خبر

 • تک بورد - قابلیت دکمه اشتراک گذاری با بافر ویدئویی 15 ثانیه ای برای موارد برجسته گیم پلی که در iOS 15 ارائه می شود

  قابلیت دکمه اشتراک گذاری با بافر ویدئویی 15 ثانیه ای برای موارد برجسته گیم پلی که در iOS 15 ارائه می شود
  7 روز قبل

  چرا مهم است: آیفون به دلیل کوچک بودن صفحه نمایش ، بیشتر مناسب بازی های لمسی ساده است. با این حال ، iPad می تواند یک ایستگاه عالی برای بازی های موبایل ایجاد کند ، چه از طریق Stadia بازی ها را پخش کنید ، چه از Remote Play استفاده کنید و یا آنها را بومی کنید. این نوع بازی جایی است که پشتیبانی از کنترل کننده ضروری می شود. اپل در این زمینه تا حدودی کوتاهی کرده است ، اما در iOS 15 آینده اوضاع در حال بهب

  در ماه مه ، اپل پشتیبانی از کنترلرهای PlayStation 5 DualSense و Xbox Series X | S را در iOS14.5 اضافه کرد. علاوه بر این ، این قابلیت را گسترش داده است تا شامل دکمه های Share در کنترل کننده های جدید و DualShock 4 باشد (Xbox One دکمه اشتراک ندارد). پیش از این ، زدن Share هیچ کاری انجام نداده بود ، اکنون دقیقاً مانند عملکرد استفاده از آن در PS4 ، PS5 یا XBSX کار می کند.

  در یکی از جلسات WWDC 2021 ، اپل نحوه کار آن را توضیح داد. با یک فشار سریع عکس صفحه را در رول دوربین ذخیره می کند. یک فشار طولانی ضبط گیم پلی را شروع می کند ، با یک فشار طولانی دوم آن را متوقف می کند و فیلم را به دوربین می فرستد. البته ، این عالی است وقتی شما می دانید چه چیزی می خواهید ضبط کنید ، مانند یک نبرد رئیس. اما در آن مواقعی که ممکن است بخواهید چیزی غیرمنتظره مانند یک شکست خنده دار یا مانور ماهرانه را ثبت کنید ، چه می کنید؟

  سونی با غلت زدن مداوم یک حلقه گیم پلی 15 دقیقه ای این مسئله را حل کرد. بازیکنانی که می خواهند چیزی ذخیره کنند فقط دکمه اشتراک گذاری را فشار می دهند ، مدت زمان 15 دقیقه را به میزان مورد نیاز خود کاهش می دهند و سپس آن را در شبکه های اجتماعی ذخیره یا به اشتراک می گذارند.

   https://techbord.com قابلیت دکمه اشتراک گذاری با بافر ویدئویی 15 ثانیه ای برای موارد برجسته بازی در iOS 15

  اپل عملکرد مشابهی را برای iOS 15 و iPadOS به ارمغان می آورد 15. با این وجود ، به دلیل محدودیت های ذخیره سازی ، بافر ویدئو را به 15 ثانیه کاهش داد. مسلماً ، این کاملاً متناسب با راه حل سونی نیست ، اما ما با سخت افزار محدودی روبرو هستیم ، بنابراین توسعه دهندگان باید امتیازاتی را بدهند.

  هنگامی که این ویژگی در iOS و iOS فعال شد iPadOS 15 پاییز امسال ، در تنظیمات ضامن وجود دارد تا بین ضبط منظم و "پخش مجدد ضبط " جابجا شوید. با فشار طولانی ، 15 ثانیه آخر گیم پلی بازی روی حالت دوم ذخیره می شود. در صورت تمایل ، توسعه دهندگان همچنین یک API دارند که می توانند با آنها تماس بگیرند تا Replay Capture را از درون بازی هایشان آغاز کنند.

  علاوه بر این ، اپل ابزارهایی را اضافه کرده است که به توسعه دهندگان امکان می دهد از فناوری ماشه سازگار کنترل کننده DualSense استفاده کنند. فقط چند خط کد کوتاه طول می کشد تا دکمه های شانه مقاومت متغیری ایجاد کنند. توسعه دهندگانی که می خواهند از این ویژگی در بازی های موجود خود استفاده کنند ، می توانند این کار را با یک وصله نسبتاً کوچک انجام دهند.

  ساختن کنترل کننده های کنسول به روشی که بازیکنان انتظار دارند مهم است و این تجربه در مورد تکرارهای گذشته iOS کم است. بنابراین خوب است که ببینیم اپل کمی وقت صرف اضافه کردن قابلیت های بیشتر به کنترل کننده های موجود سونی و مایکروسافت می کند.

  اعتبار تصویر: میگل لاگوآ

خبرهای دیگر از اپل