خبر

 • تک بورد - فیس بوک اپل را به استفاده از حریم خصوصی بهانه ای برای سو abuse استفاده از موقعیت مسلط خود متهم می کند

  فیس بوک اپل را به استفاده از حریم خصوصی بهانه ای برای سو abuse استفاده از موقعیت مسلط خود متهم می کند
  23 روز و 16 ساعت قبل

  اپل در نامه ای به طرفداران حفظ حریم خصوصی گفت که 'در حال اجرای' شفافیت ردیابی برنامه 'در iOS 14 کمی زود است تا از جمع آوری "هرچه بیشتر داده" فیس بوک برای کسب درآمد از کاربران خود جلوگیری کند. غول اجتماعی بلافاصله با شلیک به عقب ، غول کوپرتینو را متهم کرد که از موقعیت غالب خود برای "ترجیح دادن خود در جمع آوری داده های خود" استفاده کرده است.

  ماه گذشته ، ائتلافی از سازمان های مدنی و حقوق بشری از جمله بنیاد الکترونیکی مرز ، عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر نامه ای را به تیم کوک مدیرعامل اپل ارسال کردند و از تصمیم شرکت برای به تأخیر انداختن اجرای کامل ویژگی های ضد ردیابی iOS 14 تا اوایل سال 2021.

  اوایل این ماه ، اپل از این طرح ها عقب نشینی کرد و تصمیم گرفت که "برچسب های تغذیه" حریم خصوصی را به عنوان یک ویژگی اجباری که توسعه دهندگان باید به همراه داشته باشند ، پیاده سازی می کند. به برنامه های iOS خود در اوایل ماه آینده بروید. با این حال ، ما جزئیات کامل نحوه کار آن سیستم را نمی دانیم و اینکه اپل قصد دارد چه اقدامی را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که توسعه دهندگان اطلاعات دقیقی درباره اطلاعات کاربر توسط برنامه هایشان فراهم می کنند.

  اپل اکنون به این نامه پاسخ داده و پیشنهاد داده است تا نکاتی را در مورد برنامه های خود برای محافظت از حریم خصوصی کاربران در iOS 14 روشن کند. جین هوروات ، مدیر ارشد حریم خصوصی جهانی این شرکت ، توضیح داد که شفافیت رهگیری برنامه (ATT ویژگی) به تأخیر افتاد تا به توسعه دهندگان فرصت کافی برای آماده شدن برای تغییرات را بدهد. از سال آینده ، توسعه دهندگان نه تنها لازم است قبل از ردیابی در برنامه ها و وب سایت ها ، از کاربر اجازه بگیرند ، بلکه خود کاربر می تواند آن ردیابی را غیرفعال کند.

   https://techbord.com فیس بوک اپل را به استفاده از حریم خصوصی بهانه ای برای سو abuse استفاده از موقعیت مسلط خود متهم می کند

  هوروث می گوید این ویژگی در نتیجه ایجاد شده است افزایش نگرانی در مورد "بدون رضایتی از کاربران و ردیابی بسته بندی و فروش مجدد داده ها توسط شبکه های تبلیغاتی و کارگزاران داده". وی همچنین خاطرنشان می کند که ATT به معنای جلوگیری از تبلیغات نیست ، بلکه فقط به عنوان راهی برای تشویق تبلیغاتی است که احترام می گذارد. حریم خصوصی کاربر در همان سطح اپل:

  تبلیغاتی که به حریم خصوصی احترام می گذارد نه تنها امکان پذیر است ، بلکه تا زمان رشد اینترنت استاندارد بود. برخی از شرکتهایی که ATT را ترجیح می دهند هرگز اجرا نشوند ، گفته اند که این سیاست با محدود کردن گزینه های تبلیغاتی ، بنگاههای کوچک را تحت فشار قرار می دهد ، اما در واقع ، مسابقه تسلیحاتی داده های فعلی در درجه اول به سود مشاغل بزرگ با مجموعه داده های بزرگ است. شبکه های تبلیغاتی متمرکز بر حریم خصوصی ، استاندارد جهانی در تبلیغات قبل از شروع جمع آوری اطلاعات بدون محدودیت در دهه گذشته یا همین حدود بود. امید ما این است که افزایش تقاضای کاربر برای حفظ حریم خصوصی و امنیت ، و همچنین تغییراتی مانند ATT ، این استانداردهای تبلیغاتی را برای انتقال حریم خصوصی یک بار دیگر مستحکم تر کند.

