خبر

 • تک بورد - ویژگی اپل که برای محافظت از کودکان با اسکن تصاویر طراحی شده است ، بحث ها را برانگیخته است

  ویژگی اپل که برای محافظت از کودکان با اسکن تصاویر طراحی شده است ، بحث ها را برانگیخته است
  11 روز و 8 ساعت قبل

  در طول WWDC 2021 در ماه ژوئن ، اپل از سیستم عامل های دستگاه آینده خود رونمایی کرد. این شرکت در مورد ویژگی های توسعه یافته حریم خصوصی iOS ، iPadOS و macOS Monterey توافق کرد. آنچه در مورد آن توضیح داده نشده است ، حفاظت گسترده آن برای کودکان است و به دلایلی موجه است. از نظر ارزش ، محافظت اپل از کودکان برخلاف موضع سختگیرانه آن در مورد حریم خصوصی کاربران است.

  در جدیدترین پیش نمایش iOS 15 ، اپل برخی از ویژگی هایی را که طرفداران حریم خصوصی بسیاری دارند ، ارائه داد ، از جمله Electronic Frontier Foundation (EFF) که گریه می کند "در پشت. " این ویژگی ها بخشی از اپل است تلاش برای مقابله با مواد سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM).

  اولین ویژگی از یادگیری ماشینی برای جستجوی تصاویر حساس بالقوه در برنامه پیام های کودکان زیر 12 سال استفاده می کند. در صورت دریافت مطالب نامناسب ، تصویر تار شده است و یک اعلان به آنها می گوید که مشکلی نیست که عکس را همراه با پیوندهای "منابع مفید " مشاهده نکنید. همچنین به کودک اطلاع داده می شود که اگر تصویر را باز کند ، به والدینش اطلاع داده می شود. همچنین اگر کودک سعی کند یک عکس واضح ارسال کند ، کار می کند. آنها هشدار دریافت می کنند که در صورت ارسال تصویر ، والدین آنها اعلانی دریافت می کنند.

  اپل می گوید که تمام پردازش های هوش مصنوعی برای محافظت از حریم خصوصی کاربران در دستگاه انجام می شود و هیچ چیز هرگز در آن بارگذاری نمی شود. سرورهای اپل این برنامه بر روی تمام سیستم عامل های دستگاه Apple کار خواهد کرد. CSAM به محتوایی اطلاق می شود که فعالیتهای جنسی صریح را شامل می شود. پایگاه داده ای از تصاویر شناخته شده از مرکز ملی کودکان مفقود شده و استثمار شده (NCMEC) بارگیری و به عنوان مقادیر هش در دستگاه ذخیره می شود. قبل از اینکه یک کاربر iCloud عکس بارگذاری کند ، هوش مصنوعی مقادیر هش را مقایسه می کند. اگر تصویر به اندازه کافی بازدید داشته باشد ، محتوا به صورت دستی تأیید می شود و به NCMEC ارسال می شود ، که هرگونه اقدامات قانونی را انجام می دهد.

  در حالی که هیچ کس با ایمن نگه داشتن کودکان مخالفت نمی کند ، به نظر می رسد رویکرد اپل در این زمینه است هک را بالا می برد EFF احساس می کند که ویژگی های جدید این فرصت را برای کشورها ایجاد می کند تا اپل را تحت فشار قرار دهند تا سایر محتواهایی را که غیرقانونی شناخته شده اند ، اسکن کند. تقریباً هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. اما \ 'اگر \' مالش است. " - جان گروبر

  " این یک شیب لغزنده نیست ؛ این یک سیستم کاملاً ساخته شده است که فقط منتظر آن هستید فشار خارجی برای ایجاد کوچکترین تغییر "، EFF گفت. "در پایان روز ، حتی یک درب پشتی کاملاً مستند ، دقیق و دقیق ، هنوز یک پشت در است. "

  دیگران نظرات متضادی دارند که می گویند این می تواند برای امنیت بهتر باشد به وبلاگ نویس تکنیکی جان گروبر ، مخترع زبان نشانه گذاری Markdown ، در Daring Fireball نوشت:

  اپل سوالات متداول را درباره ویژگی های جدید ایمنی کودکان خود (PDF) منتشر می کند https://t.co/h6LdKfZ04O

  - Daring Fireball (daringfireball) 9 آگوست 2021

  "به طور خلاصه ، اگر این ویژگی ها همانطور که توضیح داده شد و فقط مطابق توضیحات عمل کرد ، تقریباً هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. اما " if \ 'in " اگر این ویژگی ها همانطور که توضیح داده شده کار می کنند و فقط همانطور که توضیح داده شده است \ 'مالش است. این \' if \ 'کل بازی است. اگر هشدار از منتقدان این ابتکار را که به وضوح نحوه عملکرد ویژگی ها را نمی فهمند کنار بگذارید ، شما دوباره هنوز نگرانی های کاملاً موجهی از سوی کارشناسان معتمد در مورد نحوه سوء استفاده یا سوء استفاده از ویژگی ها در آینده باقی مانده است. " در iCloud.

  همچنین مسائل مربوط به متمم چهارم را مطرح می کند. آیا اسکن یک دستگاه صرف نظر از میزان ایمن بودن آن ، نقض حفاظت متمم چهارم در برابر جستجو و توقیف بدون حکم است؟ به نظر می رسد که این فناوری و نحوه اجرای آن چیزی شبیه به یک در پشتی از طرف نماینده برای اجرای قانون برای جستجوی تلفن بدون دلیل احتمالی است.

  منتقدان اپل مطمئن هستند که این شرکت و بستر آن را برای این حرکت ، در حالی که بسیاری از طرفداران موضع می گیرند که استقبال می شود زیرا آنها به هر حال CSAM در دستگاه های خود ندارند و دوست دارند فرزندانشان تحت محافظت قرار گیرند.

  صرف نظر از نگاه شما به این ، این بی تردید یک موضوع بحث برانگیز است که جامعه در هفته های منتهی به انتشار پاییز سیستم عامل های خود به شدت بحث خواهد کرد. قبل از پرش به یک طرف حصار یا طرف دیگر ، باید توضیحات اپل و همچنین چند پرسش متداول و اسناد فنی مربوط به وب سایت آن را بخوانید.

خبرهای دیگر از اپل