خبر

 • تک بورد - سود اپل در سه ماهه آخر کاهش یافت، اما درآمد آیفون با وجود محدودیت‌های عرضه ثابت ماند

  سود اپل در سه ماهه آخر کاهش یافت، اما درآمد آیفون با وجود محدودیت‌های عرضه ثابت ماند


  15 روز و 16 ساعت قبل

  اپل در سه ماهه اخیر خود درآمد 83 میلیارد دلاری را برای سه ماهه سوم مالی منتهی به 25 ژوئن گزارش داد که نسبت به دوره سال قبل 1.87 درصد افزایش داشت. با این حال، سود 10.59 درصد کاهش یافت - از 21.74 میلیارد دلار به 19.44 میلیارد دلار - تا حدی به دلیل ادامه محدودیت های عرضه و تعطیلی مرتبط با کووید در چین و همچنین نرخ منفی ارز خارجی.

  درآمد هر سهم از 1.31 دلار در مدت مشابه سال گذشته به 1.20 دلار کاهش یافت، اما همچنان از برآورد FactSet 1.16 دلار برای هر سهم پیشی گرفت. هیئت مدیره اپل همچنین سود نقدی 0.23 دلاری را برای هر سهم اعلام کرد که در 11 آگوست قابل پرداخت است.

  درآمد فروش آیفون با 2.77 درصد افزایش سالانه به 40.67 میلیارد دلار رسید. بخش خدمات آن شاهد رشد چشمگیر 12.11 درصدی بود، از 17.49 میلیارد دلار در سه ماهه سوم 2021 به 19.6 میلیارد دلار در سه ماه اخیر.

  درآمد حاصل از فروش مک، آی پد و دستگاه‌های پوشیدنی رده بندی خانه و لوازم جانبی در این سه ماهه نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است. مکینتاش بیشترین ضربه را دیدند زیرا درآمد در سه ماهه سوم با بیش از 10 درصد کاهش به 7.38 میلیارد دلار رسید. درآمد از دسته ابزارهای پوشیدنی با 7.87 درصد کاهش به 8.08 میلیارد دلار و درآمد iPad با 1.95 درصد کاهش به 7.24 میلیارد دلار رسید.

  https:/ /techbord.com سود اپل در سه <b>ماهه</b> اخیر <b>کاهش</b> یافت، اما <b>درآمد</b> <b>آیفون</b> با <b>وجود</b> محدودیت‌های <b>عرضه</b> <b>ثابت</b> ماند

  نیمه دوم سال معمولاً قوی‌ترین نیمه سال برای اپل است، و انتظار نمی‌رود این بار تغییر کند. انتظار می‌رود نسل بعدی آیفون‌ها در اواسط سپتامبر معرفی شوند و حدود یک هفته بعد وارد بازار شوند. آنها احتمالاً به دلیل زمان بندی بر درآمدهای سه ماهه چهارم مالی تأثیری نخواهند داشت و در عوض در گزارش درآمد زیر منعکس خواهند شد.

  در یک کنفرانس تلفنی با سرمایه گذاران، لوکا ماستری مدیر مالی اپل گفت که با توجه به ادامه عدم قطعیت در سراسر جهان در کوتاه مدت، آنها راهنمایی درآمد برای سه ماهه آینده ارائه نمی کنند. با این حال، اپل معتقد است که رشد درآمد سال به سال در سه ماهه سپتامبر در مقایسه با سه ماهه ژوئن تسریع خواهد شد. و در سمت محصول، Maestri گفت که اپل انتظار دارد محدودیت های زنجیره تامین کمتر از آنچه در سه ماهه سوم مالی تجربه شده بود باشد.

  اعتبار تصویر: Karolina Grabowska


  تگ ها:

  ماهه , کاهش , یافت , درآمد , آیفون , وجود , محدودیت‌ , عرضه , ثابت , ماند


  v 16
خبرهای دیگر از اپل