون-اروپا-از-حکمی-که-اپل-را-در-پرونده-مالیات-15.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com انویدیا کارت جدید مبتنی بر پاسکال ، GT 1010 را راه اندازی می کند
techbord.com Virgin Orbit اولین پرتاب تجاری خود را با حمل ماهواره برای ناسا می بیند
techbord.com به گفته خرده فروشان پردازنده های نسل بعدی اینتل هسته کمتری دارند اما هزینه بیشتری دارند
techbord.com CD Projekt انکار نمایشی Cyberpunk 2077 E3
techbord.com بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود
techbord.com اپل می تواند سرویس اشتراک پادکست را در سال 2021 راه اندازی کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.