خبر

 • تک بورد - پشتیبانی از کلیدهای عبور اپل در macOS Ventura و iOS 16 آینده‌ای بدون رمز عبور را نوید می‌دهد

  پشتیبانی از کلیدهای عبور اپل در macOS Ventura و iOS 16 آینده‌ای بدون رمز عبور را نوید می‌دهد


  23 روز و 6 ساعت قبل

  اپل در WWDC 2022 بسیاری از ویژگی‌های جدیدی را که برای نسخه اصلی macOS - Ventura - و iOS 16 عرضه می‌شوند، برجسته کرد. یکی از جذاب‌ترین آنها Passkeys است که به دنبال جایگزینی رمز عبور برای هر وب‌سایت و برنامه‌ای که نیاز به احراز هویت دارد، می‌شود.

  تقریباً هر کسی به شما خواهد گفت که ایجاد و حفظ گذرواژه‌های ایمن و غیرقابل شکستن دردسر است. مدیران گذرواژه برای به خاطر سپردن و وارد کردن خودکار اعتبارنامه ها مفید هستند، اما حتی هنوز 100 درصد بی خطا نیستند. حتی ایمن‌ترین رمزهای عبور نیز در صورت افشای اطلاعات بی‌ارزش هستند، به‌خصوص اگر رمز عبور مدیریت رمز عبور شما فاش شود!

  اپل فکر می‌کند راهی برای احراز هویت کاربران بدون نیاز به یادآوری رمزهای عبور پیچیده و نگرانی دارد. در مورد تغییر مکرر آنها کلیدهای عبور برای ورود کاربران سافاری به وب‌سایت‌ها بدون احتمال سرقت اطلاعات کاربری، به بیومتریک متکی هستند.

  https://techbord <b>پشتیبانی</b> .com Apple \'passkeys\' در <b>macOS</b> <b>Ventura</b> و iOS 16 <b>آینده‌ای</b> <b>بدون</b> رمز <b>عبور</b> را <b>نوید</b> می‌دهد

  "کلیدهای عبور کلیدهای دیجیتال منحصر به فردی هستند که در دستگاه باقی می مانند و هرگز در سرور وب ذخیره نمی شوند، بنابراین هکرها نمی توانند به بیرون درز کنند. اپل گفت: آنها را فریب می دهند یا کاربران را فریب می دهند تا آنها را به اشتراک بگذارند. "کلیدهای عبور با استفاده از Touch ID یا Face ID برای تأیید بیومتریک و iCloud Keychain برای همگام‌سازی در Mac، iPhone، iPad و Apple TV با رمزگذاری سرتاسر، ورود ایمن را آسان می‌کنند."

  با این حال، اپل می گوید که این فناوری فقط به کاربران سافاری محدود نمی شود. در برنامه‌ها و دستگاه‌های غیر اپل کار می‌کند - یعنی تا زمانی که آیفونی با Touch ID یا Face ID دارید. به عبارت دیگر، می‌توانید با اسکن یک کد QR با iPhone، از رایانه شخصی خود که Chrome را اجرا می‌کند، به وب‌سایت بانک خود وارد شوید.

  این ویژگی اساساً دستگاه شما را به یک کلید تأیید هویت فیزیکی تبدیل می‌کند. اگرچه کلیدهای عبور در همه دستگاه‌های اپل کاربر از طریق iCloud Keychain همگام‌سازی می‌شوند، اما هنگام ورود به وب‌سایت یا برنامه روی دستگاه باقی می‌مانند و هرگز در یک پایگاه داده ذخیره نمی‌شوند تا درز یا نقض شوند.

  پرش به نکته اصلی که در آن درباره کلیدهای عبور صحبت می کنند...

  اما این ویژگی محدودیت هایی دارد. عمدتاً، فقط با مک‌های ساخته شده بعد از 2017 یا 2018 با Ventura سازگار است، و iPhone 8 و iPhone SE نسل دوم یا بالاتر با iOS 16 نصب شده است.

  Passkeys بخشی از ابتکاری است که توسط Apple و Google آغاز شده است. و مایکروسافت ماه گذشته به روش‌های احراز هویت بدون رمز عبور که توسط FIDO Alliance توسعه داده شده است، روی آوردند، که بخشی از دلیل کارکرد آن در پلتفرم‌های مختلف است. گوگل و مایکروسافت باید به افشای نسخه های خود از این فناوری نزدیک باشند زیرا هر سه شرکت قول اجرای قبل از پایان سال را داده بودند.

  در دسترس بودن Passkey از دوشنبه با انتشار نسخه بتا macOS Ventura برای کسانی که در Apple Developer هستند آغاز شد. برنامه. نسخه بتای عمومی ماه آینده با انتشار پایدار نهایی Ventura در پاییز امسال آغاز می‌شود.


  تگ ها:

  پشتیبانی , کلید , عبور , macos , ventura , آینده‌ای , بدون , نوید , می‌دهد


  v 7
خبرهای دیگر از اپل