مک بوک ایر و آی مک بعدی اپل می توانند با تراشه های M3 مبتنی بر 3 نانومتر از TSMC عرضه شوند.

اپل تابستان گذشته مک بوک ایر خود را به روز کرد، اما خریداران احتمالی ممکن است بخواهند در صورت امکان برای آپدیت بعدی صبر کنند. به گفته مارک گورمن بلومبرگ که به خوبی در ارتباط است، M3 خود اپل ممکن است اواخر امسال یا اوایل سال 2024 وارد بازار شود. این تراشه بر اساس فرآیند ساخت 3 نانومتری پیشرفته‌تر است و جانشین M2 فعلی خواهد شد که گورمن توضیح داد. به عنوان یک نقطه توقف در نقشه راه سیلیکونی اپل.

گورمن اضافه کرد که اپل در حال حاضر روی نسخه‌های مجهز به M3 مک‌بوک ایر و آی‌مک و همچنین مجموعه‌ای به‌روزرسانی مک‌بوک پرو برای سال 2025 با صفحه‌نمایش‌های OLED و پشتیبانی لمسی کار می‌کند.

Gurman در ابتدا پیش بینی کرد که مک بوک ایر مجهز به M3 ممکن است در سال 2023، شاید در اوایل سال، وارد بازار شود. با این حال، هفته گذشته، اپل مک بوک پروهای خود را با تراشه های M2 Pro و M2 Max به روز کرد و همچنین M2 Pro را به مک مینی اضافه کرد.

M2 اپل بر اساس فرآیند 5 نانومتری پیشرفته ساخته شده است. نسخه Max یک نسخه با قدرت بالاتر از Pro است که پهنای باند حافظه بیشتر و هسته های گرافیکی اضافی را ارائه می دهد. یک مک بوک پرو کاملا مجهز می تواند تا 96 گیگابایت حافظه یکپارچه با پهنای باند 400 گیگابایت بر ثانیه و یک پردازنده گرافیکی 38 هسته ای را پشتیبانی کند. منطقی است که اپل ممکن است راه اندازی M3 را به عقب براند تا M2 Pro و M2 Max را آدمخوار نکند.

techbord.com مک بوک ایر و آی مک بعدی اپل می توانند با تراشه های M3 مبتنی بر 3 نانومتر از TSMC عرضه شوند.

( مجموعه فناوری های فرآیند ریخته گری اختصاصی TSMC در طول سال ها)

شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC)، سازنده قرارداد برای M3، ادعا می‌کند که فناوری 3 نانومتری آن می‌تواند تا 15 درصد بهبود سرعت و تا 30 درصد کاهش قدرت را با همان سرعت در مقایسه با فناوری N5 خود ارائه دهد.

(1/2) من انتظار دارم محصول جدید بعدی باشد. حالت مک بوک پرو ls که از پردازنده های M3 Pro/M3 Max ساخته شده با 3 نانومتر (احتمالاً N3P یا N3S TSMC) استفاده می کند، در 1H24 به تولید انبوه می رسد. https://t.co/8JR4LOHFVs

— 郭明錤 (Ming-Chi Kuo) (@mingchikuo) 17 ژانویه 2023

مدتی پس از آنکه اپل M2 Pro و M2 Max جدید را معرفی کرد، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل او گفت که معتقد است مک‌بوک پروهای تازه‌سازی شده با تراشه‌های M3 Pro و M3 Max می‌توانند در نیمه اول سال 2024 وارد تولید شوند.

این که آیا باید منتظر M3 باشید یا ادامه دهید و چیزی را در حال حاضر انتخاب کنید، بستگی به شما دارد که تصمیم بگیرید. من می گویم، به راحتی می توان در یک شیار انتظار دائماً برای چیز بزرگ بعدی لغزید و در واقع هرگز اصلاً به ارتقاء نرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *