خبر

 • تک بورد - پس از شورش کارگران ، شرکت اپل سازنده ویسترون را به شرط آزمایشی قرار داد

  پس از شورش کارگران ، شرکت اپل سازنده ویسترون را به شرط آزمایشی قرار داد
  3 روز و 7 ساعت قبل

  گوشه های برش: به دنبال اغتشاشات اخیر در میان نیروهای کار سازنده در یکی از کارخانه های خود در هند ، اپل ویسترون - تولید کننده آیفون - را تحت آزمایش قرار داد. در پی این شورش ، ویسترون توسط کارگران خود به تخلفات جدی کارگری متهم شد ، و پس از تحقیقات اخیر ، مشخص شد که این ادعاها مشروع است.

  اوایل این ماه شورش در کارخانه Wistron’s Narasapura در هند اتفاق افتاد و در اواخر یکی از شیفت های تولید اتفاق افتاد. کارگران اموال را تخریب کردند ، وسایل نقلیه واژگون شده و به دفاتر مدیران ارشد حمله کردند. به گفته کارمندان ، ویسترون به میزان قابل توجهی کمتر از حقوق وعده داده شده به کارگران پرداخت کرده است.

  پس از تحقیقات اولیه ، گزارش اولیه دولت محلی نشان داد که ادعاهای کارگران واقعاً مشروع است: ویسترون کمتر از کارمندان دریافت کرده و آنها را مجبور به کار در ساعات اضافی کرده است. روزنامه South China Morning Post اضافه کرده است که ادعاهایی مبنی بر سوmenاستفاده دلالان از کارگران قراردادی و کاهش دستمزد آنها مطرح شده است. تا زمان بهبود شرایط کارگر ، به تعلیق تجارت بیشتر با تولید کننده اقدام کرده است.

  در ماه نوامبر ، اپل همچنین تأمین کننده Pegatron را برای آزمایش های سایه در محاکمه قرار داد. به همین ترتیب ، منتقدان خواستار تنظیم بهتر اپل بر تولیدکنندگان خود در سراسر جهان هستند - برخی این سedال را مطرح کرده اند که آیا اپل برای دستیابی به اهداف تولید بالا ، چشم خود را بر روی شرایط نامناسب کار بسته می کند.

خبرهای دیگر از اپل