  این نامه همان موضع انتقادی را حفظ می کند که تیم کوک در نظر گرفته است. در اپل که معتقد است شرکت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ذاتاً شرور هستند و باید تنظیم شوند زیرا وعده های پلیس خود به اقدامات واقعی تبدیل نشده اند.

  در مقابل ، فیس بوک و دیگران رویکرد کاملاً متفاوتی دارند به هدف قرار دادن. آنها نه تنها گروه بندی کاربران را در بخشهای کوچکتر مجاز می دانند ، بلکه از اطلاعات دقیق مربوط به فعالیت مرور آنلاین برای هدف قرار دادن تبلیغات استفاده می کنند. مدیران فیس بوک به صراحت اعلام کرده اند که هدف آنها جمع آوری هرچه بیشتر داده ها در هر دو محصول شخص ثالث و سوم برای توسعه و کسب درآمد از پروفایل های دقیق کاربرانشان است و این بی اعتنایی به حریم خصوصی کاربران همچنان گسترش می یابد و شامل بیشتر محصولات آنها است.

  در ماه آگوست ، فیس بوک جدی ترین منتقد برای ویژگی شفافیت ردیابی برنامه شد و آن را به عنوان یک تغییر چشمگیر توصیف کرد که باعث می شود ابزار شبکه مخاطبان خود آنقدر بی اثر کند که حتی ممکن است در ارائه آن در iOS 14 نیز تجدید نظر کند. البته ، پیش بینی واقعی کاهش درآمد 40 درصد است ، بنابراین دقیقاً پایان جهان نیست ، اما این غول اجتماعی به دنبال راه هایی برای کاهش تأثیر این تغییرات بوده است.

  علاوه بر این ، Facebook در حال حاضر به اظهارات اپل با بیانیه ای طولانی از خود پاسخ داده است ، جایی که او را متهم می کند که سعی دارد کاربران را از مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی که در چند سال گذشته آشکار شده است مانند IDFA مورد استفاده در دستگاه های iOS و موارد دیگر پ روش های احتمالی جمع آوری داده های مورد استفاده در macOS توسط جفری پاول ، محقق امنیتی.

  https://techbord.com فیس بوک اپل را متهم می کند استفاده از حریم خصوصی بهانه ای برای سو abuse استفاده از موقعیت مسلط خود است

  مسئله اخیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا اپل را مجبور به روشن کردن نحوه عملکرد سرویس ضد بدافزار Gatekeeper خود کرد ، خصوصاً از آنجا که به صورت یکپارچه عمل می کرد هفته گذشته برای افرادی که سعی داشتند برنامه های شخص ثالث را راه اندازی کنند در حالی که سرورهای اپل با استقرار macOS Big Sur چکش خورده بودند ، نقطه خرابی است. همانطور که توسط 9to5Mac مشاهده شد ، غول کوپرتینو به سرعت اسناد پشتیبانی را به روز کرد تا توضیح دهد که Gatekeeper کاربران را ردیابی نمی کند و به زودی به روز می شود تا از پروتکل رمزگذاری شده برای انتقال داده ها استفاده کند و به کاربران اجازه می دهد از این محافظت های امنیتی چشم پوشی کنند.

  فیس بوک ادعا می کند که اپل فقط در حال پاک کردن این افشاگری ها است و به منظور افزایش خدمات خود ، که به زودی می تواند یک موتور جستجوگر باشد ، هر زمان که راحت باشد ، به طور سیستماتیک حریم خصوصی کاربر و موقعیت بازار را مسلح می کند.

  آنها از موقعیت مسلط خود در بازار استفاده می کنند تا مجموعه داده های خود را ترجیح دهند در حالی که استفاده از داده های مشابه برای رقبا تقریباً غیرممکن است. [...] آنها ادعا می کنند که این امر مربوط به حریم خصوصی است ، اما مربوط به سود است.

  هر کدام از این موارد ممکن است باشد ، اپل ممکن است در زمان نامناسبی با فیس بوک مبارزه کرده باشد. سازنده آیفون غالباً توجه خود را به جزئیات و همچنین حریم خصوصی و امنیت کاربران خود به عنوان نقاط عمده فروش اعلام کرده است ، اما باور کردن این موضوع تا حدی دشوار است. در مورد فیس بوک ، به نظر می رسد که ناراحت است که به زودی برای هدف گذاری یک جمعیت دموکراتیک برای اهداف تبلیغاتی دشوارتر خواهد شد.

خبرهای دیگر از اپل