خبر

 • تک بورد - فیس بوک تبلیغات تمام صفحه را انجام می دهد و از ویژگی ضد ردیابی iOS 14 اپل انتقاد می کند

  فیس بوک تبلیغات تمام صفحه را انجام می دهد و از ویژگی ضد ردیابی iOS 14 اپل انتقاد می کند
  27 روز و 13 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ وقتی شرکت های بزرگ فناوری به طور علنی به یکدیگر حمله می کنند ، سر و صدای زیادی در مورد آن ایجاد می کنند. فقط به فیس بوک ، که اپل را شرم آور کرده است ، دوباره نگاه کنید ، در یک سری آگهی های روزنامه ای تمام صفحه ، ادعا می کند که تغییر در حریم خصوصی در iOS 14 به کسب و کارهای کوچک آسیب می رساند که به تبلیغات هدفمند اعتماد می کنند.

  ویژگی حریم خصوصی تنظیم شده در iOS و iPadOS 14 در حال حاضر باعث نگرانی شرکت های مورد حمایت فیس بوک و Google شده است که تبلیغات آنها کاربران را در بین برنامه ها و وب سایت ها ردیابی می کند تا نمایه های دقیق و تبلیغات هدفمند ایجاد کنند. اساساً ، این ویژگی به توسعه دهندگان نیاز دارد تا جزئیات نحوه جمع آوری و استفاده برنامه ها از داده ها و در عین حال درخواست اجازه از کاربران را ارائه دهند.

  ویژگی شفافیت داده ها قرار بود در ماه سپتامبر با انتشار iOS 14 اجرا شود ، اما اپل تصمیم گرفت ورود خود را تا اوایل سال آینده به تأخیر بیندازد تا توسعه دهندگان وقت بیشتری برای آماده سازی داشته باشند - احتمالاً ناشی از اعتراض شرکت هایی مانند فیس بوک است. این به تعویق انداختن منجر به نامه ای شد که از طرف ائتلافی از سازمان های مدنی و حقوق بشری به تیم کوک ارسال شد و ابراز ناامیدی کرد.

  من کاملا مطمئن هستم که # فیس بوک برای حفظ دسترسی به داده های شخصی با # اپل می جنگد. # حریم خصوصی # PID. #fullpagead #wsj pic.twitter.com/029WwaGSs0

  - Dave Stangis (@ DaveStangis) 16 دسامبر 2020

  این تأخیر باعث دلگرمی شبکه اجتماعی که در حال تبلیغات تمام صفحه در نیویورک است نشد. تایمز ، واشنگتن پست و وال استریت ژورنال این تغییرات را "ویرانگر برای مشاغل کوچک" می دانند که متکی به تبلیغات شخصی برای فروش است. پیام فیس بوک شامل نشانی سایت "صحبت کردن برای مشاغل کوچک" است ، جایی که صاحبان مشاغل می توانند در برابر تغییرات iOS تخلیه شوند.

  The Verge خاطرنشان می کند که برچسب های جدید حریم خصوصی App Store اپل این هفته وارد شده است ، برجسته سازی چگونه برنامه های iOS از داده های افراد استفاده می کنند. ورود فیس بوک به قدری طولانی است که از چندین صفحه عبور می کند.

  اپل در معرض نمایش تمام روش های پیگیری فیس بوک با استفاده از برنامه iOS واقعاً چیزی است pic.twitter.com/hDhB85qk1L

  - تام وارن (@ tomwarren) 16 دسامبر 2020

  توسعه دهنده ارشد حریم خصوصی اپل ، جین هوروات ، گفت که ویژگی ضد ردیابی آینده برای جلوگیری از تبلیغات طراحی نشده است ، اما راهی برای تشویق تبلیغاتی است که به حریم خصوصی کاربران در همان سطح اپل احترام می گذارد. .

  فیس بوک بعید به نظر می رسد از طریق کاربران روزمره که نمی خواهند عادت های مرور آنها در اینترنت ردیابی شود ، مورد علاقه بسیاری قرار گیرد. همچنین بسیار عجیب است که خیلی زود پس از آنکه FTC و دادستان های کل 48 ایالت و سرزمین دو دادخواست جداگانه علیه این شرکت به اتهام رفتار ضد رقابتی ارائه دادند ، دیدن آن در برابر پسر کوچک ایستاد.

خبرهای دیگر از اپل