خبر

 • تک بورد - فروش سه ماهه چهارم اپل رکورد درآمد را به ارمغان می آورد، برآوردها را برای اولین بار از سال 2017 از دست می دهد. مشکلات عرضه برای شرکت 6 میلیارد دلار هزینه دارد

  فروش سه ماهه چهارم اپل رکورد درآمد را به ارمغان می آورد، برآوردها را برای اولین بار از سال 2017 از دست می دهد. مشکلات عرضه برای شرکت 6 میلیارد دلار هزینه دارد
  9 روز و 14 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اپل نتایج مالی خود را برای سه ماهه چهارم مالی 2021 منتهی به سپتامبر اعلام کرد. اگرچه این غول فناوری درآمد رکورد 83.4 میلیارد دلاری را گزارش کرد، اما در نهایت نتوانست انتظارات وال استریت را برآورده کند.

  برای دوره شروع از ژوئیه تا 25 سپتامبر، تحلیلگران انتظار داشتند درآمد 84.85 میلیارد دلاری داشته باشد. با این حال، این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال 2020 29 درصد افزایش یافته است (64.7 میلیارد دلار) که باعث می شود این سه ماهه چهارم مالی اپل بهترین عملکرد را داشته باشد که عمدتاً ناشی از تقاضای قوی برای آیفون است. اپل سود 20.5 میلیارد دلاری را گزارش کرد که یک جهش قابل توجه از سود 12.67 میلیارد دلاری آن در سه ماهه مشابه سال گذشته بود.

  این سه ماهه نشان دهنده اولین بار از آوریل 2016 است که اپل نتوانسته است از درآمد خود فراتر رود. پیش بینی ها همچنین از ماه می 2017 این اولین بار است که درآمد اپل کمتر از برآوردهای تحلیلگران است.

  "ما علیرغم محدودیت های عرضه بیشتر از حد انتظار، که ما تخمین می زنیم، عملکرد بسیار قوی ای داشتیم. تیم کوک، مدیر عامل اپل به CNBC گفت: حدود 6 میلیارد دلار خواهد بود.

خبرهای دیگر از اپل