مجرمان از رمز عبور کاربران آیفون جاسوسی می کنند و گوشی آنها را می دزدند

با وجود تمام راه‌های پیشرفته و پیچیده که سارقان می‌توانند به اطلاعات حساس تلفن‌های ما دسترسی پیدا کنند، ساده‌ترین روش همچنان مؤثرتر است: کشف رمز عبور قربانی قبل از سرقت فیزیکی گوشی. تعدادی از این جنایات اخیراً با هدف اصلی کاربران آیفون انجام شده است که منجر به واکنش اپل شده است.

جوانا استرن از وال استریت ژورنال در مورد سیل دزدی های آیفون گزارش داد که منجر به قفل شدن حساب های قربانیان شده است. همچنین مواردی از سرقت پول از طریق برنامه های نقدی، سرقت شناسه، استفاده از Apple Pay و موارد دیگر وجود داشته است.

قربانیان گفتند که آیفون های آنها هنگام معاشرت، معمولاً در بارها، به سرقت رفته است. با کار گروهی، مجرمان با اهداف دوست می شوند و از آنها می خواهند برنامه ای مانند اسنپ چت را در تلفن خود باز کنند و سعی می کنند رمز عبور آنها را هنگام وارد کردن مشاهده کنند. گاهی اوقات، یکی دیگر از اعضای باند در حالی که کاربر روی صفحه ضربه می‌زند، رمز عبور را با احتیاط ویدیو می‌کند. هنگامی که آنها کد را داشته باشند، آیفون به سرقت می رود و تمام محتویات آن قابل دسترسی است.

همه جنایات به این شکل اتفاق نیفتاده است. برخی از قربانیان مورد ضرب و شتم فیزیکی قرار گرفتند و مجبور شدند تلفن و رمز عبور خود را تحویل دهند. همچنین مواردی از مصرف مواد مخدر، بیدار شدن از خواب صبح روز بعد، بدون تلفن یا حافظه از شب قبل، وجود داشت. حتی می توان از آن برای دور زدن TouchID یا FaceID استفاده کرد. سارقان می توانند از این کدها برای بازنشانی رمز عبور اپل آیدی افراد استفاده کنند و اگر قربانیان سعی در دسترسی به آنها از دستگاه دیگری داشته باشند، دسترسی به حساب هایشان را قفل کنند. آنها همچنین می توانند Find My iPhone را خاموش کنند و از قرار گرفتن آن یا حذف محتوای آن از طریق iCloud جلوگیری کنند. اطلاعات تماس Apple ID را نیز می توان تغییر داد و کلیدهای بازیابی را تنظیم کرد. همانطور که WSJ اشاره می‌کند، سیاست‌های اپل به کاربران اجازه نمی‌دهد در صورتی که کلید بازیابی فعال باشد و نتوانند آن را تولید کنند، دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنند.

برخی قربانیان گزارش دادند که برنامه‌هایشان. با استفاده از iCloud Keychain قابل دسترسی بوده است - یک نفر بیش از 10000 دلار از حساب های بانکی خود منتقل کرده است. سارقان همچنین می توانستند در صورت لزوم از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنند. حتی مواردی وجود داشت که کارت‌های اعتباری اپل به نام قربانیان باز شده و هزاران دلار با یافتن چهار رقم آخر شماره تامین اجتماعی صاحب تلفن در عکس‌ها جمع‌آوری شده است.

ما همچنین پیشنهاداتی داریم. برای اپل، از جمله "\' افزودن محافظت اضافی به iOS برای تغییر رمز عبور Apple ID "\' افزودن محافظت رمز عبور قوی تر به iCloud keychain "\' افزودن گزینه های بازیابی حساب اضافی (

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *