خبر

 • تک بورد - سیری دیگر در آخرین نسخه بتا iOS صدای زن پیش فرض ندارد

  سیری دیگر در آخرین نسخه بتا iOS صدای زن پیش فرض ندارد
  3 روز و 15 ساعت قبل

  برداشت ویرایشگر: صرف نظر از اینکه Siri چگونه به نظر می رسد ، شخص نیست. جنسیتی ندارد. صدا فقط ابزاری است که توسط iPhone ، iPad و Mac برای برقراری ارتباط با کاربر بدون نیاز به تایپ و خواندن صفحه استفاده می شود. هنوز برخی فکر می کنند داشتن صدای زن برای دستیار هوش مصنوعی به نوعی جنسیتی است.

  Siri دستیار صوتی اپل دیگر در آخرین نسخه بتا iOS به طور پیش فرض صدای زن انگلیسی زبان را نمی شنود. در عوض ، iOS هنگام تنظیم ویژگی Siri ، از کاربران می خواهد صدا را انتخاب کنند. دستیار هوش مصنوعی در حال حاضر چندین مورد را انتخاب کرده است ، چه زن و چه مرد ، با لهجه های مختلف ، از جمله آمریکایی ، استرالیایی ، انگلیسی ، هندی ، ایرلندی و آفریقای جنوبی. در ایالات متحده ، سیری به طور پیش فرض زن آمریکایی را اعلام می کند.

  https://techbord.com سیری دیگر زن پیش فرض ندارد صدا در جدیدترین نسخه بتا iOS

  CNN Business خاطرنشان می کند که این تغییر چند سال پس از گزارش شدید سازمان ملل متحد در سال 2019 مبنی بر اینکه صدای پیش فرض زن" جنسیت طلب "تلقی می شود ، ادعا می شود که داشتن یک زن دستیار هوش مصنوعی به طور پیش فرض کلیشه های جنسیتی را تداوم می بخشد.

  "در این گزارش آمده است:" در بسیاری از جوامع ، این تعصبات معمول جنسیتی را تقویت می کند که نشان می دهد زنان مطیع و تحمل رفتارهای نادرست هستند. " "آنچه پدیدار می شود این توهم است که سیری - یک رشته رایانه ای بدون احساس ، ناآگاهانه و غیر انسانی - یک زن دگرجنسگراست ، بردبار است و گاهی اوقات از پیشرفت جنسی مرد و حتی آزار و اذیت دعوت می کند. این یک پسر رمزگذاری شده دیجیتالی برای پسران است رفتار پسران باشید. "

  در اینجا ضبط شده ای از ترکیب جدید صدای آمریکایی سیری در iOS 14.5 است. صدای 1 و 4 صدای موجود است ، صدای 2 و 3 صدای جدید است. pic.twitter.com/6emei4B3Z9

  - جان گروبر (gruber) 1 آوریل 2021

  اپل گزارش سازمان ملل را تأیید نکرد ، اما صدای پیش فرض برخی از کشورها را به همتای مرد تغییر داد.

  علاوه بر اینکه کاربران ترجیح را انتخاب می کنند ، اپل دو گزینه صوتی دیگر نیز اضافه می کند. تنظیمات سیری قبلاً فقط شش گزینه را در زیر عنوان "لهجه ها" (ذکر شده در بالا) و دو گزینه تحت عنوان "جنسیت" ، زن و مرد داشت. سرصفحه ها اکنون به ترتیب "Variety " و "Voice " را می خوانند. انتخاب های صدا با شماره 1-4 ، حذف کننده توصیف جنسیت است ، اما دو تنوع زن و مرد وجود دارد. می توانید نمونه ای از هر چهار نفر را در توییت بالا دریافت کنید.

خبرهای دیگر از اپل